Alternatif tarih yazılır

Kış finaline gümbür gümbür girdik.Öncelikle şunu söylemeliyim ki Robin Hood’un döneceği tamamen aklımdan çıkmış. Zaten pek ısınamamıştım rahmetliye. Şu bölümde ona mı şaşırdın diyebilirsiniz ama evet şaşırdım. Regina’nın tepkisi ise tam olarak ondan beklenendi. Daha geçen hafta Zelena’yla affetme üzerine yaptığı konuşmadan sonra buna şaşırmamak gerek. Portalı filan unuttu. Emma da tabii ki Enchanted Forest ahalisinin hâlâ Evil Queen olarak bildiği Regina’yı orada tek başına bırakamazdı. Benim için hava hoş. Enchanted Forest’ı seviyorum. Netim. Gerçek Enchanted Forest olmasa da oraları biraz daha görmeye varım. 


Charming'lerin hayatı Evil Queen'siz çok sıkıcı olurmuş

Enchanted Forest’ı evi gibi gören tek kişi ben değilim gibi ayrıca. İlk sezon aksiyonlarına dönüyoruz derken sezon finalinde nostaljiyi dibine kadar yaşattılar. Rumple’ın zindanı olsun, saraydaki tören olsun; kamera açılarına kadar aynı sahneleri izledik. Dizi ekibi de bu kadar özlediyse, bu sezonu Enchanted Forest’ta bitirelim mi be?
Ama tabii ki her şey ilk sezondaki kadar basit değil. Kendi iyiliği için terkedilen çocuklardan birinde bu taktik ters tepmiş. Belle ve Gold’un oğlu Gideon’dan bahsediyorum. Bu kadar güzel saklanan konu beklentileri karşılar umarım çünkü epey heyecanlandım. Gideon’la birlikte Kara Peri’nin hikâyesini de öğreneceğiz muhtemelen. Ki dizinin en katmanlı karakterlerinden Rumple’ın annesinin kim olduğunu merak ediyorum. Ve herkesin kafasındaki deli soru; Gideon neden Emma’yı öldürmek istesin? 
Her büyünün bir bedeli olduğunu artık bilmeyen kalmadı. Son zamanlarda bu kadar tekrarlanması pek hayra alamet gibi gelmedi bana. David Evil Queen’in hakettiğini almasını dilediği an Kara Peri’yi ve dolayısıyla Gideon’u harekete geçirmiş olabilir. Çünkü gördük ki Evil Queen sonunda gerçekten yılana dönüşmüş. Eğer öyleyse kızının katilini Storybrooke’a kendi elleriyle sokmuş oldu.
 


Alaaddin’in cin olması fikri eğlenceliydi, pratikte de olmuş bence. Dileklere verdiği tepkiler bölümün en eğlenceli anlarıydı şimdi, haklarını yemeyeyim. Lamba kapanın elinde kaldığı için kim ne diledi, ne dilemedi takip etmek zor olsa da; sütten ağzı yanan David, uyku lanetinin kalkması için dilekte bulunmadı. Alaaddin ve Jasmine de sonunda Agrabah’ı bulmak için yola koyuldular. Ve tabii geri dönecekler. Sezonun ikinci yarısında daha fazla Agrabah aksiyonu izleyeceğiz belli ki. Zaten daha Jafar’a ne olduğunu bile öğrenemedik.
Once Upon a Time uzuuuuun bir ara veriyor. Mart’ta görüşmek üzere!


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER