Bütün yollar sana çıkıyor
Hey nerde kalmıştık gençlik?

Yeni umutlarla, yeni hayallerle ve yeni güzelliklerle karşıladığımız 2015'in ilk akşamında yine bomba gibi bölümüyle KOCAMIN AİLESİ evimizdeydi. Geçen haftada bizleri hüzünle bir başımıza bırakan hakim kaldığı yerden devam etti. Adliye çıkışı yüzü asık olan Ar Ailesi ve onlardan gelen kötü haberle yıkılan insanlarla başladı. Pelin, babasında bir kaç gün kalacağını sandığı için çok  mutluydu, oysa sadece haftasonu annesiyle olacağını öğrenseydi kıyamet kopmuştu bile. Tülay'ı canlandıran Füsun Kostak o kadar içten oynuyor ki Pelin karakterinin gerçek annesiyle yarışır benden söylemesi. Minik fareyi arabanın arka camında öyle acıklı gördük ki Tarık, Güneş değil ben bile burdan doldum, sanki bizim evden aldılar Pelin'i de ev sessizleşti. Araya da Pelin'in mükemmel iki kuyruklu beresini sıkıştırmazsam ayıp olur. Kostüm ekibine beş yıldız gönderiyorum. Yılbaşına özel kırmızılıydı dikkat ettim. İlla sonunda "Anneee bana da ör" dedirtceksiniz, Allah cezamı vermesin.

                                                                     
Bütün senem ağlamaklı geçerse sizden bilirim eyyy Ar Ailesi..

Hakan sevgilisiyle konuşma yaptı da yapmasına kadına da yazık, hem patron hem ev sahibisin pat bir anda kapı dışarı oldun. Eee biricik sevgilin söylemezse kızına yaptıklarını ceremesini sen çekeceksin sarı şeker. Paşa paşa Şeniz kankanın evinde kal.Tabi onun da Rıza belası var, canı sıkılmıştı ki başına iş aldı yoksa başka açıklaması yok bunun. Tülay da zavallım Cüneyt ile konuşsun; ama gerçekleri saklasın. Böyle devam edersen kızın gidiyor evden, elden, senden....

Bilmiş fare eve geldi mi hemen soruları çat çat çat sordu bile. Ev kimin? Zengin evi, örnek olarak da Şeniz Yenge dedi. Kıyamam kuzuya. Odasını beğendi; ama önce anne sonra teyzoşlarını aradı bile. Kalabalık aileye alışkın Hakancığım. Bazen para her şey değil, anlarsın sen de ama nerdeeeeee...

Anlayış dedim de Miray kız hala Fatih'ten bekliyor her şeyi. Gurur yaptı ya esmer güzeli. Saraçlıların Fatih'i de bu sefer "Koş güzelim peşimden" edasında. oh olsun sana. Bunları barıştırma görevini üstlenen Can ve Gülay da işi berbat edip birbirlerine girdi mi. Bu sefer Can haklı, sizi bırak barışma elçisi olmuşsunuz; ama Gülay susar mı Esma'nın gençlik hali. Hemen konuşmalar, laf sokmalar ve bravo sonra da "Ah ben ne yaptım"lar.

Şeniz, evinde kalan Fulden'den Pelin'deki resmi isteyince evde Akıllı Bıldırcın'a yakalanan Fulden kaçamadı. Hakan bir köşeye sıkıştı ki ah ahhh içinden  "Allah'ını seven defansa gelsin" dedi, duydum ben. Peşine de yılbaşı akşamını sıkıştırdı. Ofiste mi uyurmuş küçük kız, anne kuzusu o daha. Fatih'in ayarladığı avukat ile "Hakan'ın sarışın sevgilisi" hariç konuştu. Miray'ı sorguluyorlar; ama bakalım nolcak? Napcan mecbur bekleyeceksin.

Bu arada Pelin'in babasında kalması Tarık ile Güneş'in tekrardan SÖZDE ARKADAŞ olmasını sağladı. Her şerde hayır vardır işte. Yok efendim yeni yıl hediye seçmeler, vay efendim kahve molalarındaki kahve şekerleri, yok arabamdaki müzikler, ceplerdeki kağıtlar, çantadaki keklikler. Heh işte bunlar ne alaka ise aynı durum. Bahane azizim hepsi bahane; ama zaten aşk da değil midir yanında olsun da gözleri yeter, elimi tutsun da ayaz vız gelir. Yeni yıl gelirken, Pelin de babadan o geceyi Ar Apartmanında geçirme sözü almışken başlasın hazırlıklar. Davetler İpek'ten Fatih'e, iş arkadaşından Güneş'e. Oysa FaMir bir arada olmalı, Güneş, Tarık ile yeni yıla girmeli. Bir de Güneş'e sahte Engin'den hediye geldi mi eyvah; ama unuttu ki kendini ele vermesi açısından biz çok sevindik.

Mukadder'i dellendirmeyin demedim mi, haklı kadın bolca yapsın yemek, yeni yıldır yenir de yenir. Esma Sultan da çam ağacı elektriğini düşünüyor ve oğluşu Can dayaklık ya neyse evlat işte atsan atılmıyor. Kurutma makinesi daha çok elektrik harcıyormuş. Sosyal mesaj unutmadık seni. Ar ailesine ittifak Esma Sultan ekibi toplandı. Derken güzel Gülay geldi ve klasik hediye çekilişini yaptırdı, isimler sır gibi gizli hişşttt sessizlik. Hediye için çıkıldı yola Esma Sultan & Hikmet Anne oldular mı bir, bir bir yediler iki sevgilinin başının etini, Gazanfer de ordaysa doğru nezarete.

Bu arada minik fare iş başında, anladı ve başladı evde dolanmaya. Baktı yatak odasında babası yatıyor, taraklar, kemerler aynı yerde, bornozlar eşli! Sanma 5 yaşında Hakan tanımıyorsun kızını. Bak peşine de sen yollamazsan anneye polisle gelir haneye. Sonra senin etekler tutuşsun, gel bak almaya. Yok öyle Tarık çıktı karşısına ve anlattı, küçük çocuğun kırma bari isteğini hadi insafa geldin affettik bu gece. Biz bunları derken gitti Fulden'in yanına bir çiçekle kadının gönlünü alıyorsun işte. Bu kadar kolay gönül almak, üstüne Şeniz Yenge'yi tek başına yeni yıla girmekten kurtardınız oh mis gelsin alkışlar.

Yeni yıl ladesi Zafer'den, Mukadder'in klasik hediyesi düdüklü tenceresi Tarık'tan. Elektrikler de gitti mi toplanıldı Ar ailesinde. Tombala galibi Esma Sultan. Gecenin sürprizi köçekler, yılın kaybı Yonca, kazancı Güneş ve derken beklenen kar. Senaristim gözden kaçar mı sandın Cücü, Pelin'e "Sana senden daha güzel hediye bulamadım" repliği ve Esma'ya Gülay'ın çıktığı. İşte alınan izinler, gidilen karlı sahil birleşen kalplerle merhaba denilen yeni yıl. Önce Can&Gülay tüm yeni yıllara girmeye varız dediler salıncakta buluştular, sonra FaMir vahşi güven duygularını tamamlayıp devam dediler. SÖZDE ARKADAŞ Doktor çiftimiz de aşka söz verdiler.


İzmir'de kar vardı da ben mi oynamadım?

Unuttum sandınız dimi? Gazo & Hiko bitirim anne oğul hani yemeğin en sona ayırdığımız leziz parçası gibiler. Şehsuvar Aktaş'ın canlandırdığı Gazanfer karakteri her geçen hafta bambaşka dünyaya götürüyor, annesi de var hep. Hani o vazgeçemeyen oğulun anneye düşkünlüğü, adam rüyasında bile annesini bırakmıyor. Afferin hayırlı evlat. Elektrik kesintisini herkes yaşarken anne oğulun beraber çıkması ve çete liderlerine yakalanıp haraç alırken baskına uğramaları. Annesinin sözünü dinleyip kapalı eğlence anlayışını köçekle tamamlaması. Limuzinine kraliçe annesini de alarak yola çıkması. Annenin her seferinde kızıp kızıp aslında kıyamaması, bırakamaması evladını, güçlü aile bağının AİLE BİREYLERİNİN yerine getiriyor olması. Allah cezamı vermesin Pelin, seni örnek alıyor Gazanfer Amca.

Yaz yaz bitiremeyeceğim ben, en iyisi hazır yeni gün , yeni  yıl olmuşken tüm güzel temennilerimi herkes adına diliyorum. İsteklerin gerçekleşeceği, bir önceki seneden kalan sevinçlerin devam etmesi, hüzünlerin geride kalması dileğiyle ve kocaman büyümeyle, kocaman kahkahayla, kocaman neşeyle Kocamın Ailesi ile kalmak dileğiyle hoş geldin 2015, hoş gel 2015.

Sevgiler ..BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER