Yeni bir sezona başlarken
Grey’s Anatomy uzun bir aradan sonra 13. sezonuyla 22 Eylül’de başladı. 12. sezon finalinin alışık olduğumuz Grey’s Anatomy finallerine göre çok daha yumuşak geçmesi çok şüpheliydi ve Shonda Rhimes’ın bunu bizim yanımıza bırakmayacağından neredeyse eminim. Yeni sezonun ilk bölümünde de bunun sinyallerini vermeye başladı zaten.

Bölümde ilk problemi ‘İsterse kalbim ağrısın, arkadaşımın aşkısın.’ diye fon müziği ile geldi. Meredith’in Derek’in ölümünden sonra ilk defa gerçekten bir şeyler hissettiği ve üstelik hislerinin karşılıksız olmadığı Riggs’e, Meredith’in kız kardeşi Maggie’nin de âşık olması belli ki sezon boyunca canımızı sıkacak. Meredith-Riggs ilişkisinin önündeki en büyük engelin Owen Hunt olması gerekiyordu hâlbuki. Malum, Christina’nın giderken Meredith’e emanet ettiği Owen’ın en büyük düşmanı Riggs ama buraya gelemedik bile.


Alex benim kırmızı çizgim

Bölümdeki en büyük mevzu ise canımın içi, bebeğim Alex’in De Luca’yı Jo’ya saldırdığını düşündüğü için çok kötü dövmesiydi. Hâlbuki Jo evli olduğu sırrını ilk defa De Luca ile paylaşmıştı ve çocukcağızın da tek yaptığı onu yatağa yatırıp başına bir şey gelmediğinden emin olmaktı. Alex’in yetiştiği koşulları ve daha önceki ilişkilerinde başına gelenleri düşününce tepkisi bence çok doğal ama tabii polis böyle düşünmüyor. Şimdi hem De Luca gözünü kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya, hem de Alex hapse düşüp tamamen kariyerinden olmanın eşiğinde. Jo denen kızı hiçbir zaman sevmemekte haklı olduğumu biliyordum. Alex’i aylar boyunca oyalamak yerine ona neden evlenme teklifine evet diyemediğini anlatsaydı şu an hepimiz mutlu mutlu köşelerimizde çayımızı içiyorduk ama yoook, illa olay yaratacak, illa drama queen tavırlar. Bugüne kadar çok kişi gitti bu diziden ama Alex Karev giderse buna dayanamam, Shonda şaşırma sabrımızı taşırma.

Bölümün en tatlı anı elbette Meredith’in Alex’in dostluğu konusunda verdiği ve her zamanki gibi AA ile geçtiği sınavdı. De Luca’nın ağzını gözünü kıranın Alex olduğunu ilk andan anlayıp da kimselere söylememesini ‘körü körüne bir bağlılık’ olarak adlandıran Ben’e verdiği ‘Körü körüne değil, o bunu kendisi kazandı.’ cevabı dostluğun en güzel tarifi, Grey’s Anatomy’yi neden özlediğimin en şahane cevabıydı.

Bakalım yeni sezonda bizleri neler bekliyor? İzleyelim, görelim.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER