Aile saadetine az kaldı
Beni yakalasanıza ...
‘Dün akşam  yine çok güzeldi’ . Cuma sabahları bunu duymak o kadar keyifli ki anlatılması güç. Ben bu kadar mutlu oluyorsam, ekibin keyfini, neşesini, gururunu düşünemiyorum bile. Böyle olmasının en büyük nedeni nedir? Nasıl bu kadar seviliyor? Bu sorularla karşılaşsam da cevap belli aslında. İçten olma, samimiyet, doğallık… Her perşembe evimize kalabalık bir aile misafir ediyoruz o kadar. Yaramaz amcasını, otoriter babaannesini, mülayim babasını vd tüm bireylerini sevdiğimiz kocaman aile.

Geçtiğimiz perşembe Sefer Ar evinde kalmıştık. Açık kapıdan zengin yenge, akıllı yeğen ikilisi girmişti ki, bizim sarışın güzelimiz ve Gazanfer kalmışlardı öylece. Kasada neler olduğunu Gazanfer değil, en çok ben merak ediyorum. Geçmiş ile ilgili bağlantılar olamaz mı olabilir. Merakın gizemler bütünleştiği nokta. Zafer Ar, balkonda yakaladığı FaMir’i sıkıştırmaya çalıştı. Miray, ayaküstü kaç yalan söyledi ben şaştım. Fatih Saraçlı, sevdiğinin dediklerini onaylamakla yetindi.

Gazanfer’e bütün duaları etmeleri gerek. Malum gıdıklanmaya maruz kalırken, çığlıklarla dışarıya doğru çıktılar. Güneş ile Tarık haricinde tüm Ar Apartman sakinleri, Gazanfer’in peşinden doğru gece koşusuna başladı. Kapıda karşılaştığı GünTar’a enfes aksiyonu kaçırdıkları müjdesini minik lokum verdi. Cücü de konuya pek hakim olamayınca tayfa doğru eve, Gazanfer hariç.  Yaptıklarıyla ve elektroşoklu feneriyle kalmaya yer bulamayınca sırnaşması gereken yerin, Tarık’ın yanı olduğunu buldu.

Hayır, o kadar da GELME dendi; ama nerde Gazanfer’de onu anlayacak kafa. İyilik yapmak Esma Sultan’ın içinde var da yanlış kişiye oynadı kuponu. Sabah kalkan Tarık, yaklaşık 2 saat banyodan çıkmayan Gazanfer’e sinirlense de eli boş gitti, hastaneye. Banyodan değil de hamamdan çıkmışcasına buhar vardı, içeride. Çamaşırlarını da elinde yıkamış şaşkın amca.Tarık’a ‘Allah, cezamı vermesin’ repliğini Esma söyleyince kahkahalardan nakarat yaptım kendime. İçine Gazo kaçmış, net. Tabi iyiliksever Esma, ıslak çamaşırı tutunca yakalandı elektroşoka. Saçları elektrikle halay çekiyordu .Canım Can da bu aralar fena döktürüyor, aşk ızdırabını espri yeteneğine çevirmesini önünü açmış benden söylemesi. Anneyle dalga geçmeler, neşeye tuz katmalar.

Miray, iki arada bir derede işe başladığını da söyleyince rahatladı kısmen. Ev işleri yine Gülay’a kaldı o ayrı mesele. Bir de bir mesele var ki Gülay ablalarına ne dese haklı. Eeee bir kere çıkmış adı dokuza, inmez sekize. Gazanfer, hadi bir cahillik yapmış; ama o yarım akıllıya niye uydun demesinler mi? Bir de ablaları da buna eşlik ederse, yandı sarışınım, yandı. Gülay kız, apartmanda ne olacak diye söylenirken, ablalar sağlı sollu geldi üzerine. Birinde üvey çocuk, diğerinde balkon yakalanmasını duyunca derin bir oh çekti.

Miray’ı sabah duraktan Fatih alınca kıskançlık damarı vurdu kızımızı. “Her çalışanını alma”, By Saraçlı. Emirler yerine geldi, üzerine sinema hediye edildi. Romantik FaMir sahnesine biraz Miray engeli mi var sanki? Böyle o hoş, yakışıklı, ukala patron nasıl naif olunduğuna örnek de kızımız pek bir soğuklar kraliçesi. Zaten grip olmuş Fatih, sesi kısılmış; ama hala kibar ve şeker.


5-0 yendim seni

Fulden'in bıraktığı Hakan, iş yerinde sabahlarken, odaya giren garson kıza bakışını sevmedim. Fulden hastahanede, Tülay ile boşanmışsın, Pelin'e bakmıyorsun, bir de çapkınlık bakışı. Hayır, o kadar romantik erkekler varken olmamış bu çocuk annesi. Yok aslında olmuşsun; çünkü sen de bir parçasın bu hayatta. Telefonlarına çıkmadı Fulden, Şeniz'i de aldı yanına. Bir umut heyecan yaptırdı sana, eşyalarını almaya gel diye; ama kapıda kalırsın çiçeklerinle sadece. Bence fazla da asılma yeni kıza. Ohoyyyy, ağzının suyu aktı bile, geç kaldık. Yandın sakallı Hakan, yandın. Diyorum işte, eşini aldatıp sana geleni kabul edersen, seni de aldatır.net. Hem bak evi de yok Hakan'ın. Pelin'i alıp sadece yemek yemeğe götürdü. O da kesin çalıştığı yerdir.

Hiko, Mukadder'i evine çağırarak vasiyetini yazmasını istedi. Tam gülüşmelerimin, mutluluk kalplerimin üzerine olmadı bu. İnsan o kadar duygusala bir anda bağlamaz. Biricik Gazanfer'ini de unutmamış, anne yüreği işte. Mukadder'e bırakacağı bir şey kalmamış; ancak yüreğini açmış, kızı bilmiş onu. Saygı ile sevginin olduğu yerde aslında çok da zor değil gelin kaynana durumu. Üç erkek çocuğu olan Hikmet Anne, Mukadder'i yardımcı bilmiş, kız evlat görmüş, sağ kolu yapmış. Herkese örnek olsun, inşallah.


Aynı anda gözlerimiz dalmış :)

Cücü, Tarık ile ilgili ipucu topladı da laf almaya başladı bile. Ar ailesinin buna katı kuralları olsa da işi zaman bıraktı. Romantik Tarık da Rıza'yı görmeye gitti. Rıza'yı canlandıran Murat Okay'ın mimiklerine, jestine sağlık. Tarık'a farklı konuşup oynamak, arkasına bakıp ayrı telde olmak, hele mahkeme günü bambaşkası olmak role girmek değil, adeta yaşamak olmuş. Bu akşam en büyük dilimlerden birini aldın sahte Engin. Mahkeme demişken hala Tarıkların bir diğer ev arkadaşı modunda olan Gazanfer'i, Cücü uzak tuttu, genç aşıklardan. Hayır adam bedava mezar bulsa gircek. Sinir ediyorsun Gazo, azıcık dur, heee senin pastanede Bahar'ı (Fatih'in şirketindeki çalışan personel) kestiğini gözden kaçırdık sanma. İlerideki ruh eşin mi? İlerideki başına çorap öreceğin yeni kurban mı?

Gülay'ın bu akşam şansı yoktu, Ümit durmadan aradı, Can durmadan triplerde. Akşam dışarıya çıkmasına Fatih eniştesi yardımcı oldu. Tabi, Ümit ile konuşmasını gören Can, vuruldu canevinden. Derdine dert ekleye ekleye gidiyorsun Gülay Ar. Pelin bile ne dedi : "Ah şu gençler ahh aşık olunca kendilerini kaybediyorlar." Yerim suratını ballı lokum. Berelerini de, sözlerin zaten ömürlük. Neymiş efendim, 5 yaşına kadar her şeyi yaşamış, genç olduğunda ne yapacakmış? Bak bacaksıza. Seni o anlarda ısırmak isteyen kaç kişi var fındık kurdu bir bilsen.


Kim var orada?

Veeeee gecenin çifti. Bir erkek hem doktor, hem romantik, hem neşe saçan, hem güzel bakan, hem sevimli olan... Bir erkek var içimizi ısıtan ve bir kız var yüzünü güldüren.... Ayyy bu cümleler böyle devam eder, durur. Sadece Tarık'a yazılır sayfalar dolusu cümleler. Aile sevgisine aşık olunur, sevdiğine yaptığına kurban olunur. Böyle karakterleri getirin, sonra etrafta arayalım aynısından, benzerinden, sağından solundan. Hayır bakıyorum kötü özelliği var mı? Cevap : YOK ... Aaaa tatlım, çok iyi niyetli olmasını, feci derecede yardımsever olmasını, mükemmel ötesi olmasını istersen kötü özellik olarak al!... Oldu canım, oldu.... Prensimiz, karlı dağlara getirir sevdiğini ve olağanüstü devam eden planla ve sepetli saçıyla (başta, Pelin, saçının sepet olmasını istemişti, yapamamıştı kimse, Güneş yengen yapar.) masada yerini alır Güneş kız. Gelen evlilik teklifi ve kameranın çevirdiği yerde Zafer Ar ile buluruz kendimizi.

Zafer Baba, Tarık'ın evlatlık verildiğini öğrenince, Mukadder'e söyledi, derken o gözlerindeki umut ışığı bize kadar geldi. Az kaldı ailenin kavuşmasına. #aşkolursa adı Engin olur. Öyle gördük Muko'yu. İzlediğim en keyifli bölümlerden birisiydi. Ekibin emeğine sağlık, Esma'nın kahkahasına, bomba esprilere ve inceliklere... Tıpkı, Güneş'in ablalarının isimleri gibi. Yıldız, Ayşenil, Zuhal :)

Mevsime, romantikliğe, Güneş'e, bölüme gelsin bu şarkı.

Sevgiler  ...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER