Mert'le Kaçırılanlar İçin Kurtulma Rehberi
Hafta boyu Mert nasıl kurtulur, Yaman nasıl kahramanlıklar yapar, Eylül ne kadar drama quieen’e bağlar diye konuşup durduğumuz MedCezir’in 57. bölümünün özellikle son 30 dakikasını nefesimizi tutarak izledik. Heyecan, eğlence ve dram hepsinden birer doz aldık. Ancak aşk yarına kaldı, üstelik düğüm de çözülmüş değil. Bölümü; üzerinde yorum yapmayı sevdiğim bölümlere eklemekten uzakta olduğumu söylemeliyim, bu da benim kişisel tercihim tabi. Daha çok, eğlencesinden kahkaha attığım ve dramından gözlerimin dolduğu sahneleriyle hatırlayacağım 57. bölümde neler yaşandı bakalım.
 
"Bu defa benim suçum değil ama neden kendimi suçlu hissediyorum?" by Hale
 
“Ya yeter, buranın drama queeni benim, rol çalmayı kes Tuğçe!”
 
Olay gecesi üzerinde smokinler ve abiyelerle soluğu Serezler’in evinde alan Altınkoy genç tayfasının ilk görevi Eylül’ü sakinleştirmek oldu. Bütün dikkat Eylül’ün üzerinde olunca, Tuğçe de kayınvalide pullarından yapılmış abiyesi ve hangi kuaförün tavsiyesiyle kestirdiğini hep merak ettiğim kakülleriyle yüksek sesle ağlamaya başladı. Eylül’den nasibini aldı tabi…
 
"Bu hengamede ben de Sedef’i kaybetsem fark edilir mi acaba?" by Deniz
 
Bir üst kuşak Altınkoylular ise salonda… Yalnız haberi alan Deniz, Selim’in kendisini partiye çağırmamasına falan aldırmayıp, koşarak gelmiş. Sedef’e ne zaman patlayacak derken, ilk hamle Sedef’ten Deniz’e geldi, Deniz’i adeta kovdu. Acaba bunu Sedef’in de içten içe Selim’e karşı hislerinin oluştuğu ve Deniz’in ortadan kaybolmasını istediği şeklinde mi yorumlamalıyız, henüz bilmiyoruz.
 
 Mert'in Kaçırılanlar İçin Kurtulma Rehberi'nden

 
Bölümü sırtlayan ve hikâyenin heyecanından nefes almamızı sağlayan; dünyanın en komik rehinesi olarak kayıtlara geçen Mert oldu. Kaçırılanlar için hayatta kalma rehberi elbette çok işine yaradı, ama asıl şansı Turunç Nadir’in adam kaçırma için seçtiği adamların amatörlüğüydü. Rehine tutuculardan biri antika kaçakçılığı işinden tanıdığı adam, diğeri ise Tozludere tayfasından geçen sezon Orkun’u vuran taksici Mehmet idi. Hani yıllardır yakalanamayan büyük vurguncu Turunç Nadir, bu adamlarla mı bugüne gelmiş? Gerçi her olayında iki-üç adamı gözünü kırpmadan öldürdüğüne göre elinde böyle amatörlerin kaldığına şaşmamalı.
 
Bu saç ve papyonla Orkun sizce de harika görünmüyor mu? Ne Turunç mu? Offfff
 
Turunç Nadir’in dört bir yanda aranırken Altınkoy’a gelip Orkun’un evine yerleşmesi ise büyük cesaret. Yalnız Orkun’un annesi Yasemin Hanım’la Yaman’ın annesinin benzerliğini bunca bölümdür nasıl fark etmemişim, hani kardeş olsalar bu kadar benzerlermiş. Yoksa durup durup başına bela açan Nevin’in, başı belada olan Yasemin için algımda yarattığı bir oyun mu bu?
 
Tişörtler nereden?
 
Serezler’in evinde tüm kadro Altınkoy gençleri sosyal medya dedektifliği oynayarak Mert’i bulmaya çalıştılar. Sosyal sorumluluk projeleriyle dünyayı değiştireceklerine inanan genç tayfamız, Mert’in de tişörtlerini giyerek ona ulaşacaklarını düşündüler herhalde. Yalnız Mert’in tişörtleri hepsinin üzerine nasıl oldu, yoksa biri gidip tüm bedenlerde alıp herkese dağıttı mı, ya da bu tişörtlerden hepsinin dolaplarının gizli köşelerinde var mıydı, işte onu çözemedim.
 
Şu saça bakmaktan kendimi alamadığım için bu sahnede ne olduğunu hatırlamıyorum, evet.
 
Bu arada karar verdim, bundan sonra her bölümde Yaman’ın saçının en güzel halini ilan edeceğim. Lütfen artık kötü saça dur diyelim.
 
Sahnenin anlattığı                                                                                     Bizim gördüğümüz
 
Mert kaçırılanlar için kurtulma rehberine uyarak gerekli şifreleri izin verilen telefon konuşmasında iletti. O kadar ayrıntı vermesine takılmayan adamın, ekmek aldığı poşetin üzerindeki yazıları görünce, Mert’in adres verdiğini anlamasını takdir ediyorum. Diğer arkadaşı kadar da garip değilmiş bu arada, adam deri eldivenin üzerinden dökülen çaydan nasıl da yandı, eldiven o kadar ince, adamın teni o kadar hassassa demek… Neyse, ilki deşifre olduğu için gitti, ikincisi de hatasını Turunç Nadir’e itiraf etmektense Mert’i orada bırakıp kaçmayı tercih etti. Mert’in kurtuluşu için geriye sadece Yaman’ın sahneye çıkması kaldı.
 
Pekiyi, Yaman Mert’i nasıl bulur? Elbette Mert’in de dediği gibi sıradan kahramanlardan çok daha üstün yeteneklere sahip olan Yaman, Orkun’un da bir şekilde olaylara dâhil olduğunu çözer.
 
Eh Kenan’ın eli de armut toplamayacak tabi, o da tesadüfen Orkun’un arabasını görür. Ve bu olay bölümün en eğlendiğim sahnelerinden birine yol açar. Kenan o sırada Sude ile telefonda olduğundan bunu Sude’ye söyler ve Sude de bir anlık dalgınlıkla bunu hem de herkesin ortasında açıklar, hem de Kenan’dan öğrendiğini… Pis Turunç Orkun’cuğumuzu bir kalemde harcayıverecekti neredeyse, neyse ki Kenan’ın haber vermesi sayesinde polisler geldi., Turunç Nadir Orkun ve annesine bir zarar veremedi.
 
Altınkoy genç tayfası polis eşliğinde topluca Mert’in tarif ettiği yere gitti. Helikopter kamera sayesinde Mert’i buldu. Son hamle elbette Yaman’dan gelecekti, Yaman tam kurtardı derken, Turunç Nadir elinde silahıyla kapıda belirdi. Bu sırada polis neredeydi, Mira ve diğerleri sevinç çığlıkları atmak yerine neden polise bu yeri tarif etmediler, Yaman’la Mert Turunç Nadir’in elinden kurtulabilecek mi, Turunç Nadir daha kaç bölüm kaçacak? İşte tüm bunlar bölümün arkasında bıraktığı sorular… Haftaya görüşmek üzere. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER