Çünkü Aşk
Nereden yazmaya başlasam bilemiyorum, bu bölüm resmen boş geçen bir sahne olmadı. Gözümüz hep ekranda eee şimdi ne olacak diye bekledik. Bölüm en başından ele alacak olursak, bizim sevgi ve saygı dolu aile babamız(!) Fikret tam da istediğimiz gibi Aslıhan’ın bir açığını buldu şimdi buradan yürür derken, hevesimiz kursağımızda kaldı. Ama biz sinyalleri aldık umarım sen de almışsındır Aslıhan. Adam, güvenmediğimi bir saniye bile yanımda tutmam diyor, ne yapalım biz de Gökhan’ın işleri eline ayağına dolamasını bekleyeceğiz. Öyle sahte tutanaklarla falan bu iş bir yere kadar. Ben buraya yazayım şimdiden, Fikret-Aslıhan-Gökhan üçgeninde işler fena karışacak!

Bu karmaşık üçgenimiz bir kenarda dursun, biz gelelim Ali Yusuf’a... Bir flash-back vardı, 30 Haziran 2006 tarihli, ne değişti diye sorarlar adama Ali Yusuf! Değiştim diyorsun ama senin kafa ve kalp hala 30 Haziran 2006 gibi.

Aslıhan tam da gelinlik provasındayken abisinden gelen mesaj çok da güzel olmadı mı? Gözü döndü gözü! Şimdi biraz da Aslıhan düşünsün. Bu yüzden annesine çok kötü davrandı, tam kadıncağıza acımaya başlıyorduk önce Ayşe’yi kıstırıp korkutması sonra da resmen oğlunu şişletmek için ona zarar vermiş, dilinin tutulmasına sebep olmuş adamla anlaşma yapmasıyla Hacer Hanım bu bölümün bomba sürprizi oldu. Hele bir de konuşabildiğini gördük ya... Aslıhan’ın abisinin çocukluğundan beri sorunlu biri olduğu belliydi, ama hapisten çıkacağı duyulunca Aslıhan’ın neredeyse nefesini kesecek, Hacer’e öz oğlunu yaralatmak için kötü adamlarla anlaşma yaptıracak kadar ne yapmıştır bu adam diye düşünüyorum. Bu da burada bir kenarda dursun, belli ki bayağa karışık şeyler var.

Bu kız kaç aktarmayla geliyor senin mahallene biliyor musun Ali Yusuf?

Birileri Sado’ya Ali Yusuf-Aslıhan geçmişinden bahsetsin, adam bilse belki Ali Yusuf’a yardımı dokunacak, zaten Fikret’e ayar olmuş, iyi oldu Ali Yusuf’un evlilik haberini Sado’dan öğrenmesi, oh!

Herkes bir yerlerde gizli saklı birbirinden habersiz işler karıştırırken yine en masum Saliha olmadı mı? Yine babasına yaranamadı, yine olmadı. Bu baba-kız arasındaki sevgisizliğin sebebini de bir öğrenelim artık çünkü görüyoruz ki Fikret Bey 'üvey'oğluna karşı gayet iyive hoş birbabaadayıolmakonusundaazimli.


Seni adamlarına dövdürüp, yine para teklif edip ve bu sefer bir de 'ya yurt dışına kaç ya da ölürsün' diye tehdit eden Aslıhan için İstanbul kartıyla toplu taşıma eziyeti çekerek işe gitmeye çalışan Saliha’yı üzdün be Ali Yusuf! Hala da gitmiş Aslıhan’ın abisine Aslıhan’dan uzak dur diyorsun pes! Sen git abisini kıza bir şey olmasın diye engellemeye çalış, Aslıhan da abisini üstüne salanın sen olduğunu düşünüp canını daha da fazla acıtmak için harekete geçsin. Müstahak mı diyelim, ne yapalım bilemedim?

Aslıhan çarpar, işte böyle olursun Ali Yusuf!

Saliha, Ali Yusuf’un aldığı arabayı kabul etmedi diye resti çekip gidiyor, son sahnede bahçede Aslıhan’ın yüzünde iki morluk görünce resmen dağılıyor. Saliha’yı süründür, Aslıhan’a gelince sürünen sen ol, neymiş intikam alacakmış.

Alabilecek misin gerçekten intikamını Ali Yusuf?

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER