Aşk bu mu?
Aslı'nın mutluluk tablosu.

Yazdan kalma zamanlardan bir Ateş hatırlıyorum, o Ateş yeri göğü inletirdi de peşinde düşerdi sevdiği kızın, kapısında yatardı da özür dilerdi, affettirirdi kendisini. O Ateş bir kutunun ardına gizlenip evlenme teklif etmezdi. O Ateş daha deliydi, daha gözü kara, daha ipe sapa gelmez ama daha gerçekti. 

Biri şimdiki Ateş'e söylesin lütfen, aşk bu değil.

Geçen hafta yayınlanan, bölümün ilk kısmın için ne var ne yoksa yazmışım sanki bu kısım için bir şey kalmamış gibi.

Bakalım elimizde neler var; bir aile oldurmaya çalışan Aslı, affedilmeye çalışan Ateş, babasını affeden Ferdi, her şeyi eline yüzüne bulaştıran Kelebek, babasına hala dayanamayan Su ve her şeyi yoluna koymaya çalışan Faryalı.

Aslı’nın bir ailesi olmasına Aslı kadar sevinen biri olarak, anne ve babası ile tatil planları yapan küçük kız halleri içime mutluluk dolduruyor ama sonra bir anda bir adam beliriyor, elinde yüzük kutusuyla.

Ve evet, yeniden soruyorum; neden? Bunun kimse için mantıklı olmadığını umuyorum, lütfen öyle olsun. Ateş resmen Faryalı’ya ben bir teklif edeyim sonra başka türlü konuşalım iması yaptı. Nasıl ya hu, aklım almıyor, nasıl?

Ateş kendisini ya süper kahraman sanacak kadar aptal ya da evlilik mevzusunu çocuk oyuncağı sanacak kadar aptal. İkisinden biri.

Bu çocuk gidip Bora’ya senet imzalamadı mı? Bu çocuk gidip bankadan kartlarda ne kadar borç var bakmadı mı? Bu çocuk tüm bu borçların altına kendisini atmadı mı? Hadi okulunu, yüzme işini de geçtim, ben de bıraktım eğitim mevzusunu onlar gibi diyelim, sürekli yokluğundan dem vurduğu para?

Para mı var, pul mu var deyip duran adam borç yüzükle evlenme mi teklif ediyor? Çok romantik gerçekten…

Aslı’nın cevabını henüz bilmiyoruz, fragmandan da anlaşılmıyor ama umarım bunun şu an için mümkün olmadığını belirtmiştir. Yüzüğü ister alsın, ister taksın ama Ateş’e sadece ‘evet’ derse Aslı da Aslı olmaz.

Ailesini yeni buldu, henüz yeniden çocuk olmuş birinden bahsediyoruz burada, Ateş doğru düzgün özür bile dilemedi ya hu! Ne evliliği?

Su bu durum için nasıl bu kadar rahat, sadece Kelebek sorguladı o da en başta ciddi misin diye, onun dışında herkes yeterince olağan karşılıyor. Ebeveynlere de gidecek mevzu, Yıldız ciddi bir tepki versin lütfen, alsın Ateş’i karşısına konuşsun, sonra da Faryalı.

Birileri Ateş’i silkelesin yoksa onun aklı yerine gelmeyecek. 

Yazı devam ediyor...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER