Hayaller, hayatlar...
Dans bir tutkudur Raşel, anlayamazsın..
Olaylar olaylar dedirten bir bölüm izledik bu hafta. Uzun zamandır böyle gözümü ayıramadığım bir tempoda görmemiştim Ufak Tefek Cinayetler’i. Her cephede önemli çözülmelerin yaşandığı bölümümüzü gelin hep birlikte biraz eşeleyelim.

Kapıyı kaldığımız yerden, yani Edip’in 96 kumpasını anlatmaya çalışmasıyla açtık. Merve ve Pelin’e boncuk boncuk ter döktüren gerilimli anlar, Oya’nın müdahalesiyle bir sonuca ulaşmasa da şer cephesini tedirgin edip Serhan’ı meraklandırmaya yetti. Oya, Sarmaşık’a yıkılmadığını, her şeye rağmen güçlü bir kadın olabildiğini göstermeye gelmişti. Eğer bir gün bu olayın hesabı sorulacaksa bence kendi istediği zamanda ve yerde sormak istiyor. Edip başlarına geleni anlatırken edilgen ve mağdur görünmek istememiştir belki Serhan’ın gözünde. Zaten Edip'in konuşması tamamlanamasa da görevini fazlasıyla yaptı. 

Bel ağrımı kanepede sopa gibi yatarak nasıl geçirdim konulu sunumumla alternatif tıp kongresindeyim..

Oya ve Serhan yine tüm imkansızlıklara rağmen kopamayışlarıyla içimizi titretmeyi bildi. Adam Allah'tan zehir gibi de 96 olayındaki falsoları hemen fark etmiş. Taylan zaten o zaman da sözelciğinden anlamamıştı mevzuyu, hala ikna olmuşa benzemiyor. Yapbozun kol düğmesi ve sahte sevgili parçaları yerine yerleşince Oya'nın bu hikayede taşıdığı yük daha da görünür hale geldi ve adamımız nihayet kızların Oya'yı nasıl bir cendereye aldıklarını çözdü. Edip neden hayatınıza ürün yerleştirme gibi ani ve sırıtan bir şekilde girdi artık anlamışsındır herhalde cınım! Sen öyle kendinden habersiz dalıverirsin kızın hayatına, arkanı toplamak yine ona kalır. Serhan geçen haftadan beri olayın iç yüzünü bilmeden kinayeli hallerle hesap sorduğu oyunun aslında kendisini kurtarma planı olduğunu öğrenince büyük bir aydınlanma yaşadı. Bu arada çiftimizin arasındaki sır ya da yanlış anlaşılmaların çok geçmeden çözüme kavuşmasına bayılıyorum. Çünkü bir izleyici olarak yanlış anlaşılmadan doğan sorunları izlemeye takatim kalmamıştı artık. Durup birbirini dinleyen, anlamaya çalışan çift görünce mutlu oluyoruz resmen. 

Overlok makinası ayağınıza geldi. Halı, kilim, paspas kenarı ve her türlü fermuarınız itinayla yapılır.

Oya fedakarlığı ve temizliğiyle adamımızın gözünde her gün daha fazla yükseliyor. Zaten o göz kendini Oya'dan bir türlü alamıyor; Serhan uzak kaldıkça iyice tutuştu. Nitekim olaylı yılbaşı partisinde yine klasik kolundan tutup tenhaya çekme numarasıyla kendilerine özel bir an yaratabildiler. Öncelikle Serhan Oya'dan içtenlikle özür diledi. Bu adam gerçekten bu kadında bulduğu "iyilik" damarına aşık oldu dostlar. Hep etrafı için çabalayan, derman olmak için mesai harcayan bir kadın onun için yeni bir tür gibi. Fakat asıl çözülme Oya cephesinde. Resmen "Ben de sana karşı boş değilim." dedi. Adama doğru attığı masumane adımı da kötülük olarak nitelendirmesi... İçimden ah be Oya yedin bitirdin kendini sal artık sal dememe kalmadı ani bir atakla çiftimiz öpüşeyazdılar. Fakat tabii ki Beşirgillerden Raşel'e basılacaklardı. Artık Raşel'in başına ne çeşit bir iş gelir bilemem ama sonu hayırlı görünmüyor. Bu, çiftimin ikinci direkten dönüşüydü. Üç sayısının önemine inanıyor ve acil bir toplantı "set edilerek" gereğinin yapılmasını ekibimizden rica ediyorum, teşekkürler.

Bu hafta Edip ve Merve karşılaşmaları benim için ayrı bir eğlence kaynağıydı. Edip kapıyı kadının yüzüne kapatmakla içeri alıp balkondan atmak arasında kararsız kalmış gibi görünse de durumu iyi idare etti. Manidar bakışmalarla süslenen sıralı laf sokmalar adeta aşık atışması gibiydi, bir sazları eksik! Merve'nin utanmaz arlanmaz cesaretine karşılık Buddha Edip... Gerçi ikinci ziyarette işler değişti. Başta Edip'in havasından geçilmiyordu ama Oya'ya olan hisleri ifşa edilecek diye öyle bir korkuyor ki bütün intikam planından bir anda vazgeçti. Edip de biliyor; Oya durumu öğrendiğinde bir daha ona yaklaşmaz. Bakın bu adamcağız da gerçekten üst seviye bir bahtsız. Zaten yıllardır friendzone batağında debeleniyor, şimdi bir de Oya'nın yasak aşkının ıstırabını teselli etmek ona kaldı. Vallahi çekilecek çile değil. Zaten tüm bu olanlar Edip'in ayarlarıyla iyiden iyiye oynadı, bundan sonra çok daha dengesiz bir adam izleyebiliriz.

Fizik tedavilik olasın Pelin, yılanlıktan kaskatı oldun

Nilay bu hafta gerçek bir Sarmaşık kızı olduğunu gösterdi. Artık havasından mı suyundan mıdır bilmem, tıpkı ablaları gibi Burcu'nun yüzüne gülüp samimiyetine ikna olmuş göründü. Arkasından ne işler çevirecek Allah bilir. Mehmet'in çocuklara Burcu'yla tanışmayı dayatmasından nefret edenler derneği başkanı olarak yarın Taksim meydanında yürüyüş düzenleyeceğim, herkesi beklerim. "Nilay-Ayaz kardeş, Burcu kalleş." ve "Faşo Mehmet" yazılı pankartlarımdan beni kolaylıkla tanıyabilirsiniz. Her şey bir yana Nilay isyanında çok haklı. Babasını görmek isteyen bir çocuk babasının sevgilisiyle de görüşmek zorunda mı? Neyse ki kızımız annesinden daha cesur. Kendisinden ileriki zamanlarda şık bir intikam bekliyorum. Ayrıca metresi ve karısına aynı hediyeyi alan Mehmet...Gerçekten devam edemeyeceğim burayı pas geçiyorum.

Finalde beklediğimiz şirket bombasının patlayışını izledik. Serhan'ın kelepçeli elleriyle Merve'nin güç gösterisi temalı partisinden alınması bir 96 olmasa da hatrı sayılır travma oldu Merve için. Tepeden tebaasına bakan yıkık bir kraliçe artık. Merve'yi yine topuzu dağılmış sinir krizleri içinde izlemeyi dört gözle bekliyorum. Diğer yandan bu tutuklanma süreci uzarsa Oya-Serhan çiftinin özlemi Everest'i aşar. Her bakımdan lezzetli günler bizi bekliyor. Yeni yıl size de çiftimize de tatlı kavuşmalar getirsin, şimdilik hoşçakalın.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER