Trafoya Kedi Girmiş...
Gözlerim şekil, çekil önümden çekil.. (Farooq rolünde Micheal Reventa'yı izledik)
Elektrik trafosuna çıkmış bir kaçık ve ona 'birazdan yağmur yağacak orası çok tehlikeli' diyen ama yine de oraya çıkmasına izin veren en az onun kadar kaçık iki kişi daha.. 

The Flash 7. bölümü bu sahneyle açtı. Yağmur ve şimşeğin bir felakete yol açacağı iki iki dört. Ama adamımız anın büyüsüne kaptırmış kendini. Acımasız kader ağlarını örer ve kahramanımız için hiçbir şey artık eskisi gibi olmaz. (Tamam tamam sulandırmıyorum)
10 ay öncesinden bir kesitle başlayan ilk sahneden de anladık ki bu bölümün konusu 'elektrik kesintisi' Bizim için 'trafoya kedi kaçmıştır' gibi gayet basit ama düşünene 'lan ben nası bi ülkede yaşıyorum' tarzı yorumlara yol açan konu dizide tabiki daha derin ele alındı ve Team-Flash işe koyuldu.


Aman Tanrım didim!

Bu sırada Dr Wells binbir kapılı labaratuvarın bilmem kaçıncı kapısının ardındaki gizli bölmede tekerlekli sandalyesini bırakıp gayette seke seke Flash ile ilgili raporlar tutuyordu. Çıkacak burdan birşey ya hadi hayırlısı!

Tüm bunlar devam ederken benim aslında merak ettiğim birşey vardı. Where is Ronnie? Cidden nerde bu adam? Bu kadar basit olmamlıydı onun hikayesi ki öyle olursa BarLin'in kızgın kumlardan serin sulara atlama hayali de sadece hayal olarak kalacak çünkü ortada hala muamma olan eski(!) bir sevgili var. Bu aklıma takılan kancalardan sadece biri çünkü hikayede havada kalan çok şey var. Barry'nin annesini kim neden öldürdü? Joe'nun Barry'i bu kadar sahiplenmesinin tek sebebi babasıyla arkadaş olması mı? Eğer öyleyse bu çok yavan. Tamam biraz doyumsuzlaştım galiba(!) Neyse..


Adam ölecek hala kalkıp yürümüyor. Öyle de sinsi ..


Hollywood bizi daha ne kadar şaşırtacak? Fantazilerimizi ne kadar zorlayacak derken bu seferde 'Elektro-Vampir' le yüzleştik. Kansız duramayan vampirler olur da elektiriğe doymayan 'Pikaçu' lar olamaz mı? tabiki de olur. 

Kötü adamımız 'Daha çok lazım!' diyerek trafo trafo woltaj ararken Team Flash' da iş başındaydı. Pikaçu trafolarla yetinemeyince Flash'a saldırdı ama bu sefer sağlam akım yedi çünkü Barry'de kaçak vardı(!) Farooq tarafından saldırıya uğrayan Barry üstün güçlerini kaybetti. Elbette ki tekrar kazanacakti ama bizim biraz merak etmemiz 'Aaa yoksa?' diyebilmemiz için uzatmalı merak sahnlerine maruz kalmamız gerekiyordu ve öyle oldu. Bölüm boyu ha oldu ha olacak diye debelendik durduk. 


Bir kahramanlığın eksikti onu da yap tam olsun.

Barry normal bir insana göre bile yavaş sayılacak koşuşuyla koşu bandını eskitirken Caitlin yine kendini Çince moduna almış DNA lardan bahsediyordu. Ama haklıydı tabiki de bu kadar kolay olamazdı.

 
Selfiesiz aslaa!

Pikaçu bu seferde Star Labratuvarlarının kablolarına saldırınca içerde elektrikler kesildi ve aynı anda polis bürosunun da elektriği kesilince Joe ve Iris bir tutuklu tarafından rehin alındı. Ultra zeki kahramanımız Barry Labratuvardaki olayları tatlı dille çözmeye çalıştı ama tabiki de hoşlandığı kıza 1500(!) yıldır açılamayan adamımızın burada mantıklı cümleler kurmasını beklemek saçma olurdu ve beklendiği gibi Pikaçu'yu ikna edemedi 


Flash gelecek dertler bitecek..

Hikayedi bütün suçu Wells'in sırtına yükleyeceğimiz sıra 'Hayatımda yarattığım en önemli eserim Flash, onun bir geleceği olmalı onu koruyun' cümlesiyle yine vurdu gol oldu. Tamam adam saf kötü değil ama saf iyi de değil. Kendi planları uğruna bir aileyi mahvetti sonuçta. Ben tüm bu sorularla başederken Joe ve Iris büroda rehin kalmışlardı ve Eddie vuruldu Iris'in olay karşısında ki gayet cool tavrı ve 'Flash gelecek dertler bitecek' rahatlılığı beni benden alsa da diğer tarafta geçen bölümlerde yakalanan Iron Man serbest kaldı tam bela katlanarak ilerliyor derken Tony bizimkilerle birlikte cephe aldı.  


Birlikteyken çok güzelsiniz..

İlk bölümler için yazdığım yazıda başlık olarak Barry'nin bir sözünü seçmiştim. 'asıl güç içinizde!' diye. O söz bu bölümde anlamını buldu ve Barry sevdiklerinin tehlikede olduğunu ve çaresiz kaldığını anladığı an o gücü yine içinde buldu ve turbo moduna geçerek Star Labratuvar'ını ve takım arkadaşlarını kurtardı. 

Rehin Joe ve Iris, Güçlerini kaybeden Barry, Pikaçu, Tony, Dr Wells derken tansiyonu bir yüksek bir bölümü daha geride bıraktık.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER