Yeniden başlasın Glee ateşi yansın!
Eski kadroyu hatırla gönülle toplayan Rachel ve Kurt, McKinley lisesinde Glee kulübünü yeniden oluşturmak için kolları sıvar. Rachel, Will hocanın bunu nasıl başardığını bir yandan hem çözmeye çalışır hem de yeni bir hayranlık duyar zira hiç kolay bir iş değildir. Eski kadro Santana, Brittany, Puck, Sam, Artie, Quinn, Mercedes ve tabii ki olmazsa şaşacağım Tina ile geri döndü. Tina her zaman ki gibi varlığı sorgulanan, ne idüğü belirsiz sinir bozucu bir organizma olarak yerini aldı. Ekibin geri kalanının Tina'yı gördüğünde verdiği tepki de emsalsizdi açıkçası. Neyse ki son sezondayız ve Buz Devri'nde Sincap'ın fındığı kovalaması gibi Tina'nın solo şarkı inadını çekmek zorunda değiliz. Santana ve Brit birarada oh-la-la! 'Santana'ya o konuda ben de çok kırgınım.' gibi klişe bir cümleyle girmem gerekirse aklıma Brit'den sonraki gönül eğlenceleri geliyor da kırılmamak elde değil. Quinn bile dönmüşse Glee ruhu için gerçekten acil eylem planına ihtiyaç var demektir buna emin olabilirsiniz.


Eski dostlar.

Unholy Trinity is back! Bebeğim Puck hava kuvvetlerinden fırlamış da gelmiş. -Buraya üniformalı erkeklerin neden ekstra çekici olduğuyla ilgili sorgulamalar gelecek- Puck ve Quinn kızları Beth'i kucaklarına alırken görmeden dizi bitmesin istiyorum. Diva sesli olduğu iddia edilen ama sadece Amerika'nın Işın Karaca'sı olabilecek Mercedes de gelmiş, hoşgelmiş. 


Olmadı yâr, su testisine dolmadı yâr.

Çocukluğumdan beri belki yüzlerce, binlerce kez denk geldiğim ve her defasında ilk defa izliyor gibi hayranlıkla izlediğim A-ha grubunun Take On Me klibi benim için külttür, efsanedir ve emsalsizdir. Glee'de bunun harika bir versiyonunu görmek en çok beni mutlu etti. 80'li yılların enerjisini çok iyi yansıtan rengarenk kıyafetler eşliğinde Sue tehlikesinden kurtulma çabaları ve animasyon çizime dönüşen sekanslar görsel şölen gibiydi. Aşkım Brittany'nin masa üstlerinde dans ettiği bir performansın kötü olması söz konusu olamazdı zaten. Klasiklere Glee dokunuşları arasında Take On Me en özel olanlar arasında yerini aldı.


Mezun olduk ama yine bizden kuruluşunuz yok.

Dalton Akademi'de Warblers'ın koçu olan Blaine için enteresan gelişmeler söz konusu. Jane Hayward babası ve amcası gibi Warblers kadrosunda olmak için yanıp tutuşan genç bir kız. Bunu bekliyordum evet! Dalton'ların o janti okul üniformalarından bir adet kız için olanının nasıl gözükeceğini ve dahi Warblers'a bir kız üyenin katılıp katılamayacağını düşünmedim değil. Jane gibi tatlısını da hayal edemezdim sanırım. Dalton Akademi'de tartışmaya açılan bu konu ve mini mahkeme sahneleri bölüm içinde en çok eğlendiğim anlardı. Grup, bir kız üyenin dikkatlerini dağıtacağını ve karşı cinsi bu yüzden kabul etmemeleri gerektiğini söylediklerinde Blaine'in "Ben hepinizi gay sanıyordum?" kontrasına karşı hepsinin kız arkadaşları olduğunu iddia etmesi ve "ne münasebet" tavırları muazzamdı. İşin komedisi bir yana Warblers'dan Jane'e geçit yok! Önce bi' "Kahrolsun GENDER yaşasın Jane'li Warblers" desem de, düşününce bu grup bu sapsız haliyle güzel kanaatine vardım. HeWarblers'a etek yakışmaz.


Kara elmas.

Roderick de yeni elmas değerinde bir underdog. Okuldaki zorbalıklardan müzik dinlediği kocaman kulaklıklarıyla korunması, müziği şiddete kalkan yapması fazlaca hoş. Karakteri canlandıran Noah Guthrie, Sexy And I Know It cover'ıyla internet ortamında ünlenmiş bir isim imiş. Ben bu versiyonu James Arthur'dan bildiğim için şimdi hakkını teslim ediyorum. Rachel'ın peşinde koştuğu bu sesi bizim eski tayfa topluca kıstırdığı an Roderick'in  "Tamam cenin pozisyonunda yere kıvırılıyorum, siz teker teker döversiniz beni," tepkisine güldüm yalan yok. Roderick sevimli bir genç adam, sesi fevkalade, yetenek avcısı Rachel turnayı gözünden vurdu diyor ve rakipler gardını alsın diyorum.


Merhaba yeni çocuk.

Flaş gelişme! Jane Hayward, Tightrope performansıyla Dalton Akademi'de ortalığın tozunu attırması da onu gruba dahil etmeye yetmeyince (KISKANDILAR) biricik Rachel'ın safına katılmaya karar verir. Tabii tüm bunlar olurken Blaine 'güzellikle olmazsa zorla, gerekirse ite kaka' mantığıyla Jane'i gruba katmak için bir takım çabalar içindedir. Jane'in Glee kulübe katılmasını Rachel ve Kurt tarafından kirli tezgah olarak görmekte geri durmaz. Jane için sevinmesi gerekirken bu tavırlar anında drama queen'e bağlayan Blaine'in çapını yeniden belli etmesi açısından iyi oldu. Egonu da, komplekslerini de al yaylan buradan.

Spencer Porter, Sue'nun deyimiyle post-modern eşcinsel. Glee'de stereotip dışına çıkan bir gay karakter görmek takdir edilesi. Oldukça ilgi çekici bir karakter ama şu saatten sonra yeni bir karaktere odaklanmak zor olduğu için tadımlık kalacak belli ki. Kurt'ün Spencer'ı glee kulübüne davet etmesi ve reddedilme gerekçesi de çok iyiydi. Spencer "Emma Stone yerine Andrew Garfield'ı tercih edecek olmamız bizi aynı yapmaz." diyerek Kurt'ü salvolaması da çok çok iyiydi. Evet Spencer gibiler Glee'ye katılmazlar, tıpkı Finn'in ilk sezonki durumu gibi. Erkeklerden hoşlanması onu klişe gay etiketleriyle donatmamalı. Bize bunlarla gelin, işte sahalarda görmek istediğim türden gayler.


Selam, neden erkekler? Biraz anlatsana.

İlk bölümde Becky nerede diyordum ki bu bölümde Rachel'a buzlu içecekle soğuk duş aldırarak ortamlara girdi. En güzel gazap Becky'den gelecek gazaptır. Kitty'nin Ensest Kardeşler olarak seslendiği ikiliye ayrıca bayıldım. Böyle fantastik tipleri seviyorum. Cheerios'dan Glee Club'a güzel transfer oldular. 

Unholy Trinity, son zamanların büyük hitlerinden Ariana Grande Ft. Iggy Azalea işbirliğiyle Problem'in altından iyi kalkmışlar. Unholy Trinity bahane Brit şahane bile demiyorum zira ziyadesiyle özlemişim bu üçlüyü. 

Muhteşem kızlar.

Final şarkısı Home gerçekten harika bir şarkı ve yine çok iyi bir Glee cover'ıyla karşı karşıyayız. Dört yeni üyesi, emektar eski tayfanın gücü ve Rachel&Kurt önderliğiyle 'bu grup komple kupa kaldırmaca' diyor yeni bölümü sabırsızlıkla bekliyorum.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER