Dünya işleri..
Güzel Köylü
İngiltere semalarında asayiş berkemal, Ragnar ve arkadaşları prenses Kwenthrith'in Mercia hükümdarı olması için savaşırken Kral Eckbert ise Lagertha'ya zarf atmayı bırakıp doğrudan koşmaya başlamış vaziyette. Savaş alanında yaralar sarılır sarılmaz kaygılı çocuk Bjorn Porunn'a evlenme teklif ediyor, Ragnar kalan düşmanları korkutarak kaçırıyor bütün bunlar o kadar sıradan görünüyor ki sanki İngiltere semalarında her zamanki gibi sıradan bir gün diyebiliriz. Ancak evde, Kattegat'ta Prenses Aslaug, Helga ve Siggy aynı rüyayı görüyorlar, yüzü olmayan bir adamın alevden bir top tutarak ve yarasından kanlar akarak onlara doğru geldiğini. Bu rüyanın anlamı meçhul, Lagertha Wessex'da kahinin ona daha önce söylediklerini düşünüyor bu arada çiftçiler de hristiyan ve pagan olarak bölünmüş durumdalar.

Eski ve yeninin pagan ve yeni inançların savaşı içten içe devam ediyor. Kahin'in anlattığı kanla kutlanan hasat ne zaman olacak bunu göreceğiz. Şahane hainimiz Kalf ise Hedeby'de uzaklarda çiftçilik oynayan Lagertha'nın saltanatına çökmüş ve Earl Kalf olarak anılmaya başlamış bile. Dünya işleri tam gaz devam. Bütün bu keşmekeşte iki dünyayı da en iyi bilen Athelstan iki cami arasında beynamaz, kendisine sorulan sorulara iki tarafı da üzmeyecek cevaplar düşünmekle prenses Judith'in ilgisini savuşturmak arasında gidip geliyor. 


Athelstan Efendi ve gündüz düşleri

Ragnar ise Mercia tarafında kalan düşmanlarla meşgul vaziyette. Athelstan ise prenses Judith'in sağlı sollu kombine ataklarına karşı koymaya çalışıyor dünyanın çivisi çıkmış. Herkeste bir çözülemeyen bir stress var. Geçen savaşta yaralanan Thorstein'in kolu enfekte olmuş durumda ve bu kolu kesip onun hayatını kurtarma görevi için bir aday aranıyor. Floki'den o kolu kesmesini rica ediyor. Akkor haline getirdikleri bir baltayla kolu kesen Floki kanamayı da durduruyor. Judith son saniyede kayınpederi Kral Eckbert'dan ayarı alıyor Athelstan hakkında. Son sahnelerde Athelstan'ın ellerinden daha doğrusu eski çarmıh yaralarından stigmata gibi kanlar akarken Kattegat'a Siggy, Helga ve Aslaug'un ortak rüyalarının kahramanı olan adam yaralı olarak geliyor. İlerleyen bölümlerde bu düğümlerin hepsinin çözüldüğünü göreceğiz. Ancak genel olarak bu bölümün temposu ve görselliği alıştığımız bölümlerin seviyesine ulaşamadı.


Edalı işveli köylü güzeli

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER