İsyanımız sesimizi daha fazla duyurabilmek için..
Sebahat Kumaş oyunculuğunu bir kez daha konuşturdu.

Ara ara günümüzün toplumsal sorunlarıyla ilgili mesajlarını esirgemeyen dizimiz, bu hafta Melek'in sesiyle biz seyircilere seslendi. Kendal'ın Melek'i gördüğü ilk an namus derdine düşmesine sinirlenen Melek, toplumumuzda kadınlarımızın yaşadıklarına değindi. Aslında Melek'in her çığlığı kadınlarımızın duyuramadıkları sesleriydi. Elif’in de dediği gibi isyanımız sesimizi daha fazla çıkarabilmek için. Umarım Melek'in çığlıkları tüm kadınlarımızın sesi olur.. Ayrıca Melek'in defalarca Kendal'ın katil olduğunu ima etmesine rağmen Melek'in bu sözlerini sorgulamayan Oğuz da yeniden eski formsuzluğuna döndüğünü hepimize gösterdi. Melek de Oğuz'un bu hallerinden sıkılmış olsa gerek annesini görmeseydi açık açık söyleyecekti. Ama söylemesindense Kadriye ve Melek'in kavuşmasını izlemek beni daha çok mutlu etti. Şerif Sezer enerjisini sahnedeki partnerlerine de yansıtmayı başarabiliyor. Tabii bu sadece Şerif Sezer'in değil, her geçen gün oyunculuğunun üstüne bir şeyler katan Sebahat Kumaş'ın da başarısı..

Pişman olacağımı bile bile acıyorum sana Narin..

Bu bölüm Narin'e acıdım. Baran'ı kaybetme korkusuyla yaptığı bencillikleri eleştiriyor olsam bile bu hafta yaşadıklarına üzüldüğümü itiraf etmeliyim. Sonuçta taş değilim ben de canım.. Başından beri yanında olan Kendal'dan da beklediği desteği göremeyen Narin'in son çaresi Kadriye de ters tepince Narin iyice yapayalnız kaldı. Kendal erkek evlat babası oldu sonuçta. Artık Baran'ın annesinin kim olduğunun O'nun için hiçbir önemi yok. Eğer katil olduğu gerçeğinin ortaya çıkma ihtimali olmasa Kendal bu kadar bile uğraşmazdı. Bu gerçek ortaya çıkmadığı ve birileri bildiği sürece Kendal'ın kendini acındırma stratejisini daha çok izleriz. Bu bölüm bu stratejiyi kaçıncı izleyişimizdi, açıkçası ben sayamadım.

Al dilediğin kadar yiyebilirsin , ben lokmalarını saymam..

Ah KasLem.. Şu sıralar dizinin en masum çifti KasLem. Kasım nezarethanedeyken Özlem'in fırsat buldukça yanına gelişi, Kasım yolunun engellerle dolu olduğunu söyleyince Özlem'in yalın ayak yürümesi, aynı ekmeği paylaşmaları, Kasım'ın Özlem'e O'nun lokmalarını saymayacağını söylemesi.. Kısaca dudaklarının arasından dökülen her bir replik, birbirlerine her bakışları o kadar masum o kadar anlamlıydı ki.. İzlemeye doyamadım. Umarım o engelli yolları el ele yürüyecekleri, birbirlerinin lokmalarını saymadan yiyecekleri uzun yemekleri olur..

Artık sen Küçük Emir Sarrafoğlu'sun Baran'cığım.

Küçük Kendal iş başında. Bir Emir Sarrafoğlu değil belki ama Baran'ın da yurtta yaptığı şov genç kızlarımızı kıskandırmaya yetti. Baran'ın Ayşe'yi yurttan alıp eve getirmesi belki zorbalıktı ama Ayşe'nin tepkisi bana fazla geldi. Bu hikayede suçlu Baran değil, Sibel. Artık birinin Ayşe'ye bunu hatırlatması gerek. 

Ada ve Serdar'ın arası iyice açılıyor. Ada'nın Elif’in yeğenini sevgilisi gibi tanıtması klasik bir soğutma yöntemi belki ama keşke başka bir partner seçselermiş. Yeni gelen oyuncu bana çok itici geldi, umarım yanılırım.

Sabri'ciğim yanlış taşa çarptın.

Bu bölüm gözüme batan bir ayrıntıyı söylemeden geçemeyeceğim. Melek Sabri'yi hastane odasında öldürmeye geldiğinde bir flashback izledik. Melek'in kafasını taşa çarpmasından sonra olanları gösteren bir flashbackti. Melek baygınken bunları nereden hatırlıyor acaba? Ya ben flashbackin mantığı yanlış anlamışım ya da sorun dizide. Biri beni düzeltsin. Ayrıca yangın alarmı çaldıktan iki dakika sonra her şeyin düzelmesi ve jandarmanın herkes kaçışırken doktorla konuşması da bana mantıklı gelmedi pek. 120 dakikalık bir diziyi yazmak zor ama son bölümlerde bazı hatalar daha çok göze batmaya başladı gibi..

Önce Murat şimdi Fırat.. Kendal herkesi bir bir suya gömüyor.

Narin'in hırsının bir felakete sebep olacağı belliydi. Baran'ı kaybetme korkusuyla attığı adım sonucu Fırat'ın arabası uçuruma gitti. Kendal'ın buna sessiz kalması ve ve Narin'e yalan söylemesi beni şaşırttı mı? Tabii ki hayır! Artık Kendal ne yaparsa yapsın ben şaşırmam. Kendal Fırat'ın başına gelenler sayesinde bir beladan daha kurtulduğunu düşünüyor tabii. Fırat da Murat gibi çıkar gelir mi bilmiyorum ama o mektup Fikriye'nin elinde olduğu sürece Kendal'ın kabusu bitmez. Dinsizin hakkından imansız gelir belki ha, ne dersiniz?

 Yeni bölüm fragmanında Kendal'ın zor anlarını izleyeceğiz gibi görünüyor. Yine bir ihbar, yine Kendal.. Ama Kendal yine kurtulur bu durumdan. Bekleyip, izleyip göreceğiz. Ben fragmanı şuraya bırakıyorum. Dizimizi oylamayı unutmayın sakın. :)

65. Bölüm Fragmanı:BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER