Sefer, koş apartmanda cümbüş var.
Çikolatalı pasta vermezseniz, kımıldamam buradan.
Bir gün hiç beklemediğiniz anda kaybolan abiniz/ kardeşiniz geliyor. O anda duyduğunuz his, hissetmeye çalıştığınız sezgi karmakarışıktır. Yıllarca içinizde kalan özlem çıkıverir ve duygular birbirine kaynar. Bir kızın abisinin olması ve erkeğin ablasının olması olgusunu en iyi örnekler ile verdiler. Güneş, Can ile Fatih’in ablası rolünün hakkını verirken, Engin ise kız kardeşlerini kucaklaması, aile büyüklerinden olayı saklama düşüncesi ile yine bizden kalpler kazandı. En iyi sevgili, evlenilecek erkek, yakışıklı cerrah tanımlamalarına “Muhteşem abi” yi de ekledi.


"Değerlimsin kızım, yavrum, canımsın, bakma öyle kötü kötü"

FaMir ‘in kazasından sonra aslında yapılmaması gerekenler gösterildi. Miray’a bakınca okulu bitmiş, iş hayatına atılmış genç kız ve Fatih iş hayatına daha önceden atılım yapmış delikanlı. Her ikisi açısından da ilişkilerini saklama, köşe kapmaca oyunlarına gerek duymalar mantıksız gibi dursa da kişi kaç yaşında olursa olsun “Yaşa ve gör” sözünün ötesine gidemiyor; çünkü ancak yaşanmışlıklarımıza paylar çıkarıp dersler alıyoruz ya da alamayıp hata üzerine hata yapıyoruz. Büyüklerin sözlerini kulak arkası yapıp, onların kendilerini SUÇLU hissetmesini sağlıyoruz. Kim fikir vermeye çalışsa tersleyip burnumuzun dikine gidiyoruz. (yalan diyen varsa, yazabilir.)Şükürler olsun ki Miray ve Fatih az hasarlı kurtulup hayat yolundaki yönlerine bakma fırsatı görebilecekler.

Bu arada hastaneye düşük tehlikesiyle gelen Fulden de gayet iyi. Hatta alışveriş keyfinde Pelin’e yakalandı da ruhu duymadı, üstelik Hakan ile!... Şok, şok, şok … Pelin’in psikolojisi o yaştaki bir çocuk için gayet iyi, bu bakımdan da iyi ki var Ar Ailesi ve Cüneyt Bey...

Çok dokunaklı olamayacağım, kusura bakmayın; çünkü gerçekçiliğin yapısı olduğu için keyifliyiz, keyifle izliyoruz. Uzun yıllar sonra evlatlarına kavuşan aile ve bugüne kadar geçen hayatı.Hiç yaşanmamış gibi kabul etmesini beklemeyin, Ar Kadınları … Best of Muko &Hiko &Eso üçlüsü yine son sürat formdaydılar. Akraba ziyaretine topluca giden Ar Ailesi ile Esma ve müstabel gelin Güneş, bombayı patlattılar. Akrabalar ayrı bir kabile zaten, Allah cezamı vermesin… Aslında düşündüm de Gazanfer ve Zafer’e acımak gerek. O kadar kadın ile uğraşmak oyyy oyyy zor iş vesselam. Güneş’e de biraz fazla yüklendiler, şekerim kız gitmiş tanımadığı eve, tamam ben de derim kaynana ya da büyükbabaanne olsam hadi çaylar, kahveler; ama bu evde başka kimse mi yok… Oldu canım kız hizmetçiniz, varsa 1 gazete, 2 ekmek de alsın, cidden çekinmeyin Hikmet Hanım. Hımm bu akşamın tarz bayanı, kokoş bayanı sizsiniz o yüzden sorun halledildi. O dudağa sürülen kırmızı ruj, göze çekilen sürmeler, gözden kaçmaz canım  :)


"Güneş'e plan kurmak için burada toplandık, sevgili ailem."by Gazanfer

Geleneklerine bağlı diyoruz Hikmet’e; ama haksız da sayılmaz. Torununu bulmuş, el kızına mı kaptıracak, hadi oradan bakayım. Arabanın ön tarafına rezervasyonlu Hikmet Ar adına. Yok öylece geleyim de kurulayım başka… Daha dur bakalım neler neler yapacağım göreceksin Güneş mi yaman Hikmet mi?... Gaza geldim, kaynana oldum, tutmayın beni… Esma Sultan’ım var da gözüm arkada değil, el kızını öyle bir Ar gelini yapar ki yediğiniz pastalar boğazınızdan gelir. İnadına Tarık, inadına Tarık. Öyle hemen değişemez tatlı kız, ister Engin Ar esprilerine başla, istersen kal Tarık de.


Gel abla, gel. Gülay Ar, taytları burada.

Büyükler gezmelere giderse, ev küçüklere kalır. Son geceye özel kıyafetler, küpeler takan Miray, başka bir esmer güzeliydi bu akşam ve itiraf ediyorum en çok bu akşam güzeldi. Yemeler, içmeler, titizlikler, tabular… Tabu felaket süpersonik oyun, yaratıcılığın bazı sözleri söylememesiyle ortaya çıkan oyun; ama en çok da BİRBİRİNİ EN İYİ TANIYAN ekibe yakışıyor, ne kadar bilirsen, ortak paylaşımın ne kadar çok ise o kadar kolay olur bambaşka kelime bulman. Miray & Gülay her zaman …

Rıza, Şeniz’i arıyor, Fulden yolunu arıyor. Hakan nereden çıkış yapsam diye bakınıp dururken, Miray’a, Adapazarı Beki anneanne köşkü göründü. Haftanın en iyi giyineni atkısıyla Mukadder, en şen kahkaha  atanı Esma. Cüneyt’in çorapvari terliklerine bitiyorum. Ayrıca akrabaların oturdukları yer olan Gebze kısmını kendi üzerime alınıp tüm ekibe sevgilerimi iletiyorum. Muhtemelen gelen Sefer ile #şimdibaşlıyor yepyeni maceralar.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER