Vicdanınız sahte, merhametiniz gösteriş, sevginiz yalandan ibaret!
Kendal Emine'den hayatının dersini aldı..
Bu hafta Karagül eski ritmine kavuşmuş gibiydi.. Diziyi haftalar sonra yine aynı heyecanla izlemek beni fazlasıyla memnun etti..

Sadece Allah'ım gör diyorum. Allahım sen gör! Beni de, Asım’ı da, bu adamı da gör Allah'ım! 

Geçen hafta Asım konusunda Emine ve Kadriye Ana dışında kimsenin acısına inanmayacağımı söylemiştim. Zaten pek de üzülmediler. Bunu geçen haftanın siniriyle izlediğim için değil, gerçekten öyle oldukları için söylüyorum. Emine’nin Asım’ı Baran’a taşıttırmak istememesi, hastanede söyledikleri hepsi o kadar anlamlıydı ki...Yıllardır susan, ezilmelerine göz yuman Emine’nin patlaması şiddetli oldu. Sadece Kendal’a değil; tüm konağa patladı. Narin’e olan serzenişinde sonuna kadar haklıydı. Emine, Baran’ı kendi evladı gibi seviyor. Aksini düşünen varsa günlerce bu konuyu kendisiyle tartışabilirim. Narin’in ise Asım’ı bir kere bile sevdiğini görmedim.

Baran konusunda ise geçen hafta söyleyebileceğim her şeyi söylemiştim. Baran’ın parayı görünce Asım’ı yok sayması bu dizideki en büyük hayal kırıklıklarımdan biridir. Orada olan da Fırat’a oldu tabii. Yavuz Bingöl’ü bu sezon çok az görüyoruz. Artık eskisi kadar konağa gelmiyor, konaktakilerle görüşmüyor. Görüştüğü zaman da böyle nasibini alıyor.  Emine’nin yakın zamanda Fırat ile görüşeceğini düşünüyorum. Emine, Asım’ın eve giren fareden daha değerli olduğunu kastetti. Kesinlikle doğru! Emine’nin Kendal’a patlayışını defalarca izleyebilirim. Hiçbir sahnede hem bu kadar üzülüp hem de bu kadar zevk almamıştım. Tüm birikmişliklerini kustu. Fakat bunu yaparken bile asla beddua etmediğini söylediğinde bir kez daha hayran kaldım Emine’ye.

Emine dizideki en olgun karakter. Ve her şeyden önce harika bir anne. Onun yerinde kim olsa beddualar yağdırırdı. Emine ise Allah’a bıraktı. Ve karşılığını da aldı. Yanlış anlamayın, Kendal’ın doğacak oğlunun engelli olma ihtimaline sevinecek değilim. Herkesin kendi cezasını çekme taraftarıyım. Fakat Asım’ı sadece engeli yüzünden hor görüp sürekli yeni doğacak oğlundan bahsettiğini hesaba katarsak, bu ona iyi bir tokat oldu. Artık bazı şeylerle yüzleşmeyi ve insanları olduğu gibi kabullenmeyi öğrenir umarım. Allah’ın sopası yok Kendal!  

O eski Kendal'dan eser yok şimdi..

Emine konuştukça Kendal küçüldü. O sahnede Murat Saraçoğlu, Kendal’ı sivrisinek gibi göstermişti. Murat Saraçoğlu’nu da tebrik etmek istiyorum. Beni şaşırtan kişi ise Ada oldu bu konuda.. Gerçekten üzülmüşe benziyordu..

Maya, İstanbul’a gitmekten vazgeçti ve dershaneye yazıldı. Zaten böyle bir şeyler olacağı belliydi. Umarım Ada her şeyi öğrenir ya da Maya başka birine aşık olur.. Maya yeterince ağladı bu dizide.. Hoş, ben ona gel beraber ağlaşırız demiştim ama.. Teklif var ısrar yok tabii..

Deniz'in öfkesi Oğuz hakkındaki merakımı gittikçe körüklüyor..

Deniz’in gelmesi Oğuz’un gizeminin yavaş yavaş çözülmesini sağladı. Deniz annesinin ölümünden Oğuz’u suçluyor. Annesi yaşarken de Oğuz’un hayatında biri varmış sanırım. Deniz’in öfkesi büyük.. Ondan öğreneceğimiz çok şey var gibi. Oğuz-Narin ilişkisi için de yeni bir engel tabii. Gittikçe Oğuz’u daha da merak etmeye başladım.

Ayşe-Baran ilişkisi tehlikede gibi..

Ayşe’nin üniversiteye gitmesi, orada arkadaşlıklar kurması Baran’ı hafiften huzursuzlandırmaya başladı. Okula gittiğinde kendisine yabancı bir ortamla karşılaşan Baran’ın tedirginliğini anlayabiliyorum. Hele bir de ileride Baran’ın okumayışı gündeme gelirse ilişkileri baya zora girer gibi. İkisi de çok gururlu. Duymadınız mı Ayşe’nin bu bölüm söylediklerini? Şimdiden Baran’ın ağzından çıkan her lafı üniversite parasına getirmeye başladı. Daha çok Baran-Ayşe kavgası izleriz biz. Bu sırada Baran’ı teselli etme görevi de Deniz’e düşecek gibi..

Özlem-Narin çekişmelerini izlemek çok zevkliydi. Narin, Özlem karşısında iyice köşeye sıkıştı. Narin, Özlem’in Kendal korkusundan susacağını düşünüyordu sanırım. Sen Özlem’i henüz hiç tanıyamamışsın Narin. O ölüm döşeğinde bile entrika peşinde koşan biri. Ne ölümden korkar ne de konaktan kovulmaktan.. Özlem’in de dediği gibi ölüm önce sırdaşı sonra da yoldaşı olmuş birine bu blöfler sökmez. Benden demesi..

Hülya Duyar ve Can Atak'ı tebrik etmeden geçemeyeceğim..

Asım.. Ah be Asım. Bu bölüm hem ağladın hem de ağlattın.. Gözlerini açtığında aklına ilk Kendal’ın yaptıklarının gelmesi beni en çok etkileyen sahnelerden biri oldu. Kendini yeniden öldürmeye çalışman, tek başına ölmeyi bile beceremediğini söylemen o kadar dokunaklıydı ki.. Sen tek başına ölmeyi beceremedin belki ama herkese dersini bir güzel verdin. Emine’nin Asım’dan ses gelmeyince tuvaletin kapısını kırışına ise söylenecek pek bir şey. Emine kendini evladına adamış gerçek bir anne. Bu bölüm Hülya Duyar ve Can Atak oynamamışlar resmen yaşamışlardı. Set arkası fotoğraflarında samimi görünüyorlar. Bu enerjilerini ekrana da çok iyi yansıtmayı başarıyorlar..

Ah be Baran, sence de biraz geç kalmadın mı?

Baran sonunda kendine gelmeye başladı. Emine’nin söyledikleri, sonra gelip arabanın camını kırdığı için özür dilemesi ve Asım’ın intiharı Baran’a iyi bir ders oldu ve takım elbiseyi konağın ortasında yaktı. Ah be Baran, keşke Asım canına kıymaya kalkışmadan önce kendine gelseydin.. Neyse, umarım geç olur da güç olmaz.

Önce Baran, şimdi de Kasım.. O el hep havada kalıyor  Kendal!

Özlem sonunda yakalandı. Kasım’ın yanlışlıkla söyledikleri yüzünden Özlem’in konakta oldğunu öğrenen Kendal soluğu konakta aldı tabii. Kendal’ın yaka paça tutup konağın ortasına attığı Özlem’i kurtaran kişi ise beyaz atlımız, Kasım’ımız oldu tabii. Onların birbirlerine yakınlaşmalarını izlemek keyif verici.. Forever KasLem! ( KasLem’in ne olduğunu hala bilmiyorsanız önceki hafta yorumuna bir göz atın derim..)

Yeni bölüm fragmanında Narin ve Kendal iyice köşeye sıkışıyor. Sibel’in doğumu tehlikeli anlaşılan.. Yeni bölümü merakla bekliyorum..

Haftaya görüşmek üzere..

 

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER