Bari bizim kavuşmalarımız mahşere kalmadı…
Leon ve Hilal nihayet kavuştular. Onlar birbirini seviyor, biz de ikisini. Leon’un tekrar üniforma giymesine şaşırdım. Ben edebiyatçı olarak devam eder diye düşünüyordum ya da öyle olsun istiyordum. Romantiklik ona çok yakışıyor. Vicdanıyla da askerlik bir hayli çatışıyor. Gerçi her şey o kadar farklı bir yöne kaymış ki ona da tekrar asker olmak düşmüş demek ki. Onu her haliyle seviyoruz canım sorun değil. Yalnız Leoncum kuzenin çok garip bir çocuk. Senin ondan çekeceğin var. Kendini ne sanıyor henüz tam anlamıyla çözemedim ama gelişigüzel yaşayan bir adam besbelli. Bizim hikayemizde bu versiyondan bir tane Yıldız adında bir karakterimiz vardı aslında. Onun peşine mi düşecek bakalım? Yakışırlar da hani. Hatta Yıldız onun peşine takılıp Atina’ya bile gidebilir aslında. Aman duymasın bunu, zira burayı akıl ederse kimse Yıldız’a engel olmaz.

Hilal bu çocukları ne yapacak diye düşünürken konu Cevdet’e ulaşarak çözümün ayak seslerini verdi bile bize. Elbette bu yavruları bir yere yerleştirecek Cevdet. Ailesi onun hakkındaki gerçeklere ulaşamadıkça ondan korkmaya ve ondan nefret etmeye devam ediyor. Bi’ bilseler o nelerle uğraşıyor. Bu vatan için canını dişine takıyor. Tutunduğu Azize de yok artık. Bu yoklukla yalnızlığa daha da gömülecek. Ona yapılanları duyarsa İzmir’i cehenneme döndüreceği için hem Azize’nin varlığı hem de başına gelenler ondan saklanıyor. Fakat tüm bunlar elbette ortaya çıkacak ve o yaşananların intikamını teker teker alacak. Sadece Azize’nin değil hepimizin intikamını almış olacak. Bu zamanlar çok geç olmasın lütfen zira izlerken gerim gerim gerildik. İçimizdeki öfke başka türlü yatışacak cinsten değil.
 
Diziye psikopat kadrosundan girdim…
 
Diziye giren yeni karakterlerle hikâye yeniden oluşuyor. Sevgili Tevfik’imiz de bulundu. Malum kendisi saftan safa değişir ama kötülükte değişmeden yarışır. Genelde de birinci gelir. Bundan sonrada uzmanlık alanında çalışacaktır kendisi. O konuda kimse onun eline su dökemez. Hem dönek hem de oldukça ödlek. Charles’la yaptığı ittifakları bulduğu yeni hainlerle yapacaktır. Ondan kaçmaz. Onun hakkından gelen tek kişi Cevdet ki o zaten başlı başına bir ordu, bir devlet. Korkmadan, yılmadan vatanı için çalışan bir kahraman. Kötülere inat bu ülkenin kaderini değiştirmek için canını ortaya koyan nice kahramanlardan sadece bir tanesi. Ölümle yaşam arasında ne kadar giderse gitsin yine de vatanı için nefes alan bir perver.

Aile paramparça şimdi tıpkı topraklarına göz dikilen ülke gibi. Aile darmadağın şimdi tıpkı neyin doğru neyin yanlış, kimin iyi kimin kötü olduğunun belli olmadığı işgal yıllarında ki halkın aklı gibi. Aile birbirinden daha da uzak şimdi tıpkı yokluğun gölgesinde yolunu bulmaya çalışan halka iyi günlerin uzak olması gibi. Aile bir araya geldikçe ülke de bir noktaya toplanacak. Tek bir komutanın önderliğinde tek yürek aydınlığa çıkmak için halk daha da kahramanlaşacak. Aile, kim hain kim değil birbirlerinin hakkındaki gerçeklere ulaştıkça vatanın hainleri de bir bir ortaya çıkacak. Ne hiçbir şey gizli kalacak ne de kötüler zalimliğine doyacak. Kimse bir yere kaçamayacak ve haklı, haksız, yanlış, doğru layığını bulacak. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER