Vay Başımıza Gelenler!

Nerede kalmıştık? En son artık bilmem kaçıncı kez Aslıhan’a karşı koyamayan Ali Yusuf için ‘iyi’ temennilerde bulunuyorduk, evet! Biz yine haklı çıktık da, neyse ki bu sefer senin de bunu anlaman güzel oldu be Ali Yusuf, Saliha da sebeplendi durumdan fena mı, oh! Zaman zaman Aslıhan’ın abisi Kenan’a bile hak verdim adam doğru konuşuyor, en azından Aslıhan’ın içini Ali Yusuf’tan daha iyi bildiğine eminim, o yüzden Ali Yusuf’un bazı gerçekleri de Kenan’dan öğrenmesi daha kalıcı ve sert oldu.

Kenan’ın evine gittiği sahnede ‘eee nerede bu polisler, hapisten kaçmış adamın evi gözetlenmez mi kardeşim?’ diye düşündüm, ileriki sahnelerde polislerin Hacer’e Kenan’ı sormaları bence biraz geç kalınmışlıktı ama neyse... Ayrıca Kenan’ın masaya bıçağı sapladığı sahnede hepimiz bir ‘ay’lamışken Hacer’in ağzından tek kelime bile çıkmadı, istemsiz olarak bir tepki verir diye düşünmüştüm.

Aslıhandı, Ali Yusuftu derken her koldan olaylar olaylar olmuyor muydu? Hem de ne! Sado’nun Aslıhan’ı, Ali Yusuf’un evinde görmesiyle nihayet parçaları birleştirmeye başlaması ve gayet açık görüldüğü üzere bu işin peşini bırakmayacağının sinyallerini aldığımıza göre içimiz biraz rahatlayabilirdi. Tezhanlılar cephesinde de isimsiz zarflar oradan oraya sürüklenirken hah! Bu sefer de Gökhan’ın kardeşi Tuna ‘vay efendim benim abimden neyim eksik, ben de sevdiğim kadın için gizli işlere bulaşır ve onu her koşulda korurum’ diyecek oldu ki Nihat’ın gönderdiği zarfı bir güzel okumasına rağmen gördüklerini kendisine sakladı. Şimdi bu noktadan da birbirine düşman iki kadını seven iki kardeş gibi bir durum çıkıyor karşımıza hadi bakalım neler olacak diyorum.

Gökhan yine formundaydı çünkü; yeter ki Aslıhan’ın başı sıkışsın adamın beyin hemen onu aklamaya çalışıyor. Ana yüreği derler işte, annesi fark etti de gitti uyardı oğlunu, etkiledi mi Gökhan’ı hayır ama olsun. Önceki bölüm Saliha’ya yapmadığı gider kalmayan Ali Yusuf şimdi takdirimizi kazandı. Gerçi Saliha bu kadar üstelemese (kızın ilk öpücüğüymüş be zalım Ali Yusuf!) Ali Yusuf belki de olduğu gibi bırakacaktı, tepedeki bank sahnesinde de itiraf etmiş bulundu; kalbi Aslıhan’dan intikam almak istemiyormuş ya şimdi ister belki? Ve doğru dedi ‘yıllardır yük gibi sırtımda taşıdığım duygular artık bitti’ diye. Aslıhan da orada anladı, ilk kez bu kadar kesin ve kararlı konuştu Ali Yusuf. Hatta Aslıhan, Ali Yusuf Saliha’ya aşık oldu diye içi içini yedi, dayanamadı, sordu. Çoook güzel sahneydi.

Bu kız İstanbul'un en lüks restoranlarını bıraktı seninle iki kelam edebilmek için haberin var mı Ali Yusuf?

Ali Yusuf sonunda kendini Saliha’ya döndürmüşken, Saliha’nın babası Fikret’ten ilk kez yaptığı işten dolayı bir övgü alması, kızım demesi ve sarılması Saliha’yı ve bizleri de oldukça şaşırtmışken benim ağzımdan istemsiz olarak ‘vay arkadaş adama ölüm iyiliği geldi’ gibi bir cümle çıktı (vay demez olaydım!).  

İnceden inceden gördük Fikret’in kalbiyle ilgili bir sıkıntısı olacak belli, ama çok hızlı gelişmedi mi her şey? Tabii Aslıhan ve Gökhan’ın da bu durumda yan etkileri var, verseydiniz ilacı belki hiçbir şey olmayacaktı ama ne bileyim yine de biz Türk dizi izleyicisiyiz öyle ani olayların tek bölümde olup bitmesi bünyede şok etkisi yaratıyor.

Hoop son anda Fikret zarfı görüyor, hayır yani biz tam heyecanlanmıştık, şimdi Aslıhan’ın kendini kurtarması için yapacağı şeyleri izleriz, biraz da o kıvranır derken… Aslıhan the zalım adama ilaçlarını vermedi yahu! Gökhan’ın son anda odaya gelip ilaç vermeye izin vermemesi Aslıhan’ı aklamıyor, o çoktan Fikret’i ölüme terk etmişti. Bir de daha geçen bölüm yorumunda yazmıştım Aslıhan-Fikret-Gökhan üçgeninde çok kötü şeyler dönecek diye, kötü şeyler döndü ve bitti, ne bileyim biraz aksiyon olur sandım ters köşeye yattım!

Vee gelelim gecenin olay sahnesine, son sahne! Az önce de dediğim gibi biz Türk dizi izleyicisiyiz yahu siz kamerayı bir Arda’ya bir Ali Yusuf’a odaklarsanız ülkece aklımıza tek şey gelir: Arda Ali Yusuf’un oğlu mu? İşte o zaman…

Vay başımıza gelenler!

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER