Supernatural'ın neresi gerçek?
Supernatural’ın, 200. Bölümünü sabırsızlıkla bekliyordum. Beklediğime değdi mi? Onun kararını veremiyorum. Diğer bölümlere nazaran daha çok duygusallık içeriyordu. Sanırım ben Dean ve Sam’in bu duygusallığını fark ettirmeden yaşamasını seviyorum.

Supernatural'da olsa olsa rock müzikler olur. 

Bölüme geri dönersek Dean ve Sam artık normal yaşamlarına tamamen geri döndü diyebiliriz. Çünkü onların en normal oldukları yer avlandıkları yer. Dean ve Sam okulun müzikaliyle karşılaştıklarında ki yüz ifadelerine güldüm hatta çok güldüm. Yüzlerinde ki o neye uğradıklarını şaşıran ifade beni kopardı. Marie’nin kendi kendine yazdığı bir hikayeden böyle bir şey çıkması çok doğal değil mi? Gerçekte de olsa Supernatural ile uğraşmayacaksın. Korkuluk beni gerçekten korkuttu. Pek hoş bir görünümü yoktu. Sizce?

Sen kendini ne zannediyorsun küçük kız?

Calliope denen bir ilham perisinin bunu yaptığı anlaşılınca işe koyuldular. Calliope, yunan mitolojisinden alınmış bir epik şiir temsilcisidir. Sanatı, müziği koruyan biridir. Ama Supernatural'in içine girdiyse bu karakter, yolunda gitmeyen bir şeyler vardır. Bu arada Dean, Marie’ye Supernatural’in beşinci sezonundan sonra neler olduğunu anlattı. Ama bu Marie’nin sadece onunla dalga geçmesine sebep oldu. 


Cass ve Dean (temsili)

Dean’in ilgisini çeken başka bir şey oldu; Cass ve Dean kılığında ki iki öğrenci öpüşüyorlardı. Cass bu durumu görseydi, Dean’e bakıp gülümserdi. Ne de olsa en sadık dostuydu bir zamanlar.  Müzikal başladıktan sonra Sam Calliope’yi bodrum katında, Dean ise sahnede öldürdü ve böylece herkes derin bir nefes aldı. Tabii izleyiciler bu sahnede olanları müzikalin bir parçası sandılar fakat her şey gerçekti ve ayağa kalkıp alkışladılar.


Chuck Shurley'den geri dönüş mü, neden olmasın?

Dean ve Sam B.M. sahnesinde kendilerini gördüler. Bm sahnesi ise boy melodram yani kardeşlerin bu dünyada yapayalnız olduklarını, birbirilerinden başka kimsenin olmadığını konuştukları sahneye verilen ad. Müzikal bittikten sonra Marie’nin yayıncı olarak bıraktığı bir biletin alındığını öğrenir ve bileti alan Chuck Shurley’dir. Chuck’ı hatırlıyosunuzdur umarım. Beşinci sezonda bir elçi görevindeydi. Kitaba her yazdığı şeyi Winchester kardeşler yaşıyordu. Dean ve Sam bu adamı hiç sevmemişlerdi. Peki akla bir soru geliyor; 200. Bölümde karşımıza çıkan Chuck diğer bölümlerde de bizlerle birlikte olacak mı?


Set arkası çok sevimliyiz

Bu bölüm bana acaba gerçekte bu gibi olaylar yaşanıyor mu sorunu sordurttu. Eric Kripke’nin yarattığı bu dizinin gerçeklik payı var mı? Biraz şizofren gibi gözüksem de hayal kurmak kadar rahatlatıcı bir şey yok. Bakalım 201. Bölümde bizleri neler bekliyor olacak?
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER