Hayaller ve Gerçekler
Bu hafta ki bölümü maç yerine izlemeyi tercih edip, dizi tercihimden dolayı da hiç pişman olmadım. Geçen bölüme nazaran çok eğlendiğim ve çokça güldüğüm bir bölümü geride bıraktık. Sonlara doğru biraz üzüldüm ama o kadar da olacak artık. Hayat her zaman güllük gülistanlık değil, insanın başına bazen istemediği şeyler de gelebiliyor. Tıpkı Özgür'ün başına gelenler gibi. Madem Özgür dedik, onunla başlayalım tatsız bir konu da olsa yazımıza.


Ben Fırat Albayram komedi oynasın diyorum, siz?

Şebnem ve Selim'in evlilik kararı yüzünden güzel bir şeyler yapmaya çabalarken kötü bir sonuçla karşılaştı bu bölüm. Özgür sürprizlerin adamı zaten, bu yüzden sürpriz nikah olayı benim çok garibime gitmedi açıkçası. Bunun için Önder'den yardım istemesi, Şebnem'le Selim'i vazgeçirip ilk önce kendilerinin evlenmesini sağlamaya çalışması falan baya komik sahnelerdi. Zaten Özgür'ün dizideki en komik karakter olduğunu yazıp duruyorum haftalardır, şimdi onu böyle üzgün görmek beni çok üzdü. O çocuklu sahneden sonra tahmin etmeliydim ama ben böyle bir şey geleceğini. Evlenmeyi düşünüp gelecekteki çocuklarını konuşan bir çiftken kısır olduğunu öğrenmek eminim çok sarsmıştır Özgür'ü. O halde ve o psikolojideyken akla gelen tek şeyi yaptı. O da ayrılık kararıydı. Çünkü bu oturulup kolayca konuşulacak bir konu değil erkek için, o yüzden hak veriyor ve kızmıyorum bu konuda ona.

Tek dileğim bu olayın altından bir yanlış anlaşılma çıkıp, olayın tatlıya bağlanması. Ben favori çiftim onlar deyip yazıyı yazarken dilimi ısırıyorum siz onları ayırıyorsunuz. Olmuyor ama böyle.


Kadın haklı ama şimdi.

Madem tatsız konulardan başladık öyle devam edelim, güzel sahneler sona kalsın. Bölümde üzüldüğüm diğer bir sahne ise son sahnemiz olan Seniha Sultan'ın bizimkileri azarladığı sahneydi. Tamam bunu sonuna kadar hak ettiler, hatta buna ihtiyaçları vardı ama yine de tatsızdı. Gülmeye eğlenmeye alıştığım dizide böyle şeyler görmek garip ama bir yandan da iyi geliyor. Özellikle gençlerin takip ettiği bir işte, bazen böyle alttan mesaj veren sahnelerin verilmesi önemli. Başta da dediğim gibi, hayat sadece tozpembe değil.

Gelelim benim en çok eğlendiğim yerlere. Tabii ki hayal sahnelerimizden bahsediyorum. Dizimizde özellikle son bölümlerde o kadar çok hayal sahnesi izledik ki, ne gerçek ne hayal artık karıştırır oldum ben. Naçizane fikrim bu olayın abartıldığı yönünde. Bunlar daha yeni sevgili oldu, acaba ne yapacaklar, nasıl davranacaklar diye merak ettikçe sürekli hayal kurdurup durdunuz iki bölümdür. Biraz gerçek dünyaya dönmenin vakti gelmedi mi acaba?


Biraz daha aşağısı, hah işte tam orası Şebnem.
Evlenince nasıl olacaklarını hayal eden ŞebSel'e bayıldım ama yalan yok. Özellikle hamile Şebnem favorimdi bölümde. Düşündüm de, Şebnem gerçekten hamile olsa eminim Selim'e bu kadar çok çektirirdi herhalde.
Bölümde kahkaha attığım bir yer var ki onu da yazmazsam olmaz. Yukarıda videosunu eklediğim sahne süperdi gerçekten. Can'ın Powerpoint terk videosu gerçekten harikaydı. Hele son kare ve kırmızı gül içinde ki Şebnem, şimdi bile gülüyorum yazarken.
İkilinin inadını da unutmayalım tabii. İnatçı insan gördüm ama Şebnem ve Selim kadarını görmedim ben. İkisi de evlenmek istemediğini bölüm boyunca itiraf edemediler birbirlerine. Gerçi biraz da karşısındakini kaybetme korkusu da yok değildi bu durumda, haklarını yemeyeyim şimdi. Bunun için istemedikleri bir şeyi yapıp Seniha Hanım izin vermese bile evleneceklerdi neredeyse.
Neyse ki bu olay kavgasız, ayrılıksız atlatıldı onların cephesinde. Artık daha normal -onlara göre normal en azından- sahnelerini görürüz inşallah.


2 kadın 1 adam..

KâiCan konusunda pek gelişme yoktu bu hafta. Kâinat'ın işinde yükselmesi onların ilişkilerinde bir sorun olacak diye düşünüyorum ben. Alttan alttan mesajı verdiler çünkü. Eğer bir sorun olmazsa oyunculuk işi yürüyecek gibi. Can'ın da hala ne yaptığı belli değil. İşleri yoluna koymazsa ayrılık kapıda gibi benden söylemesi. Pınar'ı da bu bölüm son görüşümüzdü. Dizi kötü karakterleri pek kabul etmiyor kendi bünyesine. En azından bu çift için gelenleri. Araya illa engel sokulacaksa, iş hayatı çok daha mantıklı bir sebep olmuş bu yüzden.
Haftaya büyük ihtimal Özgür ve onun sorunu üstünde durulacağından, biraz daha temposu düşük bir bölüm bekliyorum. Fragman daha yayınlanmadığı için bu hafta ekleyemiyorum maalesef. Dizinin final yapacağı haberleri dolaşırken şüphe uyandırıcı olsa da, tadımızı kaçırmayıp bölümden zevk almaya bakıyorum ben. Umarım yalan haberdir demeyi ihmal etmiyorum tabii.

Haftaya tekrar görüşmek üzere, bölümde emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Kitapkurdu
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER