Çifter çifter gelin
Baba, zor tutuyorum.
Kim kiminleydi? Nerdeydi kiminle olan? Çıkıp gelen, durup giden miydi? Yok yok, ben gayet iyim, işte bu şekilde başladım diziye. Gidişat da böyleydi. O, onunlayken diğeri berikini almıştı, sıradaki gelsin derken yarıladı bile. Kaan’ın markajında olan Cemal, evine direk dalan adamı ayakkabılarıyla eve almayarak yıldızlı aferin aldı ama kendi aldığı kilolardan haberi yok. Ege yaramış Cemal'cim. Odalar arası deparlarıyla aradığını bulamayan Kaan geldi, geçti. Gül, tahmininde yanılmadığını Cemal’e göstermiş olmanın mutluluğu ile evine vardı bile.


Gül cemali ay'a benzer, al'a benzer, nur'a benzer.

Geceyi herkes kendi evinde geçirecek diye bekliyorduk ki, yakışıklı esas oğlanımız camlara dadandı ve kız odasına girdi. Bir iki gün bekleyemiyorlar, bakalım n'apcaklar bakalım. Dedektif Kaan ve ekürisi Sultan Ana iz sürmeye devam ediyorlar. Sonuç olumsuz olsa da içlerindeki ses bulcaz diyormuş, peh.

Sabah olsun hayırlara gitsin dedik, mobilya ile başlandı güne. Kahvede havasını atıp Cemal’in yanına giden Hüsnü Baba, paydos etti ve Yusuf Baba kendi evine götürdü eşyaları. Kahvede de mimikleriyle, Kamuran kalp Kaan dedi; ama gençlerin jeton köşeli Hüsnü Bey'ciğim. Bunlar burada oladursun, Bünyamin neşeyle kalktı yataktan, bir bebek haberi gelir mi Şubat ayında bilemem de, mutlulukları bitmez bir süre Kalas Ailesi'nin. Yusuf Baba, mobilya uğruna erkenden gidince kahvaltı sofrası da Bünyamin’in oldu, Nurtenciğine jest-i ikram yaptı.

Celil, kariyer peşinde koşma kararı alırken, Kemal, aşk hayatında yol almaya devam ederek Su ile evde buluştu bile. Sultan Ana bile üç numaralı toruna ses çıkaramıyor, n'aptın şekerim babaanneye? Heeee doğru akıllı telefon alalım diyerek kafasını karıştırdı, o kadar çok bilgi yüklemesi de yapıldı ki kusura bakmayın hepsini hafızamda tutamadım canlarım.

Bayanspor, günlük koşusuna başlarken Kaan, hocadan tüyo aldı ve Kamuran ile buluşma planı yaptı. Toprak şişesinde suyunu içen Dudu Hatun, doğal olarak ihtiyaç molası istedi ve o yakın konuşmaları, sevgili bakışlarını görünce Kamuran’a iyice inandı. Oysa ordaki 2K (Kaan & Kamuran) çiftimiz, Sultan Ana planına destek eleman.

Yüzüm kırışık değil, tamam mı?

Kaan desteğiyle Kamuran telefona sarıldı, yine bir intihar vakası öncesi haberiyle Cemal’i aradı. Cemal'in bu kadar iyi niyetli olmasına kızıyorum aslında, boşver, bırak atlasın. Zaten atlayamayacak. Dayanamayan iyi kalpli Cemal, soluğu Kamuran’ın yanında aldı. Bu arada Bünyamin ve Yusuf Baba gün boyu pür dikkat Kamuran’ın ensesindeler. Kaan ile olduğunu sanıyorlar. En azından Doktor ile evlenir de rahata kavuşuruz umudunu taşıyor. Şimdi görünce Cemal ile çifter çifter şok yaşadılar. Araca takip cihazını koydu da,  spor hocası çaktı mevzuyu. 2K yanlış yolda çiftler çifter çifter geliyorlar hizaya. Plan patladı, araç benzini pakladı…

Bünyamin, kayınbabasından da görünce aracı için Aynımah ile temasta, Aynımah, aynı Nihal. Kızıl-sarı devam eder böyle. Nihal ile azıcık yalnız kalmışken telefonla araması pek iyi olmadı; ama Aynımah Hanım'ı görünce geçirilen şaşkınlık görülmeye değerdi. Eve dönüşte şen şakrak Nihal’in, Muhtar Niyazi’ye kör kütük, sırıl sıklam, gözü yaşlı derecesinde aşık olduğunu anladık.

Hıhı, kolumu acıttın hayatım.

Bu arada Cemal’i evden çıkarmak isteyenleri, asıl nedeninin henüz kimse tarafından bilinmemesini oysa ki bizlerin bildiğini anladık. Cemal’in yeni evi nerde, nasıl bulacağını gördük. Marangoz ustası olduğunu bir  kez daha göstereceğini, elinden her işin geldiğin karizmatik halini tekrarladık. Deniz kıyısında, aracının arkasına aldı tahtaları, seyyar aracını yapmaya koyuldu. Aklıma Kemal Sunal’ın filmi geldi, hemen hatırlayalım.


Takibe devamı taktikle değiştirmeye çalışan Sultan Ana & Kaan çiftimize şok geldi. Açtığı telefon ile kısa süreli sarsıntı yaşayan Kaan, ablasına kahvede bekle dedi. Telefondan arayanda yazılanı gördüğümüz üzere adı Banu imiş. Köye gayet şık bir halde gelen Banu abla kahveye bu şekil girmek istememiştir diye düşünüyorum. Köpek ve gördüğü her hayvanın kitreyen ablaya su verdiler. Hüsnü’ye, Sıddık mimik yöntemiyle masanın tepesinde dolanan ablanın kim olduğunu anlatmaya çalıştı. Çok sevdim o sahneyi. Şükür anladı Hüsnü Baba derken, haydaaaaa! Sandalye arkası tavuğa gözü takılan abla, Kaan ile masa üstünde hasret giderdi. Tam ortalık yatıştı diyemeden, yoldan geçen 'yok artık deve' idi. Güzel Köy’e hoş geldin ablam. Kısa sürede alışıyorsun meraklanma...

Aynımah Hanım, bizim kızlara kahvaltıya bir geldi, pir geldi. Anlattıklarına bakılırsa torun çıkacak sanki, tabii kahveye gelen astsubay mektubunu unutmadan... Düğün işlerine bakamadan kayıp parçaları tamamlamaya çalışacağız sanki. Sevgiyle kalın, severek kalın ve Nurten & Bünyamin Kalas çiftinden olmasa da Dilber Ay & Hacı Ağa çiftinden bir şarkı gelsin, neşeyle kalın.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER