Anasına anasına...

Biz ara verdik ama belli ki hikaye ara vermemiş. Cenazeden sadece dört sonrasıyla epizoda başladık. Caroline şalterleri indirmiş ya bir rahat, bir rahat insan özeniyor vallahi. Bir de karşısına bizim bile unuttuğumuz Liam çıkınca her şey ballı kaymak oldu. Lıkır lıkır içti çocuğu ama akıllı kız, öldürmedi. İçlerinde yine kendini en kaybetmeyecek olanı o olacak gibi duruyor.

Damon’un derdi dağlardan büyük. Anneyi bir evrenden kurtarmak mı zor yoksa işinin Kai’ye düşmesi mi daha zor bilemedim. Bu arada sadece 4 saatlik, maksimum bir günlük zaman dilimi için Kai’nin sakalları biraz fazla uzamış ama çok yakışmış. Ben beğendim. İşin bir yerinde Kai varsa orada bir alışveriş de vardır. Bu alışverişin konusu da Bonnie. Kai ondan da özür dilemek istiyor. İnsan bir kere sayko olunca kibar, iyi hali bile sayko oluyor.

Gıyabında doğum günü kutlanan Bonnie için dönüşüne bir şölen hazırlanır diye bekliyordum ama birkaç kucaklaşmadan başka bir şey göremedi. O zaman da demiştim "Bonnie bahane bunların canı parti istiyor" diye. Bonnie’nin yerinde olsam uzaklara giderim hiç bunların yüzüne bakmam ya, o yine benden daha iyi birisi olduğu için kalıyor.

Çok alakasız yere konduk ama napalım kanal sadece 3 fotoğraf paylaşmış.

Hele Caroline duygularını artık nasıl kapatmışsa Bonnie’yi bir dövmediği kaldı. Daha yeni gelmiş, hayatına alışmaya çalışması gerekirken milletin derdinin içinde buldu kendini. Üstüne üstlük Damon her ne kadar mecbur olsa da karşısına Kai’yi çıkartınca sigortalar tamamen attı tabii. Damon berbat olan tişörtüyle kurtulduğuna dua etsin. Zaten ona yakışmamıştı o renk.

Enzo’yu her ne kadar sevmesem de takdir etmiyor değilim. Onun kadar sinsi olanını az gördüm. Genelde The Vampire Diaries’de birisi bir şey yapmaya niyetlenir ve 10 dakika sonra niyetini yapıyor olur. Enzo ise kaç bölümdür ilmek ilmek örüyor. Sabırla ilerliyor. Vallahi takdir edilesi.

O kadar örgünün sonunda Sarah’a vampir olduğunu söylediğinde aldığı karşılık gerçekten güldürdü. Hani okuduğu bölümü beğenmeyince iki yıllık mı dört yıllık mı diye küçümseyerek sorar ya yurdum insanı. Sarah da aynı muameleyi Enzo’ya yaptı. Sadece Vampir mi? Hımm... Uzun süredir kısık ateşte pişirdiği yemeği Caroline’nin berbat etmesine vereceği cevabı ise çok merak ediyorum. Kindar Enzo, Caroline’yi asla affetmez.

Stefan ve Elena bölüm boyunca bütün uyarılarına rağmen Caroline’nin peşinde koştular. Halbuki Caroline resmen “yaklaşmayın çizerim!” demişti. Stefan dinlemedi tabi. Hatun kendisine aşık ya iki gülüşle hallederim sandı. Az kalsın Caroline’de yiyordu ama duygularını kapatınca doğal olarak Stefan’a olan öfkesi terazide ağır bastı. Stefan’ın gerçekten canını yakmak için en uygun aday ise Sarah Salvatore’ydi ve o da bu karta oynadı. Fakat beklenenden farklı bir şekilde.

Stefan Salvatore'nin son kitabı Temmuz'da tüm kitapçılarda! "Git Kendini Çok Deştirmeden"

Liam’ı ameliyat denemesi yapması için Sarah ile bir odaya kapatıp her sözünü dinlemesi için etkilemiş. Gerçekten güzel plan. Stefan ve Elena bara gittiklerinde sadece Caroline’yi buldular. Caroline sadece iyi bir plan yapmamış, harika da bir intikam yolu da bulmuş. Stefan’ı en istemediği şeye çevirmek istiyor. Eğer Stefan kabul etmezse hiç bir suçu olmayan Sarahcık ölecekti ve mecbur kabul etti. Hoş geldin deşici Stefan! Ben bu Caroline’yi çok sevdim. İstediğini koparta koparta alıyor.

Konu hazır deşicilerden açılmışken belli ki diziye yeni bir deşici daha gelecek. Meğer Salvatore kardeşlerin anası da bir deşiciymiş ya la!.. Kendi feyk ölümünü düzenleyip Avrupa Kan Festivaline katılması takdire şayan. Hatta öyle deşiciymiş ki tekrar New York’a döndüğü gemideki herkesi de parça pinçik etmiş. Ya 1903’lerde Bonnie’yi de o iki arada bir derede deşseydi? Valla verilmiş sadakası varmış.

Damon bunları öğrendiğinde alkolün de verdiği etkiyle adeta yıkıldı. Hatta ne adetası bildiğin yıkıldı adam. Şuan için onu asla geri getiremeyeceğini düşünüyor ama eminim ki her geçen saniye onu getirme ve kontrol altında tutma fikri daha da mantıklı hale gelecek. Yani demem o ki, o anne bu diziye gelecek arkadaş! Ha bu arada Stefan’ın da kime çektiği belli oldu.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER