Savaşma, aşık ol!
Demir kardeşlerin bölgesine hoş geldiniz

Sanki ikinci sezon birinci sezona göre daha durağan devam ediyor, Valentine ve kılıç mevzusunu sona sakladıklarından olsa gerek ama hala bir birlik şeklinde saldırıya hazırlanma durumu mevcut değil. Öyle ki Jace kadar güçlü ve yetenekli bir Gölge Avcısı kan temizleme görevine sürülüyor. Alec sürekli bir savaşa hazırlanıyoruz modunda oradan oraya savruluyor ortada başka bir şey yok.

Izzy, Demir Kardeşlere duyduğu hayranlık sonucu kendini yine yeniden Victor’un odasında bulunca elinde Yin Fen ile çıkmıştı malum. Victor’un Valentine’ı alt etmeye çalışmasını anlıyorum bunun için de herkesi kullanmaktan geri durmuyor ama Izzy'e vampir zehri bulaştırmak biraz fazla değil mi? Şimdiki hedefi belli ki Izzy’i kendine bağımlı hale getirmek.

Demir Kardeşler umarım göründükleri kadar güçlülerdir de gerçekten bir saldırı ekibi oluşur, yoksa her zaman olduğu gibi durum savunma ile kalacak.

Clary’nin temiz olduğuna dair bir şüphem yoktu yine de emin oldum ama Izzy için durum daha karmaşık hale geldi. Artık vücudunda iblis kanı olmasa da vampir zehri var. Bu umarım tepkilerini ve aklını etkilemez ya bu bize bir düşman daha kazandırmaz. Raphael ve Izzy’den bir fotoğraf gelmişti, belki de Yin Fen’in etkilerinin peşine düştü diye umuyorum çünkü Victor’a gram güvenmiyorum.

Clary öğrenmesi gerekenleri öğrendiği gibi yine fazla erken davranıp yine tanımadığı birilerine güvendi. Tamam teorikte güvendiği kişi halası sayılabilir ama birisi şu kıza yabancılarla konuşmaması gerektiğini öğretsin artık. Hiç ders almıyor hiç, az kalsın iblislere yem oluyordu hala akıllanmadı.

Clary’nin daha eşsiz bir gücü çıkacak sanırım, Jace de aynı tepkiyi verdi malum. Bir de artık şu abi/kız kardeş mevzusuna açıklık getirseler. Jace&Clary istediğimden değil de geriyor o durum beni.

Luke’un sonunda bulunması ve geri dönmesi sanırım bölümde beni en mutlu eden ikinci durum. Simon’ın onu sakinleştirme şekli çok hoştu Maia da bu durumdan oldukça etkilendi. Gerçi Maia zaten etkilenmişti, kadınların başkalarına aşık adamlara bir bakışı var ya hani, böyle imrenerek o bakış hem arabada hem de restoranda gözlerindeydi.

Simon&Maia’yı desteklerim sanırım çünkü hadi ama Rapheal&Simon yapmayacaklarını hepimiz biliyoruz. Yaparlarsa dans dans dans…

Gerçi Simon hep Clary’e öyle bakacak, ulaşamayacağı bir sanat eserine bakar gibi Alec’in Jace’e hep bakacağı gibi. (Malec shipper sakin ol^^)

Yine de en azından artık bir seçeneği olacak. Üstelik Clary, Simon’ın başka bir kadınla oldukça eğlenceli bir sohbetin içinde olmasından da hoşlanmadı. Malum tek seçeneği ‘abisi’ olsun istemiyor. Neyse kardeşlik mevzusu açığa çıkana kadar Clary&Jace yorumu yapmak istemiyorum, cidden huzursuz edici. 

Yazı devam ediyor...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER