''Seviyorum de!..''
İlk bölümden itibaren heyecan ivmesinin düşmediği Günahkar’da, üçüncü bölüm de bir hayli iyi geçti. Her yerden başka bir olay patlıyor ve hepsi birbirini etkiliyor, hem diziye adapte olmaya çalışıyoruz, hem de olayları kavramaya, karakter analizi yapmaya… 

‘‘Peki bu dizide ‘günahkar’ kim’’ diye sormuştu kardeşim geçen bölüm, evet bu dizide günahkar kim? İlk üç bölüme bakarsak Aslıhan da, Ali Yusuf da günahkar derim ama, Aslıhan biraz daha ağır basıyor. Belki ilerleyen bölümlerde dengeler değişir kim bilir ?

Geçen bölüm Ali Yusuf’un Saliha’ya yakınlaşmak için yaptığı çalışmada kağıda onun için neler yazdığını hatırlayalım: Kibirli, kaba... Bu bölüm Saliha’nın bambaşka bir yüzünü gördük; sertliğin, öfkeyle dik durabilmenin, tek başına yetebilmenin ve karşısına dikilen her şeye meydan okuyabilme hırsında olmanın bambaşka tarafı…Aslıhan’ın Saliha’nın annesinden kalan oteli sattırma çabalarının Ali Yusuf sayesinde engellenmesi Saliha’yı Ali Yusuf’a tamamıyla iterken, Aslıhan’ın da fevri davranışlarına maruz kaldık. Ayrıca oteli satacakları kişi ya da kurumu hiç araştırmamış olan Sayın avukatımıza buradan alkışlar. Aşıksın Gökhan biliyoruz ama sen yapman gerekenleri yapmazsan Aslıhan senin gözünün yaşına bakmaz sen de bunu bil.

Gelelim Aslıhan’ın zirveye vuran hasetiyle kendini köprüden atmasına; fazlaydı! Sıkıştığı her noktada kendine bir şeyler yapıp sonra da Ali Yusuf’a beni kurtaracağını/peşimden geleceğini/bırakmayacağını/sevdiğini/aşık olduğunu biliyordum vb kalıpları kullanması Ali Yusuf’un ona olan aşkını hatırlamasını değil 'ihanetini' hatırlatıyor ( Bakınız: Son sahnede verilen flashback; Ali Yusuf’un Saliha’yı öptüğü an gözlerini nefretle uzaklara dikmesi ). 

Saliha senin de Ali Yusuf’u neredeyse sonsuza kadar bekleyebileceğini bilmiyorduk, görmüş olduk. Açıkçası o "kibirli, kaba" Saliha’nın bu kadar çabuk aşık olmasını kimse beklemiyordu, tabii bu durumu kolaylaştıran babası ve Aslıhan’a artık Ali Yusuf bir ara teşekkürlerini sunar herhalde.

Saliha’nın babasından bahsetmişken, bu bölüme de kızını evden kovmakla farkını ortaya koydu. Saliha ve babası arasındaki bu sevgisizliğin ve kopukluğun altında da başka bir olay olduğunu ve ileri bölümlerde (umarım) öğrenebileceğimizi düşünüyorum zira dizi karakterleri arasında bu zamana kadar öz kızına böyle davranan zengin bir babayı ilk defa görüyoruz.

Şimdi sıra sende Sado! Öğrendik ki Sado Ali Yusuf’un hapishaneye tam olarak ne sebeple girdiğini bilmiyor, sen onca yılı hapiste birlikte geçir ama asıl sebebi bilme, bence ilginç bir nokta vurgulandı.

Sanırım birçoğumuz içten içe Ali Yusuf’un zamanla Saliha’ya gerçekten aşık olacağı günü bekliyoruz, gerçi bölüm sonundaki o flashback sahneye bakarsak biraz daha beklermişiz gibi geliyor ama olsun! Ne de olsa biz Türk seyircileri hep düşenin yanındayız. Şu an da Saliha gözümüzde artı puanları toplarken Aslıhan son hızla eksilere gidiyor. Aynı anda Saliha’nın babasını, Ali Yusuf’u ve de avukat Gökhan’ı ‘beni seviyorsun/ bana aşıksın’ diye diye bir yere kadar idare edebilirsin Aslıhan, bak zaten abin de geliyor yakında, şimdi sen biraz onu düşün!

Yeni bölüm fragmanı da hemen dizinin arkasından geldiği için bahsetmemek olmaz, yine olaylı bir bölüm bizi bekliyor. Tekliflerin nereye kadar sürecek acaba Aslıhan? Zeka ve sabır, hırs ve aceleciliği her zaman yener. 

Bakalım neler olacak…

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER