Haspamlar!

Sezonun altıncısı, bölümlerden uğursuz sayı 13 ve daha yeni Kai, Geminioğulları aşiretinin lideri olmuş. Bölüme başlamak için ne güzel motive unsurları değil mi? Ben de ne olursa olsun üç dakika içerisinde bir durumdan 8 farklı sebep sonuç ilişkisi çıkartabilen senaryo ekibine güvenerek başladım bölüme.

Geçen iki bölümün ardından nihayet Bonnie diye bir arkadaşlarının da var olduğunu hatırladı haspamlar. Çözümleri de gıyabında doğum günü partisi düzenlemek. Hani bi oturalım, konuşalım ne yapabiliriz bakalım diyen kimse yok. Biri balonlarla uğraşıyor, diğeri vücut geliştiriyor, ötekinin zaten derdi kendini aşmış. Hani Kai de gelmese kızı oradan kurtarmaya kimsenin niyeti yok.

Empati de ne ki?

Bir haller olmuş Kai’ye... Şimdi ortalığı dağıtır dediğimiz adam karşımızda empatiden, özür dilemelerden falan bahsediyor. Açık söyleyeyim inanmamak en akıllıca tercihti. Çok tatlısın Kai ama biz bunlara doyduk yahu... Biz yesek bile Damon yemez. Yine de her şeye rağmen dünyanın en güçlü cadılarından biri evlerine kadar gelmişken bir Bonnie pazarlığı yapmadan olmazdı.

Hazır cadıyla pazarlığa oturduk başka ne istesem yhaaa

Nitekim pazarlık tuttu. Kai onlara yardım edecek, karşılığında onlar da onu Liv’e götürecek. Toplandılar, gözleri falan kapadılar büyülü sözcükler dudaklardan döküldü ve hop diye 94’e gittiler. Fakat görüntü var, ses yok. Dokunuş da yok. Çok rahatsız edici bir durum. Yani Bonnie’yi kötü bir şeyler yaparken de yakalayabilirlerdi. Neyse ki korkulan olmadı. Kafayı çekerken yakaladılar. Fakat problem şu ki kafayı çektikleri viski orada intihar etmeden hemen önce içecekleri viskiydi. Tabi herkes tutuştu derken bağlantı tekrar koptu.

Bağlantı mı koptu yoksa faturadan dolayı mı kapandı?

Açıkçası Liv odasında ağlayıp Kai’den kaçmak yerine Tyler’e onu öldüreceğini söylerken pek inanmamıştım. Kai büyü için transdayken böğrüne demir çubuğu sokunca cidden saygı duydum. Bu kızda iş var. Tabi Kai’yi böğründen bir kere delmekle öldürmesi çok güç. Çünkü kendisi dokuz canlı. Sonrasındaki mücadelede elinde mum ile Kai’nin dona kalması gerçekten müthiş bir sahneydi. Yani artık ben bile inandım. Bu da numaraysa varsın hepimizi yemiş olsun Kai.

Ben diziyi bıraktığım zamanlar en son korkunç bir güce Klaus ulaşmıştı ve gerçekten huzursuz edici bir hal almıştı. Belli ki senaristler Klaus’dan sağlam bir ders çıkartmışlar ve Kai’yi zekice bir hamleyle yine frenlemeyi başarmışlar. Güzel oldu böyle. Bir süre daha Kai ile gidilecek anlaşılan. Zira Liv’in durmaya hiç niyeti yokken bu sefer de Jeremy araya girdi ve Kai’yi kurtardı. İkisi beraber yine hooop 94’ e gittiler.

Çok sıkıldım senden Jeremy ovlan.

Bu tam da Bonnie’nin koptuğu andı. Jeremy dokunamıyordu ve o ölüme gidiyordu. Garaj kapısını kapatarak arabayı çalışır halde bırakmak bana House of Cards’ı hatırlattı. Tam o anda kamera aracılığı ile Jeremy’e devam etmesini söylemesi bölüm boyunca en çok sevindiğim şey oldu. Artık bıkmıştım Jeremy’nin o boşvermişliğinden.

Bonnie ihtiyacı olan desteği yine büyük annesinde buldu. Öyle kolayca pes etmek yok! Bundan sonrası ise neredeyse tamamen arzu edilen sahnelerdi. Bonnie’nin mücadelesi, Jeremy’nin umutsuzca yardım etmeye çalışması ve son anda düğmeye dokunabilmesi. Hemen ardından da Bonnie’ye görünmesi romantizm doluydu. Demek çok isteyince görünür olabiliyormuş insan. Diğerlerinin neden görünmez olduğu da ortaya çıktı. Çünkü hepsinin aklı partide!

Neyse ki Bonnie kurtulduktan sonra Jeremy’nin düşürdüğü atlastan Nova Scotia haritasını buldu da bir şeyleri çözdü. Neyi çözdü, Damon ona ne bıraktı anlamış değilim ama haftaya, bilemedin üç haftaya anlaşılır durum. Fakat Bonnie’yi muhteşem bir yolculuk bekliyor. Nova Scotia’nın güzelliğini geçtim, oraya gidiş yolu enfes manzaralarla doludur. İlk defa Bonnie’yi kıskandım doğrusu. Ona iyi yolculuklar, hadi bana da güle güle... Haftaya burada görüşürüz.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER