Bizim bir kalbimiz vardı..
Olaylar olaylar..
“Koltuğuma oturayım, sakin sakin dizimi izlerim”, işte Kocamın Ailesi’nde o mümkün değil. Aynı anda heyecanlanıp peşine gözyaşlarını tutmaya çalışmak, akabinde de yerinde duramamak diye bir olay var.

Dizinin minik faresi Pelin’in ayıcığını alıp çıkmasıyla bitirdiğimiz sahnede buluyoruz kendimizi. Bizleri panik ile karşılayan Ar ailesi, Tülay’a gelen mesajla rahatlıyor. Kısa sürede arasının sıkı fıkı olduğu Cüneyt Bey’in evine misafirliğe gitmesi ev ahalisinin içine su serpiyor. Tülay'ın kızını karşısına alıp ona büyük insanmış gibi davranması, onu anlayabilmesi ve karşılıklı birbirlerini anlamaları takdire şayandı. Bunun karşılığı da Pelin’in eve geri dönmesi oldu.


Aile saadeti..

Ar ailesi için güzel bir sabah kahvaltısı olsa da doğum günü arifesinde anne babasının ayrılacağını öğrenen Pelin için her şey göründüğü gibi değildi. Bu gibi durumlarda ortada kalan, ne yapacağını bilemeyen kişi NET çocuktur. Üzüntü o kadar ağır basmış ki parti benim neyime diyor minik kız. Durumu bilip söylemediği için dizideki esas oğlan Tarık’a bile tripli.

Esas oğlandaki durumlar daha fena, yanmış yanmış. Parmağındaki alyans, boynuna dolanmış biz zincir, Güneş kız bile yetmiyor, bırakamıyor kendini AŞK ‘ın kollarına, nedensizce. Neyse şimdi ben şair olmadan Sezen Aksu’dan konuya uygun parçayı da araya sıkıştırayım.Cem Özkan’a ayıp olmaz , çocuk yandı ,ee yaktı da Güneş’i eritti gitti…

İşte tam bu duygusala girerken pat Ar ailesinin müzmin bekar amcası Gazanfer sahnede,tamir etmediği işlerde de ahkam kesmekten elektrik kesintilerine,oradan da hooppp kahkaha krizlerine neden oluyor. Bu arada evin tribali Gülay kendi rekorunu egale ediyor. Pelin eve döndü,Gülay hala triplerde, alınganlık maksimum seviyede,yanlış anlama 34,5 derece ateşli. Geçen haftadan EsGül ikilisi demiştim yaaa, ohoy onlar çoktan olmuşlar olmuş,güzel ikililer ; ama bu hafta yıl başı & trip konseptiyle aramızdaydılar resmen.
Ar apartmanı bu hengame içerisindeyken Pelin’in babası, sevgilisiyle alışverişte. Gerçi hatun buna biraz bozuk malum adam Pelin de Pelin derken hamile kadın duygusallığını göremiyor.Seyirciye göre ''Almasın Pelin'i '' desek de o da baba, eş ayrı çocuk ayrı diye bağlıyoruz kalbimizi, utanmasak ağlayacağız.

FaMircilere bu hafta havadis çoktu. İpek önce şirinliğiyle kalp çaldı,sonra yine yaptı yapacağını. Fatih Saraçlı’nın ex aşkı İpek, babasının bahanesiyle yakınlaşmaya çalışıp üstüne yılbaşı partisine davet etti. Miray mırın kırın etse de İpek’in DEĞİŞMİŞ olabileceğine aldanıp Gülay&Can ikilisini de peşlerine katarak partiye gittiler. Olaylar Miray’ın ilişkilerini herkesten saklamasından ötürü ters döndü. Hayır azcık kardeşinden örnek alsa, ah ahhh… Bu sefer yakışıklı gidersen peşinden gelmem diye elini masaya vurdu. Aslında Fatih & Miray aşkı da klasik zengin – fakir tarafı . Ancak bunu dert etmeyip erkek hatuna güzel elbiseler giydirttiyse sende alacaksın sevdiceğini yanına, gireceksin koluna öyle gideceksin her yere. Böyle yapsa yerli Milagros (eskiden pembe dizi vardı, Natalie Oreiro’nun canlandırdığı karakter)herkes rütbesini bilecek de bilecek, varsın sadece en son baban duysun…

Düşününce de kıskançlık yapan tek Miray değil. Güneş, Tarık’ı hastahanenin güzel halkla ilişkiler sorumlusundan, Tarık Güneş’i kendine göre esprili Andaç’tan, Esma Can ‘ı Gülay’dan. Ohoyy bitmeyen kıskançlık yapmışlar…


Bütün kızlar toplandık..

Pelin’e sürpriz doğum günü hazırlıkları tüm Ar Birliği ve Ar apartman Ltd. Şti. tarafından büyük bir titizlikle devam ederken Tülay & Cüneyt laf sokmaları, Gazanfer aksilikleri, EsGül ayrışmazlıkları da aynı hızla devam etti, durdu. Pelin'in okuluna yetişemeyen babası eve geldi,Ar Ailesi karşı çıkıp savaş modunda olsalar da Pelin’in gelip babasını kapıda görmesi, sarılmasıyla yelkenler fora, sıkıysa eve alma adamı. O pastayı üflerken ki minik fare hiç olmadığı kadar mutluydu ki direk içimize işledi. Hadi itiraf edelim hepimiz severiz doğum günlerini, yaşımız kaç olursa nerede olursak olalım. Aramak , mesaj atmak önemlidir, eee hediyeleri de severiz. Tam burada Gazanfer amcasından beklediği hediye kutuyla geldi ve kutudan çıkan dansöze ilk müdahale Hikmet Anne’den hırkayla geldi. Doğum günü 5 yaş faresi hediye bayılırken,Esma Sultan’ın şen kahkahasını bir duysanız mutsuzluğa deva Allah cezamı vermesin.

Güneş ile Tarık aralarındaki flört-aşk durumunun sadece aralarında olduğunu düşündüklerinde etraflarındaki kişilerin aslında çoktan fark edip onlara yardımcı olmaya çalıştıklarını anladıklarında biraz utandılar ; ama Tarık’ın ameliyat sonrası içeride bıraktığı saat ve alyanstan geriye sadece saatin kalmasını ve bunu Esma annesiyle paylaştığında onun da cesaretlendirmesiyle haftaya bir esas oğlan aşkı bekliyorum.


Ay banabir şeyler oluyor..

İşte haftanın bombası karşınızda Mukoş. Ayşenil Şamlıoğlu’nun canlandırdığı sahiplenici anne,idare edici gelin,ailesinin tehlikesi söz konusuysa gözü hiçbir şey görmeyen kadın Mukadder , sözde oğulları Engin yerine gelen adamı tekrar soruşturmak üzere karakola gittiğinde Gazo & Hiko ikilisiyle beraberdir ve bir işte Gazo varsa sonuç nezarettir ve bu kez nezarette en tehlikeli adamın yenge lakaplı Muko olduğunu söylemesiyle Ar Üçlüsü ortaya çıktı. Mukadder'in de içinde bir kabadayılık varmış da bugünü bekliyormuş. Yok yok bu düşünülsün Hiko & Gazo filmi yapılarak kısaltmalarla bir sürü kişiler oynayabilir. Neler çıkar neler. Düşündükçe dizi içinden film çıkaracağım.

O kadar dolu , o kadar aksiyonlu bölüm izledik ki nerede durulur diyemeden mahkeme belirdi ekranda , işte o an kalp dayanmadı buna , bir o koltukta bir diğer kanepede,bir beriki köşede izlenmeliydi; ancak mahkeme kararının diğer duruşmaya kadar çocuğu babaya vermesiyle hangi köşede olunduğu ve haftaya kadar nasıl bekleneceğini bilemedim.

Yeni bölüm, ilişkilere zarar vermeden , Ar ailesi huysuzlaşmadan,el kızı aşktan soğumadan GEL.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER