Yıldızlar geçidi
Beth öldü, bölümün başında sade bir cenaze töreniyle toprağa verildi, Maggie’nin göz yaşları peder Gabriel’ın son sözlerine karıştı. Beth ile Richmond Virginia’ya kaçma hayalleri kuran Noah, planlarını Rick’e açıkladı ve grubu tereddütlü de olsa güvenli olduğunu iddia ettiği o kasabaya gitmeye ikna etti. Yolculuk başlangıçta Noah ile Tyreese ve ekibin geri kalanı arasında bir bağlanma vesilesi olacağa benziyordu.  Rick kasabaya yaklaşırken her zamanki gibi tedbiri elden bırakmıyordu tabii, Rick böyle birisi değişmez, her zaman tedbirli, her zaman grubu düşünen bir lider. Glenn’in ise uzun zamandır kendisiyle muhasebesi bitmemiş gibi, Rick’in otoritesi ile olan problemi de görünür hale geliyor, hedefe yaklaştıkça aylakları uzak tutmak için yapılmış engeller var, bunlar kasabada yaşayanlar olabileceğinin işareti. Ormandan heyecanlı bir yürüyüş yapıyor grup, hedefe ulaşınca Glenn’in ilk bakışı o kadar hüzünlü ki sonrasında annesi ve ikiz kardeşlerinin akıbetinden korkan Noah’ın çırpınmaları yürek burkuyor. Görünüşe göre site aylaklar tarafından ele geçirilmiş, yaşayan kalmamış.

RIP!


Annem annem..


İkizim zombi..

Noah üzüntüden perişan vaziyette ağlarken grup ortalığı çabucak araştırıp geri dönmek niyetinde. Büyük bir yılgınlık ve hayal kırıklığı var, Michonne, Rick, Glenn, hepsison umudun kaybolmasından dolayı acı içinde. Tyreese ise Noah’a eşlik ederken acısını paylaşmaya çalışıyordu ama Noah topal bacağıyla ikinci büyük deparını atarak Tyreese’i geride bıraktı ve evine koştu. Noah’ın annesinin cansız bedeniyle karşılaşması üzücü bir detay. Bir yandan Tyreese evi kolaçan ederken Noah annesiyle vedalaşıyor ama o kadar gergin bir durum söz konus ki her an bir aylak bekliyoruz. Grup uzun süre yollarda olduğundan artık yılgın vaziyette. Tyreese’in Noah’ın ikiz kardeşlerinden biri tarafından ısırılmasına şaşırmadınız değil mi? Ben şaşırmadım, o kadar felsefi düşüncelere dalmanın başka bir sonucu olmuyor bu dünyada. Er ya da geç birisi ısırıyor...


Tyreese’in de belki de son radyo programı başladı. Tyreese’in halüsinasyonları yıldızlar geçidi gibi, yok, yok, Vali, Bob, Terminus’taki çocuk, kızlar, biri susuyor diğeri başlıyor. Bu arada twitter üzerinde yapılan #AskTWD hashtag’i sırasında Amerikan vatandaşlarının büyük bir yüzdesinin halüsinasyon yazamadığını görmek çok eğlenceli bir deneyim.Vaktiniz varsa hashtag’i aratın eğlenceye doyacaksınız. Tyreese ısırığın şokuyla iyice şuursuzlaşarak sol kolunu sıradaki aylak için açık büfeye çeviriyor.  Acıklı bir görüntü bu, Uzun zamandır, kalıplı defans oyuncusu kontenjanında hizmet vermekte olan Tyrees’in acılı ve zamansız emekliliğine şahit oluyoruz sanki, öte yandan Michonne bir şekilde yerleşik düzene geçmek için amansızca Rick ve Glenn’i iknaya çalışıyor. Tam başarıyor ki Noah’ın çığlıklarıyla aksiyon tekrar başlıyor, grupta yorgunluk o kadar hakim ki Michonne bile az kalsın bir aylağa yem olacak. Tyreese’in sıradaki halüsinasyonunda Beth gitar eşliğinde istek parçası söylerken bizimkiler Tyreese’e yetişmek için depar atıyorlar. Bütün yıldızlar geçidi Tyreese’i yaşamaya devam etmenin anlamsızlığına iknaya çalışıyor.
Tyreese son bir gayretle Vali ve diğerlerine atarlanıp hayatta kalacağını iddia etti ama şarıl şarıl kan kaybediyor olması, hastalık bulaşmış olması gibi faktörler şansını azaltıyor.Son dakikada Rick ve diğerleri daha önce örneğini gördüğümüz bir sahra ampütasyonu ile Tyreese’in sol kolunu keserek onu kurtarmaya çalıştılar. Sonrasında aylakların saldırdığı süper bir aksiyon sekansı var bu aranın TWD’e yaradığının ispatı gibi neredeyse. Rick ve diğerleri Tyreese’i kurtarmaya çalışırken Rick’in çarptığı kamyonetten bir sürü yarım aylak dökülmesi ayrıca ilginçti. Sonunda bütün çabalara rağmen Tyreese kurtarılamadı ve bölümün başındaki defin sahnesine geri döndük. Peder Gabriel’in veda konuşması aslında Tyreese içinmiş.

Bu bölümün sürati ve yönetmenlerin sevilen karakterleri acımadan harcaması dizinin ilerleyen bölümlerinde neler olacağı konusunda bizleri merakta bırakmaya devam edeceğe benziyor.

İyi seyirler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER