Gallagherler Yeniden Birarada!

5.sezonun 8.bölümünü geride bırakan Shameless’ta bu hafta neler olmuş bakalım.

Gallagherların tekrar bir arada birlik içinde olması en çok özlediğim anlar olduğunu bu bölüm anladım. Ama bölümün sonunda yaşadığımız bu duygu dolu sahneye gelmeden önce, başlarda neler olduğunu anlatmak istiyorum.


'Avukatını çağır Carl ve sakın tek kelime etme' 

Bildiğimiz gibi geçtiğimiz hafta Sammy ablamız Frank babamızı hiç acımadan kolundan vurmuştu. Bu hafta ise Frank’e nasıl iyi baktığını onu adeta pamuklara sardığı, aralarındaki ilişkiyi güçlendirmek için neler yaptığını gördük. Tabi Frank büyük kızının ne denli bir psikopat olduğunun farkında. Bir yandan Carl’a Sammy hakkında tavsiyeler verirken bir yandan uyuştucu ticaretinde nasıl güçlenebileceğinii söylüyor. Carl’ın aldığı terfi ise Frank’in hem hoşuna gidiyor hem de yolcuğulunda ona eşlik etmesi için Sam’in oğlu sevgili torunu, biricik tombiğimiz Chuckie’yi nasıl kullanacağını detaylı bir şekilde oğluna izah ediyor. Chuckie’nin kiloları ilk defa işe yarıyor ve Carl uyuşturucu paketlerini bir güzel Chuckie’nin üzerine paketliyor. Tam iş seyahatleri için Michigan’a doğru yol alıcakken istasyonu beklenmeyen misafirler geliyor. Bunlar kim mi? Tabi ki polis ve onların kokuya duyarlı köpekleri… Tabi Carl orada yeğenini umursamadan kaçıyor, Chuckie en saf haliyle havlayan köpeklerin karşısında kalıyor. Akıl yaşı 5 gerçek yaşı 13 olan Chuckie’nin hapiste kalmasına tabi ki izin vermeyecek olan Sammy polislere hiç acımadan Carl’ın suçu olduğunu söylüyor. Yani aslında ailesine o kadar da bağılı değilmişsin Sammy… tabi tüm bunlar olurken, Gallagher’ların salonlarının ortasında bağırış çağrış koparken ben kahkaha attım, işte özlediğim ortam işte diye. Malesef ki gülüşüm pek uzun sürmedi, polisler kapıya dayandığı an Carl koşmaya başlayor ve çok da koşusunu yapamadan yakalanıyor. Polis istasyonunda bekleyen Gallagher kardeşler yine kendi dertleri arasında boğuşurlarken o birkaç aydır kaçırdıkları samimi aile bağlarını tekrar yakalıyorlar ve Carl’a kardeşlerinden son dakika tavsiyesi geliyor ‘Avukatını iste Carl!’

Lip okul harcını halledebilmek için tekrar dondurma işini bu sefer üniversitesinde kamyon olmadan yapmaya karar veriyor. Yani bildiğimiz üniversiteli gençlere ot satma işini. Ortağı Kev onu tabiki bu durumda yalnız bırakmıyor ve bu ticaret bizi iki yere bağlıyor. Biri Lip, okul temsilcisi ile yaptığı konuşma- ki Tv dizilerinde izlediğim en duygulu konuşmalardan biriydi, Lip’in kardeşlerini ne denli sevdiğinin kanıtı olan sahneler. İkincisi ise üniversiteli kızlarla iyi anlaşan Kev, içtiği otların etkisiyle kafası bir dünya oluyor ve bir de bakmışız ki V tam yelkenleri suya indirmiş, Kev’I ararken o başka bir genç kızın yatağında. Bilinçli mi yaptı bilinçsiz mi o kadarını bilemiyorum ama bildiğim bir şey varki V ondan vazgeçememişken bunu yapmış olması bu evliliğin sonunu getirebilir.


Belki de sizi son kez birarada görüyoruz sevgili Fiona ve Gus

Jimmy/Steve ya da her neyse ondan bu bölüm ses yok. Fiona kendi evliliğini kurtarma derdinde. Kurtarmayı gerçekten isteyip istemediğini bilmiyorum ama bence bu konuda patronundn tavsiye alması pek de uygun değil çünkü ben yakın gelecekte onların arasında bir yakınlaşma olucağını seziyorum. Gus turneyi çıkıyor, çıkmadan önce Fiona onu yakalayıp güya cesaretlendirici bir konuşma yapıyor ama bu sevdalar boşunaaaa diyorum ben… Çok yakında orda da bir ayrılık var. 1000 mil kuralını Gus uygulamazsa Fiona yüzde yüz uygulayacak.


Ian=Monica mı yoksa?

Ian’a da hastalık teşhisi %100 tanımlandıktan sonra evde böyle sarhoş gibi bir o köşede bir bu köşede en sonunda havuzda yatıyor. Deb sevgilisiyle mesajlaşırken Ian ilaçlarını cope döküyor. Deb onun için deli taklidi yapıyor – o sahnede çok başarılı gerçekten bayıldım- ama Ian tarafından tedaviye red cevabı geliyor. Mickey’de depresyonda bence tüm gün bira içip, çıplak gitar çalması pek normal insanların yapacğı hareketler değil yani. Neyse en sonunda barıştılar da Shameless’ta bir ayrılan çift sahnesi daha görmedik.

Bu sezon çok bayık çok, bitmeden birkaç hareket bekliyorum Gallagherlardan.

İyi seyirler…
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER