Hayaller Selim İnan, gerçekler Mahmut..
Alev alev yanıyor bunlar Matmazel..
Kaçak Gelinler'i ne kadar çok sevdiğimi her hafta dile getiriyorum zaten ama bu hafta tekrar söylemek istiyorum. Çünkü; yayınlandığı saatler boyunca ve bölüm sonunda yüzümde bir gülümsemeyle buluyorum kendimi her seferinde. Diziyi izleme amacım da 'eğlenmek' olunca, alan memnun satan memnun hesabı oluyor. Sevgimi bir kez daha dile getirdiğime göre çok uzatmadan yoruma başlayayım. Yazacak çok şey var çünkü. Unutacağım ve atladığım ayrıntıları yorumda belirtirsiniz artık.
Dizi başlamadan önce twitter kullanıcıları için verilen bölüm tagı #HayallerGerçekOlsa olunca bir an fragmanda gösterilen öpüşme sahnesinin hayal olmasından korkmadım değil. İzleyici olarak en sevmediğim senarist huylarından biridir bu. Gösterir ama elletmez, umutlanıp utandığınızla kalırsınız izlerken. Neyse ki bizim sevgili senarist grubumuz bizlere acımış olmalı ki, haftalardır beklediğimiz olay sonunda gerçekleşti. Evet, neden bahsettiğimi siz de anladınız. İşte bu yüzden, yorumuma ŞebSel'den ve bu sahneden başlamak istiyorum.


Sittin sene benden itiraf beklemeyin diyen Şebnem, isyanında çok haklı..

Geçen bölümün sonunda Şebnem'in itirafının Selim'in değil de başka birinin kulağına gideceğini yazmıştım zaten. Beklenen oldu ve o güzelim itirafı, Mahmut görünümlü Kenan duydu. Hayaller Selim İnan, gerçekler Mahmut repliğiyle Şebnem tam da bizim duygularımıza tercüman oldu orada. Sahnenin devamı baya komikti ama Şebnem nereden bilsin adamın hırsız olduğunu? Alnında yazmıyor ya. Onun aklını Selim almış, varsa yoksa Selim ve onun Aydan'la buluşmasını engellemek. Araba Şebnem'in umurunda mı? Şebnem'in değil ama Selim'in baya umurundaymış. Arabalardan anlamam ama Selim'in dediğine göre; sıfırını 65 bine alamadığımız için bir yüz bini rahat gözden çıkarmak gerek. Eh ben olsam ben de o adamların peşinden giderdim polisi beklemeden.
Peki Selim gider de, Şebnem durur mu? Durmaz tabii. Onu yalnız bırakmak istememesinin altında yatan neden çok güzelken neden sürekli Selim'i bir itme, uzaklaştırma çabasında anlamıyorum gerçekten ben. Önceden sevdiğini kendine bile itiraf edemediğinden böyle diyordum ama şimdi böyle davranması bir garip geldi bana. Sürekli kendiyle savaş halinde, papatya falları gibi seviyor sevmiyor tarzında davranıyor. Orada adamlar tarafından kaçırılmışsınız ama hala sen ben derdindesiniz ikiniz de. Karakter olarak birbirlerinin aynası gibiler, sanırım onca anlaşamamazlığın sebebi bu. İki inatçı keçi ve köprü hesabı.


Çok tatlı değiller mi yahu?

ŞebSel'e ara verip bromancelerimden bahsetmezsem olmaz. Önder, son bölümlerde biraz daha pasif bir karakter olmaya başlamıştı. Bir iki sahne hariç neredeyse figüran kıvamındaydı. Özgür'le ikisinin sahnelerine bayılan ben bunun eksikliğini çokça hissediyordum. Dedektif Gadget, Sherlock Holmes gibi Amerikanvari ajan halleriyle eksikliklerini çokça telafi ettiler. Devamı gelir umarım. Güneş'te gitti acilinden bir kız lazım Önder'e, yazık.
Fırat Albayram' ı ben ilk kez böyle bir komedi dizisinde izliyorum ama bundan sonra sıkı takipçisiyim. İster Sertan Erkacan, ister Fırat Altunmeşe olsun karşılıklı sahneleri çok iyi. Özgür-Önder forever ama.


Selim, sen hayırdır canım ya?

Kaçırılma sahnelerini geçiyorum ama orada bir sahneden bahsetmezsem olmaz. Bir burun kaşıma sahnesi nasıl bu kadar tatlı olabilir? 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi böyle bir şey. Kimin aklına gelip yazdıysa, kalemine sağlık. Parmak güreşleriyle, burun kaşıma gibi ilginç sahneleriyle ortaya değişik ama bir o kadar güzel bir çift çıkardınız ki bunun için kendi adıma teşekkürü bir borç bilirim.


Dizide kısa versiyon, nette uzun versiyonu yayınlandı bu sahnenin. Bu uygulamaya bayıldım.

Gelelim en son sahneye. 20 bölümdür beklediğimiz olay sonunda gerçekleşti. Selim'in bir yerden sonra patlayacağını düşünüyordum ama bu kadar dolduğunu hiç bilmiyordum. 20 bölümdür iyi sabretmiş. Şebnem'in gelgitleri, sevmiyorum deyip etrafında pervane olması, bir kıskanıp sonra sen kimsin demelerinden o kadar çok sıkılmış ki, düş yakamdan demeye kadar vardırdı bu işi. Sakın yanlış anlaşılmasın, Selim'e her ne kadar çok kızsam, önce o itiraf etsin sevdiğini desem de Şebnem idare edilmesi çok zor bir kadın. Ne şiş yansın, ne kebap deyip çocuğu maymun etti kaç haftadır. Haklı isyanının sonucunun yukarıda eklediğim videodaki sonucu getireceğini bilse, eminim bunu haftalar önce yapardı. Risk aldı ve sonunda kazandı. Kendisini hem bu yüzden, hem de Aydan olayında bu kadar net olduğu için tebrik ediyorum.

Sahneyi oynayan Selin Şekerci ve Furkan Andıç'a da bir iki laf etmezsem olmaz tabii. Selin'in Şebnem karakterine olan katkısı yadsınama bir gerçekti hep ilk bölümlerden beri. Karakteri o kadar inandırıcı oynuyor ki, insanlar onu Şebnem sanmaya başladılar bir süre sonra. Furkan ona göre biraz daha pasif kalıyordu Selim karakteri konusunda. Ama bu son sahnede Selin'den bile güzel bir performans sahnelemiş. Sinirlenince çıkan damarları, ses tonu, sesinin titremesi gerçekten müthişti. Kaçak Gelinler tarihindeki en iyi performansı buydu bana göre. Ayrıca sinirlenince baya bir korkunç oluyor, bilmem farkında mı?
Ayrıca geçen hafta ŞebSel kavga sonucu aşk itirafı yapsın diyen benim de kalbimin ne kadar temiz olduğu ortaya çıktı. Malum olmuşsa demek..
İkili olarak müthiş uyum içinde oldukları bu sahne için ikisinin de emeğine sağlık.


Pankart 10 numara 5 yıldız ahaha.

Bu bölüm diğer bir kavuşan çiftimiz de Müfit ve Seniha'ydı. Tüm aksiliklere rağmen güzel ve hoş bir evlenme teklifi oldu. Kızların dediği gibi 'öğretilmiş romantiklik' tarzında bir evlenme teklifi oldu diye düşünürken, aldatılma olayı ve pankartın yanlış yazılmasıyla işler değişti. Yakın zamanda güzel bir düğün görürüz artık dizide gelin ve damadın kaçmadığı.

Kâinat'ın ailesinin gitmesine sevindim. Bu tarz bir işte fazla düz bir karakterdi hepsi. Müfit ve Seniha büyükler ve aile kontenjanına yeter de artar bile. Darısı Ege'nin başına.

Sonunda beklenilenin gerçekleştiği ve gelecek bölümün fragmanına bakılırsa daha çok güzel sahneler izleyeceğimiz bir bölümün daha geride bıraktık. Bölümde emeği geçen herkesin emeğine sağlık. Haftaya görüşmek üzere.

Kitapkurdu

Kaçak Gelinler 22. Bölüm Fragmanı;
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER