Bu neyin kutlaması şimdi?
Ah Nevizadeler yine dereyi görmeden paçalar sıvandı maşallah!
Ekibimiz bu hafta da Firuz’dan kurtulabilmek için onun için çalışmaya devam etti. Taktikleri Ceyhun’u ürkütmeden, Firuz’dan ürkmeden sakince Firuz’un elindeki kayıtları alıp bu işlere bir son vermekti. Firuz efendi ise iyice işin suyunu çıkardı ve işi müzeden kılıç çalmaya kadar getirdi. El mahkûm operasyon için kollar sıvandı. Çok hareketli olmayan ama tatlı tatlı ilerleyen bir operasyon izledik ki bilirsiniz operasyon olsun çamurdan olsun.


Nevizade olunmaz yalnız, doğulur!


Misafir misafiri, ev sahibi hiç birini...


Bahadır'ın yüzüne bir güven ay pardon renk gelmiş.

Müzeden kılıcı bir başka grubun çalmasıyla Tuncer ile benim en sevdiğimiz şekil olan prodüksiyonlu tezgâh ile kılıç ele geçirildi. Operasyon için tek eleştirim müze sahnelerinin uzatılması ve biraz abartıya kaçılmış olmasıdır. Televizyon çekiminde goygoy fazla uzatıldı ve komik değildi bana göre. Sonra müzenin yakılması nedir mesela ben anlam veremedim. Koskoca müzenin tek güvenlik görevlisi olması gibi birtakım göze batan hususlar vardı. Ben Bahadır’ın paşa olduğu prodüksiyonlu tezgâhı daha ayrıntılı izlemeyi tercih ederdim. Yeter ki operasyon olsun diyoruz, bayıla bayıla izliyoruz ama yine yeni yeniden söylemek istiyorum bana Firuz’dan kurtulmadan huzur yok! Nevizadeler Firuz adına iş yaptığı sürece dünyanın en iyi operasyonuna da imza atsalar izlerken alacağım keyif yarı yarıya azalacak. Bu işler Nevizadeciliğe ters, bir an önce Firuz’dan o kayıtlar alınsın ve biz felsefemiz doğrultusunda devam edelim. Lütfen…
 

Bu gözlerdeki perdeler kalkalı çok oldu...

Gelelim bölümün en can alıcı ve benim için bölümü izlemeye değer kılan meselesine. Ceyhun adım adım ekibimizin peşinde ve yavaş yavaş parçaları birleştirmeye başladı. E tabii bu süreçte sabır taşı olsa çatlar, Ceyhun’un da sinirleri aşırı yıprandı. Ceyhun’un sinirden çıldırdığı sahneleri izlerken dondum kaldım. O kadar haklı ki kimsenin çıkıp bu çocuk haksız demeye gönlü razı olmaz. Benim içim acıyor Ceyhun’u bu halde gördükçe, hiç hak etmiyor ve bu yüzden de Nevizadeler’e kızmaktan kendimi alamıyorum.


Adamda akıl mı bıraktınız? Sorguya bile montuyla girdi, terlemiştir de aman Şehriban görmesin!

Nevizadeciliğin önemli faktörlerinden biri şans ama ekibimizin artık şanslarını fazla zorladığını düşünüyorum. Tüm bölüm boyunca yine bir şekilde Ceyhun’dan kurtulmayı başardılar. Ağızları iyi laf yapan çetemiz tek ayaküstünde milyon tane yalan söyleyerek işin içinden sıyrılıyorlar, sıyrıldık sanıyorlar. Ceyhun’da ki değişimin farkında olup neden bu işi ciddiye almadıklarını inanın ben de çözebilmiş değilim. Ya kendilerine olan güvenle nasıl olsa atlatıyoruz onu diye düşünüyorlar ya da bir B planları var, bakalım göreceğiz.

Arabada arkaya oturan kaynana gördün mü sen nemrut Derya?!

Ceyhun bir Derya’nın peşinde bir Ferdi’nin peşinde koştururken Şehriban’da nikâh günü için sonunda muradına erdi. Baharda düğünümüz mü var diyorsunuz? Neyse bahar gelene kadar ne fırtınalar kopar, önümüz kış.

Bir yanda sevgilisinin onu aldattığı şüphesi -Derya abimleydik dese de, kanıt olarak fotoğraf da gösterse o şüphe kurt gibi düştü ya bir kere, içini kemirmeden bırakır mı hiç?- bir yanda Derya’nın yalanları, Ferdi’nin hırsızlık şüpheleri bir yandan da evlenmesini her şeyden çok isteyen annesi ile uğraşan Ceyhun’un psikolojisi hiç iyiye gitmiyor. Nevizadeler sonunda Ceyhun’umu delirtecekler!


Salak, gerizekalı, maltoş öyle mi?

Bölümün finali ise tek kelimeyle muhteşemdi! Ceyhun’a yakalanmış gibi gösterilen çok final izledik ama bu bambaşkaydı. Bomba etkisi yaratan cinsten bir final oldu. Nevizadeler neyin kutlamasını yapıyordu sorusuna ben bir cevap bulamadım ama Ceyhun için söylediklerini kendilerine hiç ama hiç yakıştıramadım. Çok üzgünüm ama ‘son gülen iyi güler’ durumunu yaşamak zorunda kalmayız umarım. Şimdi neler olacak, Ceyhun nasıl bir yol izleyecek ve şans bu sefer de bizimkilere gülecek mi çok merak ediyorum. Kafamda deli sorular ve büyük bir heyecanla gelecek haftayı bekliyorum. Bundan sonraki bölümlerin daha güzel olacağına inanıyorum. Herkesin emeğine sağlık ve bölümün yıldızı olan Salih Bademci’ye alkışlar, kalpler, tebrikler…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER