Cennet?
Bebeğim için dünyayı yakarım
Aaron Pazarlama Size cenneti vaadediyor, çekilişsiz, kurasız. Hemen bu gün yalnızca size özel. Geçtiğimiz bölüm samanlık civarında ortaya çıkan gizemli Aaron efendi tam bir pazarlamacı çıktı Rıza baba. Neredeyse bir power point sunumu yapması eksik kalan Aaron, Alexandria ismindeki bu cennet köşesinin "seçmelerine" katılmaları için Rick ve ekibini ikna etmeye çalışıyordu. Ama ne çalışma, grubu uzun zamandır izlediği belli olan Aaron fotoğraflar getirmiş, uzun uzun şöyle güzel böyle harika bir topluluk şahane ötesi pamuk gibi bir hayatımız var diye reklam yaparken Rick Reis ecnebilerin haymaker dedikleri şahane bir sağ kroşeyle Aaron'a samanlığın toprağını öptürdü. Burası dağ başı mı? Pazarlamanın da bir adabı var.

Umutların peşinde

Ekip yorgun, ekip yılgın, herkes o kadar bıkmış ki daha önce ellerinde Woodbury ve Terminus fiyasko örnekler olmasına rağmen Aaron'un anlattıkları akıllarını çeliyor bir tek Rick her zamanki gibi tedbirli, bir türlü inanmıyor, ikna olmuyor,  Aaron'un ballandırarak anlattığı hikayeye kuşkuyla yaklaşıyor. Aslında içinde oldukları kıyamet ortamında anlatılan gerçek olamayacak kadar iyi. İyi insanlardan oluşan bir topluluk, 4metre yüksekliğinde çelik duvarlarla çevrili bir proje alanında yaşıyorlar. Aaron hepiniz orada kendinize bir yer bulacaksınız tek yapmanız gereken seçmelere katılmak diyor. Seçmeler? Ne olacağı meçhul.


Aaron'un ortağı ve yavuklusu Eric beyefendi

Rick bir yandan Aaron'un hikayesinin ne kadarının doğru olduğunu anlamaya çalışırken bir yandan da ekibin baskılarına direniyor. Özellikle Michonne neredeyse katanayı çekip ikna edecek Rick'i, o kadar inanmaya hazır. Bu kıyamet koşusunun bitmesini o derece arzuluyor. Bu durumda Rick Reis bir yandan Aaron'un bir pusu hazırlamasından korkuyor bir yandan grubu kontrol etmeye çalışıyor bir yandan planlar yapıyor. Her zamanki Rick ve tedbir öğretisi. Bu nedenle yaptıkları keşif gezisi Aaron'un hikayesini doğrulayan sonuçlar verince bu sefer grubun iştahı iyice kabarıyor herkes kendisini bir an önce Aaron Pazarlama'nın Alexandria Evleri'ne atmak niyetinde. Sonunda Rick grubun isteklerine boyun eğiyor ama Alexandria'ya gece gidilmesine karar veriyor üstelik de Aaron'un söylediği yoldan değil de başka bir yoldan. Yani Aaron sahilden diyorsa Rick E5 diyor üstelik gece. Sonrasında gece vakti kıyamet kopuyor mükemmel bir aksiyon sekansı var, hava çekimi dahil, tadından yenmiyor desem yeridir.


Gece yarısı orman partisi

Rick ve Michonne arasında geçen ikna konuşmalarından birisinde Rick, Michonne'a ne Woodbury ne de Terminus'ta hiç bir zaman güvenmediğini bunun sebebinin de bu iki mekanda da ortamda hiç çocuk sesi olmadığını söylüyor, bu önemli bir detay. Judith ve oğlu Carl onun için en önemli canlılar. Bu nedenle Alexandria masalını da inandırıcı bulmuyor. Aaron ve yavuklusu Eric'in grubu parabolik mikrofonlarla dinlediğini, oldukça fazla istihbarat topladığını da hesaba katarsak adam haklı. Çapanoğlu çıkacak ama nereden çıkacak? Bu gerginlikle grup Alexandria'ya doğru yaklaşırken Rick son dakikada bir blenderın içine bir Glock tabanca saklıyor. Eski alışkanlıklar kolay kaybolmuyor tabii ama ertesi günün sabahı tüm ekip Alexandria projesi önünde dizilmiş beklerken içerden gelen çocuk sesleri ile Rick de çözülüyor.


Aç kapıyı biz geldik.

Alexandria Evleri'nde Rick ve arkadaşları aradıkları mutluluğu bulacaklar mı? Hep birlikte göreceğiz ancak bedava peynir sadece fare kapanında olur özellikle de kıyamet ortamında.

İyi Seyirler.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER