Adı Efsane: Çimenler arasına gizlenmiş çakıl taşı
'Eyvah yakalandık!' temalı
Yemyeşil çimenler üzerinde yürürken bir çakıl taşına takıldı yine Hakan. Çocuğun kaderi bu, uzun süreli mutluluklar ona haram sanki. Oysa ne de güzeldi Melis’le geçirdiği saatler. “Kimsin sen?” sesiyle bölünmemesi gerekecek kadar güzeldi.

Tarık, Hakan kim biliyor musun? Hakan, kızının sevdiği çocuk. Hakan, kızının geceyi güvende geçirmesini sağlayan çocuk. Yatıp kalkıp Hakan’a teşekkür etmen lazım, zira kızının teyzesine gittiğini bildiğin halde arkasını aramadın. Klişelerin dışına çıksak, kızının Hakan’la çok mutlu olmasını isteyen bir Tarık izlesek keşke. Bir sefer de baba-sevgili çatışması yaşanmasa. Çünkü Hakan’ın başındaki dert bir değil, bin; bin bir yapmaya ne gerek var?

Hakan’ın en büyük hatası verdiği sözden vazgeçememesi. Fiko’ya dostluk sözü veren Hakan, bu hafta yedek kulübesinde oturarak çekti cezasını. Melis’i saklayarak da Tarık’ın gözünden düşecek.

Şimdi 'mekan' HakMel için de özel mi oldu? 

Her hafta olduğu gibi bu hafta da Melis ve Hakan arasındaki ilişkiyi tebessümle izledim. Yaşlarına, yaşadıklarına uygun, usul usul bir aşk geçiyor aralarında. Seviyorum! Melis’in babasının başka bir kadını seviyor olmasıyla yaşadığı kırgınlığı kendi acılarıyla ne de güzel karşıladı Hakan. Hem de kalbinde sakladıklarından bir parçayı Melis’le paylaşarak. Acılarını karıştırarak büyüyor HakMel, büyüyecek…

Uyuyacaklar ve geçecek.

Enfes bir enerjileri var, enfes!

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER