İçerde işler karışık!
"Vallaha mı?"
Büyük beklentilerle başladığım İçerde, ilk iki bölümüyle “Bu dizi izlenir" dedirtmeyi başarmış, üçüncü haftada ise ivmesini arttırmıştı. Hal böyle olunca dördüncü haftayı merakla bekledim.  Sosyal medyada estirdiği fırtına bile "Bu hafta ne olacak?" dedirtiyor. Çevremde diziyi takip eden çok sayıda insan var. Ve geçen haftaki yazımın altına gelen yorumlar ışığında İçerde izleyicisini ikiye ayırdım. Ezel izleyenler ve diğerleri.

Ezel, Poyraz Karayel, Behzat Ç tadındaki dizileri severek izlemimizin en büyük nedeni,  ters köşeleri izleyip şaşırmamız. O an izlediğimiz olayların, arka planında yaşananlar ve ortaya çıkan kumpaslar, hikayenin en önemli dinamikleri. Hal böyle olunca bu tarzdaki dizilerin hepsinde şaşırmayı bekliyor, kendimizce tahminlerde bulunuyoruz. İşin asıl zevkli kısmı da orada. Bir izleyici olarak zekamla dalga geçmeyecek şekilde beni şaşırtan her şeyi zevkle izliyorum. İçerde’den de tek beklentim bu.  Ancak dördüncü hafta itibari ile bu konuda beni tatmin etmediğini söyleyebilirim.  Bu arada Uluç Bayraktar ve Ezel kriterlerini referans alıp, İçerde’ye sürekli bu pencereden bakmak ne kadar doğru bilemiyorum. Fakat dediğim gibi ben Ezel izleyenler kategorisinden olduğum için İçerde’ye başladım. Dördüncü bölüm itibari ile takıldığım ve beni rahatsız eden birkaç nokta var. Bu hafta o noktalara değineceğim.


Yusuf Müdür, Sarp'ı cayır cayır yakacak gibi..

Hikayesini izlediğimiz Sarp’ın şu andaki tek motivasyonu kardeşini bulmak. Yusuf Müdür, bu zaafını kullanarak yıllardır beceremediği işi bitirmek istiyor. Bu noktada, Sarp’ı cayır cayır yakacak kadar gözü kara. Bu hafta şahit olduğumuz Necip olayı da Yusuf Müdür’ün yapacaklarının teminatı.  Buraya kadar her şey yolunda, Yusuf’un kendi hırsına Sarp’ı kurban etmesi keyifli bir hikaye.  Açılan damarın sağlam olması için Yusuf Müdür’e hem çok inanmamız hem de pat diye yüz üstü kalmamız gerekiyor. İlk dakikalardan “Bu müdürde bir pislik var” hissi gerçeğe dönüşecekse, bu işin ne anlamı kalır? Sarp’ın kardeşini bulma güdüsü Necip sandığı kişinin Yusuf Müdür olduğunu anlamasına engel oldu. Bunu anlarım da inanırım da. Ancak ben izlerken “Bu Necip kesin Yusuf Müdür çıkacak” diye düşünüyorsam ve gerçekten öyle çıkıyorsa hani nerede bizim beklediğimiz ters köşeler? İşte bu nedenle tez vakitte  şaşkınlıktan küçük dilimizi yutacağımız bir olaya şahit olmamız lazım.


Yazı devam ediyor..

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER