Aşksın sen , herşeysin sen

Allah tuttuğunu altın etsin komserim.

Uzanmışım koltuğa, karlar yağlar camlara, almışım bardağı elime, Kocamın Ailesi dizisiyle keyfim yerinde...

İşte böyle neşeyle oturup başladım heyecanla izlemeye. Bir çok dizinin aksine yeni yılın ilk değil ikinci bölümüyle karşımızdaydı Ar Ailesi. Geçen hafta panikle bıraktığımız Güneş ile başladık bölüme. Sahte Engin'in hızlıca ortadan kaybolunca AŞK ları yarıda kalan gençler, Güneş'i "Hemen haber verseydin" çıkışmasıyla karşıladılar. İyi ki Yetiş Tarık var da pek üzerine gidemiyorlar kızcağızın. Polise haber verilmesiyle evde olunması aynı zamanda denk gelse de herkesin nerede olduğu sorular karşısında MUAMMA olarak kaldı. Minik cimcime de amcası kılıklı, Nasıl da sıkıştırıyor el kızını. "Eğer sırtın dönükse nerdeydi Tarıkcığım", "O neden görmedi" bla bla bla... Ayyy minik fare dur bekle el kızı Tarıkcığını kaptı yeni yılda. Kimsenin Şeniz'in Sahte Engin ile ortaklığından haberi olmadığı için yengelerini koruma içgüdüsüyle hooppp Ar Apartmanına aldırttılar. Tabii üzerindeki panik o kadar yüksek dozdaydı ki Cücü'nün dikkatinden kaçmadı ki bu da bir kaç bölüm kovalamaca demek. En önemlisi evde hiç tanımadıklarından ziyade art niyetli birinin kızlarıyla aynı evde kalmasıydı. 

 Yeni yıla böyle kötü başlamak olmaz deyip evlerine çekilmeleriyle Gazo Başkanın güya koruma stilini hayata geçirmesi bir oldu ve bütün apartman ayakta. Annesi "Gazanfer evi başımıza yıkmadığın kaldı"  demişti demesine ; ama bunu o da beklemiyordu. Adam yengeyi, anneyi koruyayım derken az daha öldürüyordu. Sevme bu kadar Gazo... 

 Bomba geliyor sıkı durun .... Veeee ilk zor sınav verilmek üzere Tarık&Cücü yatak odası tarafında, Güneş&Esma mutfak tarafındaydı. Kem küm ah vah ile her iki taraf içinde güzel sonuca varıldı , zaten BİZ BİLİYORDUK lafını duymak genç çiftin çektiği stres için moral bozsa da iyi deneyimle gönüller alındı. Ertesi sabah kahvaltıda Can'a pat diye Tarık ile Güneş'in sevgili olduklarını söyleyen Esma Sultan biraz gerilim yaratsa da biz onu böyle seviyoruz, şen kahkaha, bol konuşma, asla lafının nerde kaldığını unutmama. (bende de Esma Sultanlık var bence, döner dolaşır anlatacağım konuyu bitiririm:)) Doktor aşkı resmiyet kazandı, hayırlara vesile olsun bakalım...


Seni seviyorum Güneşşş....

Esma Sultan hiç de rahat bırakmıyor oğluşunu, çocuklar da napsınlar akşam nöbeti, sabah mesaisi, gece vardiyası diye diye arabada helak oluyorlar ya da olmuyorlar be gençler onlar kızlar balkonda, yakışıklılar aşağıda serenat yapmaya devam. Esma anneciğim hiç anlamıyorsun, aşk olsun, aşıklar bir olsun. Araya Gülay'ın ex sevgilisi, Can'ın Can-ı gönül ev arkadaşı geldi zaten, orada yeterince kapışcaklar, bari sen karışma Esma Sultan. İtiraf ediyorum, ex aşk ile sorunlar olsun, dertler olsun ki daha çok merak edelim; ama öyle canım cicim , balım böceğim olursa sıkıcı değil mi? Gazanfer amcayı örnek alın yeterli... 

Bir saat doldu Can, FaMir fanlarım beni bekliyor verir misin laptopu?

Şeniz Yenge sabah eve gitmek istedi, yardımsever kaynı eve bırakmak isteyince yine olanlar oldu. Araba kullanmayı bilmeyen; ehliyetini kaptırıp bunu söylemeyen, herkese şüpheli bakıp dilenciyi dövmeye kalkışan Gazanfer Şeniz'in başına ağ ördü ve soluğu karakolda buldu. Karakolda bile rahat durmayan Gazanfer aslında bir bakıma itirafları da sağlıyor, hakkı mı yeniyor gül gibi adamın ne? Yok yok, emniyettekiler haklı, Gazanfer'i nezarete atsalar SSK verseler kafi. Ar Apartmanı da iç huzura kavuşur, Allah cezamı vermesin.

 

Evine dönen Şeniz'i kapıda biricik Rıza'sı bizim sahte Engin karşılıyor. Bağırışlara da Fulden yetişiyor mu? Ayıkla pirincin taşını...Orada bizim merak ettiğimiz tüm Şeniz Yenge olayı çıktı; ama bilemiyoruz. Varsayım yaparsak ; cidden Rıza Bakır soyadlı kişi olabilir ve Tarık'ı kıskandığı için onun yerinde olmanın yolunu ararken Şeniz ile tanışır. Bir varsayım da Şeniz'in çocuğu olmadığı için Tarık'ı yıllar önce o kaçırttırmış olabilir. Vicdan azabıyla, miras olayı arasında sıkışmış olma ihtimali onu daha sevimsiz yapmış olabilir. 

 

Burası bu kadar olaylı olur da Tülay da hareket olmaz mı? Hakan, kızını almak isteyince Tülay'ın direnmesi sonuç vermez ve tüm Ar Ailesi'ne rağmen polislerle beraber Pelin babasıyla gider. İşte buna dayanamıyorum, heyecana tamam, aksiyona varım, aşk olmazsa olmaz ; ama çocukla vurmayın beni. Ağlayışına dayanamıyorum, gözlerim doluyor, ağlamamak için aklıma Hiko&Gazo sahnelerini getiriyorum yeminlen. Pelin'i canlandıran Beren Gökyıldız da o kadar cici oynuyor ki maşallah kızımıza. Hemen baba sevgili mi yaptın? sorusunu evine gider gitmez soruyor. Baba tek sen varsın dese de inandırıcı gelmiyor ve güzellik gece telefondan yazdıklarını ertesi gün okulda güvendiği delikanlıya okutuyor. Hakan, Pelin'den kaçış yok... İlerleyen bölümlerde Hakan'ın leziz gaf-pas larına, Pelin'in enfes gollerini bekliyorum. 

Senin sorunun ne biliyor musun? O üzerindeki alacalı bulacalı battaniyemsi pelerin

Ahhh işte ne demişler kadının saçı uzun, aklı kısa. Sana demedi mi aşkın Tarık uğraşma eskilerle, atma kendini meydanlara. Adamın başına ne gelirse meraktan diye lafı da mı duymadın be İzmir güzeli? Sen kalkıp o kadının evine gidersen sahte Engin işbirliğine yakalanırsın. Kadının oğlu -bence manevi- korur, kollar, sonra da kızı ortadan kaldır der. Eeee görmüyor musun anneler oğullarını koruyup kolluyor, o da anne ve sen gelinsin. Yine soluksuz izledim ben ve dizi peşine fragmanda yine ortalık karışıyor birbirine de sonu olmadı böyle. Küçücük çocuğun iki fısfısına nasıl kanar akıllı Güneş? Hayır, sen ki Ar Ailesinin altından üstünden geliyorsun, dizidendir demiyorum; anlık dalgınlığımız diyorum; çünkü bazen o kadar BASİT oluyor ki hatalar dönülmesi güç telafilerle kalınıyor.

 

Dizinin en sevdiğim yanı zannedersem bizden olması, sadece esas oğlanı esas kızı değil tüm karakterlerin farklı hikayelerinin olması, her bir hikaye kahramanının değişik olayları ve içerisinde aynı anda aksiyon,macera,komedi,dram barındırması. Bilimkurgu da gelir Gazo'dan... Bu haftada en şık ödülü Pelin'in at kuyruğu dışarıda bırakılan modeline gidiyor. BAYILDIM.

 

Kalabalık kahvaltılar, neşeli pazarlar, romantik gençler, haylaz büyükler, bitmeyen perşembeler ile yaşasın #aileolmak .


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER