Ne kadar yalansız yaşarsak o kadar iyi*
Kötü birinin maskesini düşürmek için kendi yüzünü gizleyen maskeli kahramanlar...
Nevizadeler şanlarına yaraşır bir operasyona daha imza attılar. Bana böyle operasyonlarla gelin canımı yiyin Nevizadeler! Hep söylerim ben operasyonun uzun olanını ve ilmek ilmek işlenenini izlemeyi seviyorum. Bayılıyorum o operasyon hassasiyetine. Ofiste masaya kurulsunlar, Baho hedefi tanıtsın, Karlito “ne yapıyoz abi” diye sorsun, Kandemir planı açıklasın ve hepsi bir ağızdan “çok eğleniceeez” desinler istiyorum çünkü ancak o zaman çok eğleniyorum. Sözün kısası ekibimiz bana geçen haftayı unutturacak kadar güzel bir operasyon gerçekleştirdiler.


Ferdi'den rica ettim benim altın mevzusuna bakışımı temsil etti sağ olsun.

Bizim ekip zafer türküsü söylüyorsa altınları almışlardır ama altınlar onlara yar olmaz demiştik. Öyle de oldu. Hayati sorguda ötmese de malum, varlığı yetiyor Nevizadeler’i tehlikeye atmaya. Hayati altınlarına kavuştu ama Tuncer’den öğrendiğimize göre -boş değil bakın bu çocuk-  o altınlar Hayati’ye de yar olmayacak ama en azından bir süre bizimkiler biraz nefeslenebilirler. Bu arada Cemile kızmasın ama ben Aytop ile Hayati’yi pek yakıştırdım. Takıntılı takıntılı yaşayıp giderler güzelce. Esra Dermancıoğlu’nu ekiple beraber izleyemesem de bir parça daha onun muhteşem oyuculuğundan nasiplenmek çok iyi geldi. Ayaklarına sağlık tekrar bekleriz vallahi doyamadık…


"Gel seni sana anlatayım Eflatun."

Çetemizin yeni hedefinde Kâhin Eflatun (İbrahim Selim) vardı. Maşuka’nın Kandi’yle geleceğini öğrenme merakı karşılarına çıkardı ‘Seni sana söyleyen adam Eflatun’u.  Eflatun sözde kâhinim, geleceği görüyorum ayağına insanların saf ve temiz duygularıyla oynayan şerefsiz bir dolandırıcı. Bunu alenen gösteri yaparak gerçekleştiriyor üstelik. Biletlerin üzerinde yazan isimlerden yola çıkarak sosyal medyadan, haberlerden, en olmadı gösteri öncesi ortama birini sokarak bilgi topluyor ve onları insanlara satıyor.


Kuşkusuz bölümün yıldızı Şebnem Bozoklu idi.Kalp kalp kalp!

Bizimkilerin Eflatun’un foyasını anlaması sadece birkaç dakikalarını aldı. Eflatun’a ancak kendi numarasıyla ders verilebilirdi ki dersin alasını verdi ekibimiz. Yarenin’in Eflatunu kafalaması hiç de zor olmadı. Olabildiğine saçma ama bir o kadar iyi kurgulanmış bir şekilde Eflatun ağa düşürüldü. Şebnem Bozoklu medyum performansıyla şapka çıkarttırır valla döktürdü helal olsun, alkışların hası geliyor! Bu sahne de aklıma Avrupa Yakası geldi. Bir bölümünde Ata Demirer’ de medyum olmuştu, meşhur “kargalaaar kargalaaar” repliği unutulmazlar arasındadır benim için. Hey gidi muhteşem bir diziydi, anmış olalım…


Kılıktan kılığa, rolden role... Bu ekip şahane!

Eflatun Yarenin’e tav olunca 100 bin transfer ücreti karşılığında beraber gösteri yapmak için anlaştılar. Ama Eflatun’da az çakal değil tabii önce sahnede kendini kanıtlamasını istedi. Çetemiz için çocuk oyuncağıydı, tereyağından kıl çeker gibi gösteriyi yönettiler. İkinci perde de ise ekibimiz maske takmıştı ama Eflatun’un maskesini bir güzel düşürdüler. Hem insanların duygularıyla oynayan bir dolandırıcıyı gün yüzüne çıkardılar hem de kasaya 100 bin girdi. E daha ne olsun, yeme de yanında yat bir operasyon daha böylece sona erdi.


Düetlerin de kliplerin de hastasıyız ulan!

Geçen hafta Karlos-Yaren düğümünün artık çözülmesi gerektiği konusunda dertlenmiştim. Yine çözülen bir durum olmasa da canım ikili muhteşem bir düete daha imza attılar. 7 yıl önce belki de ilk kez beraber sahnedeydi ikili. Şarkı seçimi de manidardı hani Yaren’in o yıllar takıntısı doktora güzel bir şov yaptılar. Kulaklarımızın pası silindi, alkış benim canlarıma!


Sanki tiyatro sahnesi gibi değil mi?

Derya’nın Ferdi için yapmak istediği sürprize Yaren’le Karlos el attılar. Güzel bir organizasyon hazırlamıştı ekibimiz. Derya’nın sözlenmek istediğini söylediği an da Ferdi’nin o bakışı her şeyi anlattı aslında. Çok sevdim ben bu sahneyi çünkü samimiyet ve sıcaklığı hissettim ve belki de ilk defa Derya’nın Ferdi’ye aşkına inandım. Bugüne kadar Ferdi’nin aşkından bir an olsun şüphe duymadım, üstünden başından aşk akıyor çocuğun ama Derya o hissi bana tam veremiyordu. Geçen hafta Ceyhun’la Esra’nın da mutlu olacağı mesajını bu hafta Servet Amca’da destekledi. Ceyhun’u çok seviyorum ve mutlu olmasını istiyorum her ne kadar Esra’dan çok emin olamasam da sanırım artık tavrım netleşiyor. FerDer yüzükleri de taktı, Allah tamamını erdirsin demek düşer bizlere de.


Hoş gel(me)din Zeynep!

Bir keşkem var bölümle ilgili ki o da son sahnedir. Güzelim sözlenme sahnesinin tam ortasında bir Zeynep’imiz oluverdi. Ferdi’nin eski sevdiceği geldi, ah gelmez olaydı. Daha ilk anda hissettim kızın sinsiliğini. Bir kere üstü başı perişan ama maşallah ojeleri sapasağlamdı. Bizimkiler Zeynep’i o halde görünce garibim Derya’nın hevesi kursağında kalakaldı kenarda. Bölüm yine orda da bitse iyiydi ama Zeynep Hanım’ı eve götürüp aklayıp pakladılar başlarına öreceği çoraplardan bir haber olan ekibimiz. Zeynep, Firuz Dayı’sına eve sızdığını bildirince sonunda bölüm bitmiş oldu. Zeynep’in Ferdi’yle olan geçmişini, Firuz Dayı’yı ve bizim canlarımızdan ne istediklerini öğrenmeyi merakla bekliyorum. Yavaş yavaş tüm ekibin geçmişine yolculuklarımız başladı. İtiraf edeyim Bahadır’ınkini de pek merak ediyorum. Hep birlikte izleyip öğreneceğiz.

Dopdolu bir bölüm seyrettik. Boş bir an yoktu desem yeridir. Yukarıda uzunca anlattığım gibi bu haftaki operasyonu çok beğendim. Değinmemiş olsam da belirtmek isterim ki bu bölüm Maşuka ile Şehriban’ın sahnelerine bayıldım. Benim canım ikilim Karlos &Yaren’den sonra ikincilik kürsüsü için Baho&Tuncer,  Maşuka&Şehro ile ölümüne yarışır yani. Hepsi benim canım tabii ki hepsini çok seviyorum. Bu güzel bölümde emeği geçen herkesin emeklerine sağlık olsun! Çok eğleneceğimiz nice güzel operasyonlara…

*Bu hafta bölümde pek güzel mesajlar vardı. Servet Amca’nın dediği gibi yalancılık da bir nevi hırsızlık, bir insanın gerçeğini çalıyorsun neticede. Başlığı da yine bölümde Uğur Polat’ın etkileyici sesinden dinlediğimiz Can Baba'mızın (Yücel) Sevgi Duvarı adlı şiirinin son dizesinden aldım. Yazının sonuna da Ahmet Kaya ile Tuncel Kurtiz’in muhteşem sesinden dinlemeniz için ekliyorum. Ruhları şad olsun… 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER