Sıradaki şarkı Alison'a gelsin!
Alison'dan "ocakta yemeğim var" bakışı..
The Affair'in bu bölümü yine yönetmen Jeffrey Reiner ve yazar Eric Overmyer'in elinden çıktı. Bu arada dizi 21 Aralık gecesi oynayan 10'uncu bölümüyle Amerika'da sezon finali yaptı. IMDB puanı 8, Metacritic puanı 100 üzerinden 85... Şanslı azınlık olarak hâlâ üçüncü bölümdeyiz. Diziyi ben de yerli yayıncıdan izliyorum. Önceden korsana meyledip, izlemedim. Belirteyim de.. Neyse. Geçen bölüm, önümüze ucundan azıcık bilgi kırıntıları serperek finale yürümüştü. Bu bölüm Noah, malikanenin havuzunda yüzerken kayınpederine yakalanmasıyla başladı. Yakalanma dediysem, kendi ayağıyla gitti adamın kucağına oturdu. Bruce da, tatlı Noah'ı eze eze "Örümcek Adam'ın gece yarısı öpücüğü"nü alnına kondurdu. Adam tam bir pislik. İnşallah o ölmüştür!

Bölümde Noah'ın anlattığı kısımlar ve Alison'un anlattıkları tuhaf ilerlemeye başladı. Sorgu sahnelerinde Alison'un fiziksel değişiminden bir zaman atlaması olduğu bilgisi cepte. Bu bölümü izlerken, "Acaba Noah ve Alison evlenip, çocuk mu yaptılar?" hissi de oluşmadı değil. Bizi meşgul edecek olan cinayet (!) olayın 'o' düğünden sonra düzenlenen partide olduğu da kesin. Noah'ın eve dönüp karısıyla seviştiği sahnenin aynı diyalogla finalde Alison'dan Cole'a gelmesi çok ilginçti. İzlediğimiz her şey hem Noah ve Alison'un sorgu memuruna anlattıkları değil gibi ilerliyor hem de sanki her kare sorgu memuruna anlatılıyormuş gibi hissettiriyor.  İş böyle olunca da istediğin kadar kaçmaya çalışsan da "Kim yalancı" sorusu kafanızda çınlamaya başlıyor. (Bakınız: Alison'un bacağını çizmesi meselesi..) Noah'ın, Bruce'un editörü ile buluşması, ona yazacağı kitaptan bahsetmesi ve kitabındaki kadın karakterin de garson olması, yasak aşk yaşaması filan da deli gibi kafa karıştırıcı oldu. The Affair'i, Damon Lindelof yazıyor olsa Noah ve Alison diye birileri yok onlar Bruce'un son romanının Hollywood versiyonu, Bruce da kitabından uyarlanan filmin galasında derdim.

Bu arada dizi ikinci sezon onayını da aldığı için epeyce bir zaman kafamızı karıştırmaya devam edeceğe benziyor. Bu bölümde İtfaiye'de yapılan toplantı daha doğrusu Alison'un patronunun işi büyütüp, Istakoz Lokantası'nın yanına Bowling Salonu ideali kasaba heyetince oylanırken Cole'un hamaset ve duygu dolu konuşmasının peşine çıkan kavgadan da anladık ki şimdilik bize çok kenarlı görünen cinayet olayının tam ortasında Scotty yani Cole'un erkek kardeşi oturuyor. Scotty, Noah'ın 16 yaşındaki kızına da yeşillenmişti, hatırlarsanız. Scotty'nin etrafında dönen, Alison'un da bulaştığı ya da bulaşmak zorunda kaldığı bir "kaçakçılık" (muhtemelen uyuşturucu) işi de var. Ve bu bölüme bakarsak da eşek cennetine giden Scotty. The Affair izlediğin hiçbir şeyden tam emin olamamanın dizisi sanki anasını satayım! Alison'un anlattığı kısımda öğrendik ki son tahlilde Alison ile Scotty ve belki de Cole'un dahi arası limoni olmuş. Konunun sonunda dönüp dolaşıp, "Scotty, Alison ve Noah'ın yaşadığı yasak aşka şahit oldu, bunlar da oğlanı "kaza" ile öldürdüler"e bağlanmayacağını umuyorum. Hatta evet, evet, asla o kadar sığ bir klişe çıkmaması için dua ediyorum.

Böyle işte,
R.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER