Bir erkek 10 günde nasıl kaybedilir?
Vazgeçtim..
Bu dizi bana yakında yorum yazmayı bıraktırıp, ilişki tavsiyesi veren bir köşe yazmaya başlatacak. Başka açıklaması yok çünkü bu bölümlerin. Eh, madem böyle bölümler geliyor ben de içimdeki Güzin Abla'ya dur demeyeyim o zaman. Bu hafta da ilişkiye hemcinsimiz olan Şebnem'in gözünden bakıyoruz arkadaşlar. Bir erkek 10 günde değilse bile nasıl kaybedilir, inceleyip öğrenelim.
Şimdi, en baştan kabul edelim ki oyun söz konusu olunca Şebnem>Selim. Doğruya doğru. Geçen bölüme göre çok daha akla uygun yollara başvurmuş Şebo, tebrik edip neleri yanlış yapmış bir bakalım.


Tv ekranlarında gördüğüm en tatlı çift kesinlikle Şebsel!

1-Kendinden soğutma;
Plânın ilk aşaması olan bu hamle, en başarısız olanıydı bence. Şebnem gibi kendini moda ikonu ilan eden birinin, o sergiye o kılıkta gitmeyeceğine 5 yaşındaki çocuk bile inanmazdı. Selim inandı mı? Onu tam çözemedim ama ben. Sanki bu numarayı yedi gibi, bu çocuk bu yaşına kadar nasıl gelmiş anlamadım ben bu saflıkla. Neyse kendini rezil etme çabasına rağmen Şebnem'i yalnız bırakmayıp o piyanonun başına oturdun ya Selim, benden sana 10 puan geldi. Geçen hafta ki öküzlüklerini bir nebze hafifletti bu hareket.
Selin Şekerci'nin güzel sesini de unutmak olmaz tabii. Tekrar izlemek isteyenlere videosunu ekleyelim.Şurada; ben Şebnem'i çok seviyorum dedin ya Selim, darısı Şebnem'inyüzüne karşı söylemene artık..

2-Uzaklaştırmaya çalışma;
Plânın ana amacı bu evet ama Şebnem, Şebnemliğini konuşturup bu olaya da farklı bir açıdan baktırdı bizlere. Kendinden uzak olsun diye Selim'i polislere şikayet ettirip nezarete attırmasına benim diyecek sözüm yok. Sözün bittiği yerdeyiz çünkü. Haddini aşan bir hareketti kabul etmemiz lazım, şikayetini geri alması bunu affettirmez. Selim buna da tamam dedi ve beyaz atlı prens unvanına bir adım daha yaklaştı.


Selim>Alp Şebo.

3-Kıskandırma;
Bu numarayı geçen hafta Selim'de denemişti hatırlarsanız. Ama o tamamen farklı nedenlerle bu yola başvurmuştu. Burada amaç; seninle değil başkasıyla ilgileniyorum mesajı vermekti karşı tarafa. Başarılı oldu mu? Tartışılır, pek olduğunu söyleyemem. Diziye bu hafta kendi adıyla konuk olan Alp Kırşan'ı kıskanmak Selim'e çok yakıştı ama amaca hizmet etmedi bu kıskançlık. Ben Selim olsam kıskanmazdım bile, hayranları kusura bakmasın ama havada karada Selim ya da Furkan Alp'i döver bu konuda. Sorry not sorry.4-Sinir etme;
Plânın en başarılı hareketi şüphesiz yerli yersiz ağlayan kadın taktiğiydi kabul edelim. %100 çalışıyor, test edip onaylandı ama.. Aması var işte. Şebnem'in böyle saçma sapan bir sebepten bile ağlamasına kıyamayan Selim, geçen hafta o odunlukları yapan kişiyle aynı mı ey senarist grubu? Bir öyle, bir böyle yapıp durdunuz çocuğu karar veremedik sevelim mi yoksa nefret mi edelim? Siz ZeyKer'den alışkınsınız nefret-aşk karışımına diyorsanız, o başka tabii.
Konuyu dağıtmayalım daha fazla devam edelim. Haksız olduğu halde özür dileyen Selim sevilir hatta sevilmekle kalmayıp pamuklara sarıp sarmalanır. Aynen böyle kal hiç bozma diyeceğim sana ama fragmandan anladığımız kadarıyla en başa döndük yine. Akıllıca ama işe yaramayan oyunlardan sonra, Memo'nun çektiği görüntüleri izleyen Selim'e hangimiz üzülmedik? Bölüm boyunca, 'Şebnem neden bana böyle davranıyor'un cevabını acı bir şekilde aldı maalesef.

Ben Şebnem'den vazgeçmem sözüyle başlayan ve senden vazgeçtim Şebnem cümleleriyle biten bir bölüm izledik. Güzel ama çokta keyif almadığım bir bölümdü. Diğer çiftlerden neden bahsetmedin diyenler için de kısa kısa cümlelerim, hatta sorularım var bu konu hakkında.
  • Kâinat'a daha ne kadar erkek karakter getirmeyi düşünüyorsunuz? Harem mi kuracak bu kız?
  • Dizinin en başında sakin sevimli olan Can karakterini neden saçma sapan kıskançlık hareketlerine sokup itici hale getiriyorsunuz? Amaç karakteri sevdirmek değil mi seyirciye?
  • Ege karakteri en başından beri dizinin ana konusu içine bir türlü sokulamadı, kötü karakterlere bayılan ben bile sevmediysem siz düşünün ne kadar başarısız bir çalışma olduğunu. Ya bir amacı olsun ya da görünmesin daha iyi, zap sebebi çünkü.
  • Elinizde İzafet gibi Orijinal bir karakter varken neden kullanmazsınız onu da hiç anlamıyorum ben. Hayalleri, rüyaları bile yetiyordu onun.
  • Bölümü kurtaran yine Özgür karakteriydi. Âlmillâ'ya olan sürprizlerine hastaydım zaten ama tripli halleri bile çok tatlıydı. Çok iyi yaptı ama böylelerin kıymetini bilelim lütfen Âlmilla'cığım olan var, olamayan var değil mi?
Çiftler konusunda sürekli aynı konular üzerinde dönüp durulmasından sıkıldığım bir bölümü geride bıraktık. Umarım haftaya değişik konular izleriz diye bir düşüncem var ama aşağıya eklediğim fragmandan sonra çok umutlu değilim açıkçası. Haftaya görüşmez üzere, herkesin emeğine sağlık.

Kitapkurdu

Kaçak Gelinler 20. Bölüm Fragmanı;

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER