Direnin Nevizadeler!
#dirennevizade
İstanbul’da hafif yağmurlu, bol trafikli, yorucu ve boğucu bir pazartesinin sonunda yine bu şehirden nefret ederek eve dönerken beni mutlu eden tek şey diziye yetişme çabası içinde olmamaktı. İstanbul'un çirkin yüzü pazartesiyi güzelleştiren tek şey olan Ulan İstanbul’un internette yayınlanması vesilesiyle istediğimiz anda izleyebiliyor olmak harika bir duyguymuş -geçen hafta heyecandan yayınlanır yayınlanmaz izlediğim için- bugün test ettim onayladım. Sözün özü ruhen ve bedenen dinlendikten sonra aldım çayımı ve canım dizimi izledim. Nasıl iyi geldiğini anlatamam ama bölüm için neler düşündüğümü seve seve paylaşacağım.


Büyük resmi gör Türkiye!

Nevizadeler ile olan gönül bağımı her fırsatta dile getiririm ve hemen arkasından da ‘ama’ ile başlayan ‘Ceyhun’u üzmesinler, ona kıyamam’lı cümleler kurarım. Sanıyorum artık bu devir kapandı. Bundan sonra Firuz’a karşı güçlerini birleştiren Nevizadeler ve Ceyhun var karşımızda. Kısacası ekibimiz yoluna artı bir ile devam ediyor.


Eli işte gözü oynaşta!

Ceyhun ekibimiz ile ilk operasyonunu başarıyla gerçekleştirdi bu hafta. Kabul edelim Ceyhun şimdilik eğreti duruyor çetenin içinde. Şimdilik diyorum çünkü 6 ay sonrası olarak izlediğimiz sahnelerde Ceyhun’un nasıl da bizimkilerden biri haline geldiğini görüyoruz. Ekibin yeni haliyle çok eğleneceğimiz operasyonlar izleyeceğimizden eminim ve merakla bekliyorum.

Firuz’a karşı güçler birleşiyor madem e o zaman girişi Ceyhun, gelişmeyi Nevizadeler, sonuç da ekipçe yazılmalıydı, çok da güzel yazıldı. Tam tadında bir operasyon izledik. Hem goygoyu yerindeydi hem de yine verilen mesajlar göze sokmadan çok vurucu detaylarla anlatıldı.


Kutu kutu pense elmamı yerse?!

Bölümün bir diğer teması da sevgililer günüydü. Ceyhun’un bilmediği tek gerçek Nevizadeler’in aile bağı-imiş. Açıkçası bu bölüm beni en çok şaşırtan detay bu oldu. Nedense Ceyhun’un bu durumu da öğrenmiş olduğunu düşünmüş hatta onu hemen ‘Ceyhun Nevizade’ olarak ilan etmiştim. Ceyhun’a karşı aile imajını sürdürmeye kararlı olan Nevizadeler’in genç aşıkları sevgililer gününü anti-romantik bir şekilde evde kutladılar. Sevgililer günü kutlanmalı aman da çok önemli diyenlerden değilim ama kutlanacaksa da layıkıyla kutlanmalı derim. Karlos ile Yaren’in artık ‘imkânsızlaşan’ öpüşememe durumu beni sıkmaya başladı doğrusu ama tabii ki yiğidi öldürüp hakkını yemeyeceğiz sahne yine muhteşemdi. Bu ikilinin enerjisine gerçekten bayılıyorum. Ferdi ile Derya’ya gelirsek onlar için de böyle bir sevgililer günü hayal etmemiştim ama Derya’nın yine dilini tutamayıp limon sıkacağından adım gibi emindim. Onun da tarzı bu ne yapalım diyemeyeceğim, bence tarz değilsin Derya! Çiftlerimizin kendilerinin de itiraf ettiği üzere bir HayCem olamadılar ya pes doğrusu! Sevgililer günü bahsini kapatmadan son olarak söylemek isterim ki Servet Abi’nin bizim saplar masası ile yaptığı ‘aşk’ sohbetini açın açın dinleyin.

Hem güldürüp hem hüzünlendiren hem de düşündüren çok iyi bir bölüm izledik. En azından bana çok iyi geldiğini söylemeliyim. Ceyhun’un git gide çeteye kaynaşmasını, Firuz’a karşı verilecek savaşı merakla ve keyifle izlemeye devam edeceğim. Direnin canım ekip, Firuz belasından Ceyhun’un işbirliğiyle kurtulmaya az kaldı! Bu arada Firuz ile Esra ne ayak, yoksa yeni bir çiftimiz mi olacak şimdilik hayır olsun diyorum. Bu güzel bölümde emeği geçen tüm ekibin emeklerine sağlık olsun…

 

 BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER