Yeni  hayata merhaba
Hoşgeldin Engin Ar
Aşk dolu haftayı geride bırakıp, aksiyonu 1 saniye düşmeyen yeni bölüme “Merhaba” dedik. Gülay’ın eski sevgilisi, Can’ın kankası Ümit sorununu şimdilik bitirip aşklarına tam gaz devam ediyorlar. Farkettiyseniz bir “Miray kıskançlığı” olgusu çıktı ortaya. Fatih’ciğini bir kıskanıyor ki, anlatılmaz, yaşanır. İş yerine personel alımında EMEKLİ çalıştırmasıyla başlayıp, kardeşi Gülay’ın işe alımına kadar gelindi. Şükürler olsun ki, Fatih’in başında vazo kırılmadan, elinde kağıtlar parçalanmadan, kıyafetler kirlenmeden olay çözüldü. Yoksa çekeceğimiz vardı, zaten acemi çaylak henüz Miray, başka sorun ihsan eyleme demişler.

Şöyle bir gözlem yapınca da zaten eşler, sevgililer zıt karakterde olmalı ki birbirini dengelesinler. Miray kokoşlukta zorlamaya gidiyorsa, Fatih şıkır şıkır istiyor. Can, “Yeter Gülayyyyyyyy” seslenmesine rağmen daha bir şey almadığını bastıran Gülay var. Sakin Zafer’in konuşkan Muko’su; uysal, uzlaşmacı Tarık’ın haksızlığa karşı yüksek sesli Güneş’i, eeee Hikmet’in de biricik minik Gazo’su var.

Gazanfer eve ne zaman gider? Bu gidişle yerinde sayar, boş hayallere dalar, kendini bağlamaya verir, annesine serenat yapayım derken kovalanır, çarşafları katlarken yan kayar, Esma Sultan’a yardım diye çamaşırları daraltır, elektrikli alet tamirinde çarpılır, çiçekler elinde patlar, Hikmet fena kovalar. Oyyyy dağlara, taşlara, uçan kuşlara, evden uzaklaşan Gazanfer’e.

Esma Sultan bu hafta coştu bir kere. Önce kahvaltı sofrasında, oğluşuna toz kondurmadı, kendiyle çelişti. 12 ay taksitle alıp henüz 7 ay ödediği kazağı Gazanfer’in eline geçmiş bir kere vay haline vay. Artık oradan XL ebatının XS olduğuna geçiş yapıp, çocuk mağazasından giyinen Shrek gibi oldum mu demedi. Espriler peş peşe geldi, ben bir kısmını yakaladım, hâlâ izleyip izleyip kahkaha atıyorum. Strese, moral bozukluğuna, uykusuzluğa, dert ortağı olmaya deva. Saza, söze, size bize de eşlik eder melodisiyle, neşesiyle, mis gibi kalemiyle…

Hakan’ın başı belada, Şeniz’in başına dert oluyor. Fulden kendi derdiyle kavrulurken, Hakan’ı hayatından çıkarabilir. Hele işyerindeki yeni kız fena olaylara gebe. Sefer’i getiremeyen Şeniz’in başı bu köşeden de Rıza ile fenalarda. Hakan, Pelin’e kardeşi olacağını söyleyemedi, söylemesi nasıl olur ona da bakcaz. Bir kördüğüm dolandı, nereden çözülecek, kimde kalacak ucu muallakta.


Benimsin Güneş'im.

Cüneyt’in dedektifliği sonucu puzzle birleşimleriyle önce işyerindeki arkadaşına açtı işin sırrını. Tarık’a sunuş, Mukadder’e söyleyiş kısımlarına çözüm bulmalıydı. Güneş ile evde konuşmaya başlamasıyla suratlar asıldı. Evlilik teklifine EVET demesiyle ortalığın alevlenmesi vardı , Ar kadınlarıyla sorun vardı, çitleri aşmak problem değildi de…. Artık boyutta önem kazanmışlardı. Güneş olup o gözden baktım hemen. Hiç kolay değildi ki hayatının erkeğini bulduğun anda ailesini öğrenmen, ailesini öğrenmenden kötüsü korktuğunun başına gelmesiydi. Küçük kız Pelin bile laf çarparken EL KIZINA, şimdi kaynana, büyükbabaanne, 3 görümce, bir yeğen ile uğraşmak ve Gazanfer’in akrabası olmak. Kolay değildi, tabi zoru seçmek de ona göre değil. Ağlamaktan yüzüm şişerdi, Tarık’a hemen söyler, çeker giderdim. Bir dakika ya nedenmiş? Seviyorum Tarık’ı, ailesini de severim en samimisinden, en temiz kalbinden, laflara kulak tıkar, dışarıya posta koyarım. Kafa karışıklığı, ruh düzensizliği… Tamam, tamam Güneş olmam zor göründü.


Beni bırakıp gitme.


Pasta yarışmasında sondan 1. mi olmuşum?

Cüneyt ile Güneş kişileri paylaşmıştı; ama tüm olayların gidişi beklenen gelişmeyi aynı anda hepsine gösterdi. Deniz kenarında Güneş, Ar Ailesi senin gerçek ailen derken, Cüneyt tüm psikolojik süreçler ile birlikte Mukadder’e söylerken, kötü Rıza, ki Rıza olalı bir iyilik yaptı, hepsi içtiği bir fincan kahveden. Hikmet’e açıklama yapması tam da Şeniz ile sohbette denk geldi ve kalbi yaralı Zafer Ar da torununun çantasını düzeltmesine yardım ederken öğrendi. O kahkahalar yerini sevinç gözyaşlarına bıraktı; ama dedim ben bi rulo peçeteyi eksik etmeyin yanınızdan kâh gülmenin fazlalığından gelir yaşlar kâh ağlamanın mutluluğundan biter gözlerde damlalar.

Pelin’in berelerine bayılıyorum, Güneş’in çaresizliğine yanıyorum, kızlar habersiz yerimde çatlıyorum, herkes bir araya geldi mi neler olacak bakıyorum, hiçbirini birbirinden ayıramıyorum, yürekten kutluyorum. Asıl macera başlıyor, Gülay’ın, Güneş’in, Miray’ın, Mukadder’in kocasının ailesi. Şeniz’in, Sefer’in hainlikleri, Rıza’nın bağlantıları, Gazanfer’in maceraları, Tarık’ın özlemi, Hikmet’in hasreti, Esma’nın şoku, Pelin’in büyük sevinci için geçsin hemen bir hafta…
Sevgiler … 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER