Kırık kalpler durağında inecek var*
Glee üçüncü ve mash-up özel bölümüyle ekranlara geldi. Carole King ve Alanis Morissette şarkılarını birleştirip harmanlayarak ayrılık şarkılarında değişik bir armoni tutturmak istense de mash-up'lar ziyadesiyle sıkıcıydı. Tabii Hand in My Pocket/I Feel the Earth Move performansını tenzih ediyorum. (Çünkü 'Brittana' varken sıkıcılığa yer yok) Başa dönersek eğer, eski aşıklar Kurt ve Blaine, It's Too Late ile bölümün açılışını yaptılar. Kurt aşk acısı çekmeye tam gaz devam ediyor. Bir zamanlar kıymetini bilemediği çocuk artık hasretinden prangalar eskittiği eski obsesif aşkına dönüşmüş durumda. O Blaine'e ihanet ediyormuş gibi hissettiği için hâlâ hiçbir erkek sineğe yan gözle bakamıyor olsa da; sevdiği adam ellere yâr oldu bile. Öyle ki Brittany, Blaine ve Dave için muazzam bir ev hazırladı. Çünkü çifte kumrular artık ilişkilerinde sonraki aşamalara geçip beraber yaşamak istiyor. Çifte kumrular derken bir öğürme yaşadım, bunlar gerçekten berbat bir çift. Karofsky sayesinde ben de 'Klaine'ci oldum. Teşekkürler emeği geçenlere.

Hayaller ve gerçekler.

Köprünün altından metreküplerce sular akmış olsa da, üçüncü sezondan beri 'Brittana' çifti için çıldırdığımdan olsa gerek bu ikilinin düet performansının mutluluğuyla yine doldum taştım. Derken Santana'dan gelen sürpriz evlenme teklifiyle duygular şelale oldu. Santana zaten Brit'i alıp New York'a götürmekle ilgili planlara çoktan başlamıştı fakat bu yine de pek âni oldu. Brit'in evet cevabıyla kendinden geçen bir tek Santana değildi. Kurt kıskançlıktan çatırdama sesleri çıkarırcasına bu mutlu âna gölge olmaktan geri durmadı. Glee kulübünden çıkan ilk eşcinsel evliliği Blaine ile yapacakken bunu kendi elleriyle yok etmesinin acısı o ânın sevincini bastırmış olsa gerek. "30'umuza kadar evlenmeme kararı almıştık!" gibi herkes adına karar alıp konuşabilme cüreti gösteren tavrıyla çok hayırlı bir vesileye yol açtı: Santana'nın Kurt'e hayatının kapağını takma fırsatı!

Brit'in bluzu kalp ben.

Glee tarihinin kendi içinde destansı sayacağı, unutulmaz bir sahneydi açıkçası. Santana önce gardını indirmiş ve Kurt'ün tepkisini anlar vaziyette karşısına konuşlandı. Gerçekten yumuşak başlı ilerlerken Kurt'e karşı sağlı sollu ataklarla, taşı gediğine koyan iğnemelerle, yer yer incitici laflarıyla ve son vurucu darbeyi onun üç taneden oluşan komik dans figürlerini taklit ederek yapmasıyla bizlere Santana'nın neden Santana olduğunu bir kez daha gösterdi. Tüm bunlar olurken Santana'nın Kurt'ü parça pinçik etmesini binbir mimik izleyen Rachel ânın muazzamlığına muazzamlık kattı. Kurt bundan sonra bir evlilik teklifine daha salça olurken iki kez düşünür.

"Deneyimlerimizle sana berbat ilişki klavuzu olabiliriz Becky,"

Fındık kurdu 'Bitches Becky' kendine sevgili yapmış hem süper hoş bir çocukla! Asabiyeti, ağzı bozukluğu ve şiddet eğilimi olsa bile Becky Jackson benim bebeğim. Bakıyorum herkesin de bebeğiymiş zira hemen korumaya aldılar. Becky'nin ciddi bir sevgilisi olması kulağa garip gelse de göze ekstra garip geliyordu bu durumda. Sue, Roz, Quinn ve Tina tarafından down sendromlu Becky ile yakışıklı sevgilisi Darrell hemen mercek altına alındı. Neyse ki ortada bir istismar durumu falan yoktu. Kötü kokular boşa çıktı ve Darrell'ın pırlanta gibi bir çocuk olduğunu farkettik. Aynı zamanda Glee kamu spotundan bu bölümlük payımıza düşen; down sendromluların da sağlıklı bir seks hayatı olabilirmiş.

Koç Bestie için destek olma vakti.

Glee kulüp'de Rachel ve Kurt'ün öğretmenliği yer yer çatışmaya dönüşse de Rachel ve onun tatlı hırslarının olduğu yerde bu tür pürüzlerin gayet olağan olduğunun farkındayızdır herhalde. Takımın bölgesel yarışma için hazır olduğunu düşünüyorlar ama bence bu biraz hayalperestlik. Bu haliyle bu takım henüz kazanacak durumda değil diyor olacakları merakla bekliyorum.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER