Ian annesinin izinde mi?

Shameless’ın bu haftaki bölümünün ana karakteri Ian’dı kuşkusuz. Bildiğimiz gibi Ian’ın hastalığı bibolar bozukluk o ve ailesi için sıkıntılı günler yaşatmaya devam ediyor.


Ayrılmaz ikili tekrar birlikte

Bölüm Jimmy’nin Fiona’dan bir güzel dayak yemesiyle başladı. Cafedekiler merakla onların kavgasını izlerken, bana aralarındaki konuşmalar oldukça saçma geld,. Başta Jimmy’i tekrar gördüğümde sevinmiştim ama konuşmaları, tavırları, ve inandırıcı olmayan hikayeleri ona karşı antipasti duymama sebep oldu. Bunların yanında Gus’ın da etkisi olduğunu düşünüyorum çünkü Jimmy’nin geri döndüğünü gördüğüm an Fiona ile tekrar yakınlaşacaklarını düşündüm ve düşündüğüm gibide oldu. Ama bu kadar çabuk olacağını beklemiyordum. Aile bireylerinin gözünün önünde tekrar Jimmy ile biraraya gelmesi ve yeni eşini aldatması Fiona’nın değerini oldukça düşürdü. Kesinlikle böyle bir şeye kalkışmamalıydı, yapmamalıydı. Kendisinden fazlasıyla soğuttu. Bir sure Fiona hakkında düşünmek istememe bile sebep oldu. Neyse biz diğer Gallagherlarımıza odaklanalım önümüzdeki bir iki hafta :)

Ian yollara düştü, nereye gittiğini bilmeden. Üvey oğlu (değişik bir yakınlıkları var but anımı yapmak istedim) ile birlikte arabada eğlenceli dakikalar geçiriyordu ki bebeğin ihtiyaçlarını farkedene kadar. Bebeğin bezinin bitmesi Ian’ın yakalanmasına daha doğrusu kurtulmasına, ailesine ulaşmasına önayak oldu. Bebeğin ihtiyaçlarını karşılarken onu arabada bırakmak zaten aklı başında insanın yapacağı bir davranışta değil.


Kimse Mickey kadar üzülmedi

Ian’ın ardından evde kalanlar endişe içinde beklerler. Mickey kızından çok Ian için, Yevgeyn ise bebeği için. Hatta Mickey’i polisi aramakla tehdit eder ama o buna izin vermez. Zavallı Mickey… Mickey’nin Ian’a karşı hissettikleri ve bunu sergileme yöntemi seyirci açısından oldukça inandırıcı. Ben daha öncede söylediğim gibi ikisinin ilişkisinin dizinin ana kıskaçlarından biri olduğunu düşünüyorum.

Diğer Gallagher fertleride Ian’ın peşinde koşturmaya devam ettiler bütün bölüm boyunca. Sam’de artık evimizin bir bireyi oldu ve Gallagher olduğunu kanıtlamasının en önemli adımıda Frank’in artık nasıl biri olduğunu anlamasıydı. Bu yüzden fenalaşan babası umrunda olmaz ve Frank sürünerek uzandığı telefonla kendisi için yardım ister. Ee etme bulma dünyası Frankcim…
Kuşkusuz hepimizin duygulandığı anlardı Ian’ın bulunduktan sonra hastaneye kadar gidiş süreci. Bu sahneleri canlandırmakta hepsinin çok başarılı olduğunu söylemek istiyorum. Ama Ian’ın bu süreçten sonra düzeleceğine inanıyorum, Monica’nın yolundan gideceğini düşünmüyorum. Shameless’ın 6. Bölümü hakkında söyleyeceklerim bu kadar :)

İyi seyirler…
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER