Hakuna Matata
Uzun zamandır görmediğimiz Şerif Jody karşımıza çıktı. Supernatural kadın karakterler açısından yetersiz olmuştur. Kadın karakterlere yer verse de bölümün sonunda ya da üç dört bölüm sonrasında ölürler. Jody Mills uzun zamandır Supernatural içinde ve buna Şerif Donna'da katıldı. Donna diğer sezonlarda da görmüştük. Ben bu iki kadın karakterini daha çok avlanırken görmek istiyorum.  Şerif Jody şerifler tatiline gider ve hikayemiz başlar. Şerif Jody girer girmez onu karşılayan güleryüzlü, esprili bir kadınla karşılaşır. Hepimizin hayatına çok yakın olmaya çalışan, kendine arkadaş arayan, çok konuşan, sıcakkanlı, sürekli gülümseyen biri çıkmıştır. İşte o kişi Şerif Donna.


Donna, peşimi bıraksa da işime baksam bakışı

Şu vampirlerden hiç kurtulamayacağız galiba. Dizinin başında insanları yiyen bir canavar olduğunu anladık ama vampirler sadece insanların kanlarını içer diye düşündüğüm için bu canavarın bir vampir olacağını düşünmedim. Bu zamana kadar Supernatural ’da gördüğüm vampir örnekleri genelde kalp yiyen, kan içen, hastaneden kan çalan, insanların boyunlarında iki tane delik açılmış olarak görmüştük. Jody ve Donna morga gidip cesedi gördüklerinde cesedin bütün iç organları yenmiş. Bu sırada Jody Şerif Cuse’da bir şeyler olduğunu fark eder. Çünkü Şerif Cuse’un yanına gittiklerinde Cuse düşünceli, şüpheli hareketler yaptı. Bizim tanıdığımız Şerif Jody bu işin peşini bırakmaz ve Cuse’u sıkıştırır ve yeni bir cesedin daha bulunduğunu öğrendi. Şerif Donna ve Jody arasında samimiyet olur. Donna’nın eski kocası gelip Donna’yı rahatsız ettiği için Jody onu korumaya girişti. Ama bu Donna’nın pek hoşuna gitmedi. Aslında haklı, insanlar sınırlarını bilmeli. Bir diğerinin hayatına karışmaya hatta bunu izin istemeden yapmaya kimsenin hakkı yok. Jody koruma iç güdüsüyle ve kötü niyeti olmadan yapsa da bu durum Donna için doğru olmayabilir. Neyse ki aralarında ki bu tartışma pek uzun sürmeden kapandı.


Hey, biraz sakin olun kızlar

Dean ve Sam tabii ki dayanamayıp Jody’ e yardıma geldiler. Sizce hangi kılıkla? Tabii ki FBI olarak. Dean ve Sam iş başındayken Donna yerde kan lekesi görüp bunu takip eder ve Şerif Cuse’un Şerif Goodhill’in başında görür. Şerif Cuse’un dişlerini çok sivri gördü, korkup saklandı. Koşa koşa bunu Jody ile paylaştı. Bu konuşma anı o kadar saf ve gerçekti ki. Donna bu gördüğü şeyin gerçek olduğuna pek inanmak istemedi.  Jody bütün olanları Donna’ya anlattı. Dean Donna’ya bıçak verirken ‘Vampirlerin kellesi uçmalı’ demeyi unutmadı.


Dean burnundan solurken

Sam, Dean, Jody ve Donna yola koyuldular. Donna’da dünden razıymış. Cuse’u buldular derken diğer vampirler bizimkileri alt etti. Uyandıklarında hepsi bir yere bağlıydı. Donna bu işten pek korkmuşa benzemiyordu. Meğerse Şerif Cuse insanları öldürmüyormuş. Töbe etmiş kısacası bu işlere. Kendini hep durduruyormuş ama Goodhill’i kanlar içinde görünce kendine hakim olamadan dişleri çıkıvermiş. Vampir kız Şerif Cuse’u öldürdü daha fazla dayanamayıp. Dean hemen bağları çözdü ve üç vampiri öldürdü. Kız vampir Jody’i ısıracakken kahraman Donna kız vampirin kellesini uçurdu. Donna bu yaptığına kendi bile şaşırdı.

Dean, vampirleri öldürürken kendini bulduğunu söyledi. Bana göre Dean Sam’e hala yalan söylüyor. Belki de bunu söyleyerek kendisinin iyi olmasını umuyor. Donna’da avcılığa bir adım atmış oldu. Ama benim merak ettiğim bizim cadı Rowena ne yapıyor, Crowley nasıl, Cass tek başına nerelerde? Sanırım bu sorunun cevaplarını haftaya alabileceğiz.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER