Güzel köylüye hoş geldiniz güzel insanlar
Herkese bizden çay
Yazın televizyon izleyicisi bulmak zordur. Aksiyon, komedi olması gerek , ya da hiçbiri, belki de hepsi. Oysa bizim içimize Egelerden sımsıcak bir öykü geldi. Ve bu aralar bol rakipleri zorlu rekabetler beklese de onu topladığı altın reytinglerde devam edecektir.

Hikayemiz biraz klasik görünse de değişik gibimsi. İstanbul’da yaşayan kızımız Gül(Gizem Karaca),  herşeyin üstüne geldiği felaketlerin peşini bırakmadığı bir anda eve gelip ablasının gelen bir mektubun anneannelerinden olabileceğini söylemesi üzerine Güzel Köy’e gider ve her şey asıl şimdi başlar. Sultan Ana(Zerrin Sümer) zengin mi zengindir. Hüsnü (Ahmet Mümtaz Taylan) ve Yusuf (Ali İpin) Sultan Ana’nın kötü hastalığa yakalandığını öğrenir, fırsattan ellerine gelecek malları beğenmezler. Hüsnü’nün aklına çıcukları Kamuran (Esin Civangil) ve Cemal(Berk Cankat) ‘i evlendirmek geçer. Kamuran , Cemal’ deli gibi aşık olsa da Cemal kardeşi gibi görür ve AŞK EVLİLİĞİ istemektedir. – hangimiz onu istemiyor canım- Düğün listesinden İstanbul’dan alıncaklar için yola çıkan Cemal ve dönüşte nikah masasında Kamuran’a HAYIR diyen Cemal … Yok yok meraklanmayın  özet geçmeyeceğim. Belki daha sonra aralara sıkıştırırım.
Yine öyle bir başladı ki dizimiz iki kafadara posta koydular Hüsnü ile Yusuf’u yan yana görünce adam gidin Hollanda’ya diye yol gösterdi. Nikah işlemleri için gençleri beklerken laflamalar iyiydi tabi. Nikah tarihini gençlerle erkenden pazartesiye aldırmak Cemal'i memnun etmese de Kamuran’ın ağzı zil çalıp , etekleri kulaklarındaydı. Yanlış okumadınız evet, bu kadar heyecan vardı diyorum Kamuran kızımız da…. Gül'ü de kınaya davet edince nikah şahidi de yapsaydın dedim...

Burada bu telaşlar varken kadınlar evde spor sonrası oklava un beraberliklerinin sonucu , yersen o kadar hamuru mideni tırmalar olur, yerden kaldırmaya da Bünyamin(Toygan Avanoğlu) gelir. Sözde spor böyle oluyor işte. Şekersiniz bayanlar :) Siz öyle oryantel seansı alın , Dr. Kaan (Mehmet Ali Nuhoğlu) 'ı da aranıza katın mükemmelsiniz böyle, hem biz de sayenizde bol bol oynuyoruz salonun orta yerinde kahkahalarla. 

Nikah işlemleri için hastahanelere giden Gül & Cemal ve sahte hamileliği kanıtlamak için Kamuran'ı da götürmeleri iyiydi de şişelerle su içmeler ve sonucun error olması. Test sonucu pazartesi mi çıkar, sendromlu gün olduğu dizisel açıdan da kanıtlandı.Sevinen tek Kamuran sandıysanız hata payınız yüksek. Dr. Kaan vardı ki köye ırak , sevdiğini aldatınca peşinden köye gelip üstüne üstlük hala peşinde geziyor yaa höhh yani. 


Küstüm, bana börek ayırmamışlar

Hüsnü evlendirmek istiyordu oğlunu istemesine de baktı ki müstakbel Kamuran kızı herşeyi istiyor, herşeyi babacığım al diyor, yatak odasını Yusufcuğuna satmaya çalıştı ya hadi bakalım. Eeee tabi pazartesi çabucak gelirken hazırlıklar son sürat devam etti. Evde eşyalar alındı, temizlikler yapıldı, tüm ahali desteğe geldi, yerleştirmeler yapıldı. Veeee ilk gece Cemal ile Gül evdelerinde sabahladılar. 


Uzağı seçemiyorum

Kızlar kına gecesi hazırlıklarını yaparken erkekler de Düşman of the Dr. Kaan önerisi olan DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ne gitmek üzere hazırlık yapıyorlardı. Bünyamin, Muhtar Niyazi (Erkan Sever) ‘ye kaptırdığı ilk ve tek aşkısı arabasının hatırlatılması üzerine oraya gitmekten vazgeçip bayanlara kapı ağzında orguyla eşlik etmek üzere kaldı. (Gerçek sesi mükemmel olan Toygan Avanoğlu bir gün dizide gitarla gelse de sürpriz yapsa) Neyse isteklerimi bir ara peçeteye yazıp güvercinle yollarım :) Fıkır fıkır olan bayanlara hele bir de kına gecesine biz de eşlik ettik uslu uslu … Kamuran da pek mesuttu en havalısından.

Erkekler Ege’nin ayazında dışarıya çıktıklarında gözden kaybolmak isteyen Cemal’e eşlik etmek isteyen Kaan takıldı. Ayağına dolanan doktoru sessizce bırakırken çiçek sulamak isteyen Kemal (Can Kıran) gelen ses üzerine tüfeği ateşler ki ... Biz meraktan çatlayarak bir sonraki haftayı bekleyelim…


Yine mi gol değil?

Bir favorim var itiraf ediyorum , süper kahraman gizli çapkın Bünyamiiiiinnnnnn -Nurten (Aylin Kabasakal) 'in çağırdığı gibi-
#birplanımvar Hüsnü’nün söylediği şiiri gitarla çalsın gari Bünyamin … 
Saygılar ... 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER