Hepimiz Asım'ız!
Sen üzülme Asım, biz arkandayız!
Herkese bir hatırlatma: Sadece doğurmakla anne-baba olunmuyor maalesef. Doğurduktan sonra yüzüne bile bakmayıp sadece temel ihtiyaçlarını karşılayınca da olunmuyor. Bu ebeveynliğin maddi boyutu. Bir de manevi boyutu var ki o da Kendal’da yok. Daha doğrusu Asım’a karşı yok. Kendal’ın Asım’ı en başından beri yük olarak gördüğünü biliyorduk. Bu ihbar meselesi de Kendal’ın en büyük bahanesi oldu. Ben böyle pişkinlik görmedim. Murat’ın ölümüne sebep olduğunu bile bile zeytinyağı gibi üste çıkması yetmiyormuş gibi, gerçekleri ortaya çıkaran Asım’a yüz çeviriyor. Kafasına silahı dayamaya yemin eden Baran’ı, onu öldürmeye kalkışan Kadriye Ana’yı unutuyor da; sadece Asım’a mı bu nefret? Baran’ın unuttuklarına birazdan değineceğim, o ayrı. Asım, aslında Emine ve Kadriye Ana hariç kimsenin umurunda değil. Kadriye Ana, Kendal’ı Murat konusunda haksız yere suçladığı(!) için vicdan azabı duyuyor. Bu yüzden de susuyor. Emine’nin sesini zaten duyan yok. Diğerleri de kendi derdinde, Asım’ın acısını gören yok. Asım hastanelik olunca herkes ah vah edecek. Klasik kaybetme(!) korkusu. Kadriye Ana ve Emine hariç hiçbirinin üzüntüsüne inanmayacağım sanırım.

Kendine gel Baran!


Bir şeyi  40 defa söylemeyeceksin arkadaş! Ada 2 sezon boyunca Baran’a Küçük Kendal deyip durdu. Sonuç ortada. Baran iki bölümde Kendal’ın küçültülmüş hali oldu çıktı. Hani Ada Baran’a fiyatın belliymiş dedi ya, ben belki onun kadar ağır konuşmayacağım ama Baran’a öfkem büyük. Baran, Kendal’ın babasını öldürmeye çalıştığını biliyor. Hoş bunu herkes biliyor ya! Bir arabaya, arsalara tav olacak insan mıydın sen? Ayşe’nin üniversiteye gidebilmesi için amcanla konuşmayı biliyorsun da, kardeşin umurunda değil. Başta ‘’Maya okuyacak’’ dedin, devamı yok. Laf var, icraat yok resmen! Hem de kahvaltıda konusu olmuşken.. Bu konuda Ayşe’ye de sinirliyim. İki sezon boyunca her fırsatta siz kardeşsiniz diye ortada dolaşan Ayşe, Maya konusunda gıkını çıkarmadı. Kendal defalarca sana oğlum deyip, yeni doğacak oğlunu da sana emanet ederken ağzını açıp Asım’ı söyleyemedin. Bir an önce kendine gel Baran, ben kardeşini korumak için amcasının karşısına çıkan Baran’ı istiyorum!

Maya'nın acısını fark etmeyen yoktur herhalde..


Maya, canım ben seni anlıyorum. Hem Marmara Üniversitesi’ni kazanmışsın. Ben de oradayım. Gel beraber ağlaşıp dururuz. Birlikte depresyona falan gireriz. Hem parayı sıkıntı etme, öyle pahalı falan da değil. Sen yeter ki oku. Emine yiyecek bir şeyler de yollar. Zaten kadıncağızın yaptığı her şey olduğu gibi kalıyor. Hazırladığı gül gibi kahvaltıya kimse dokunmadı. Ama bu kadına da yazık yahu! En son siteyi toplayıp gideceğim. (Bu Ranini’ye teklifimdir.)

Oğuz’un kızı Deniz de geldi. Zaten yazın geleceğini duymuştuk. Deniz de en az Ada kadar arıza bir tipe benziyor. Oğuz’a da öfkesi belli. Birkaç haftaya Halfeti’den sıkılıp gitme planları yapmaya başlar. Ada da dünden hazır zaten. Deniz ve Ada kafa kafaya verdi mi olacakları düşünemiyorum. İsyan yakındadır, yazıyorum buraya.

Ada-Serdar-Maya üçgeni gittikçe kızışıyor. Ada az kalsın her şeyi öğreniyordu. Maya’ya sonuna kadar hak veriyorum. O acı çekerken, sevdiği kişiyi kardeşiyle mutlu görmeye daha fazla dayanamıyor. Ada üzülmesin diye yeterince içine attı zaten. Kendi susmaya çalışıyor ama gözlerini susturamıyor. Yaşadığı tüm acıyı gözlerinden okumak mümkün.  Ada Maya’nın yerinde olsaydı aynı şeyi yapar mıydı sizce? Bence hayır. Yalnız, içimden bir ses bu aşk üçgenini Deniz ortaya çıkaracak diyor. Benimle aynı görüşte olan el kaldırsın.

Yeni bir aşk doğuyor.. KasLem..


Özlem ve Kasım’ın aşk kaçamaklarını izleyeceğimiz günler yakındır. Şimdiden söylüyorum, sonra söylemedi olmasın. Rıza’nın kime vurulduğunu sorduğunda Kasım’ın bakışları gördünüz mü? Senin kime vurulduğun belli canım. Biz biliyoruz, e Özlem de tahmin ediyor. Zeki kadın sonuçta. Sırf Özlem’e zarar gelmesin diye kaçırdın, üstüne bir de kurşun yedin. Özlem her şeyin farkında. (Zaten Kasım da dizinin çelik yeleği  olmuş durumda. Nerede kurşun, orada Kasım! )Ben Özlem’in de Kasım’a karşı bir şeyler hissettiğine eminim. Yalnız şu aralar Kasım, Özlem’den bir şeyler beklemesin. Malum, konağa daha yeni döndü. Çok şey kaçırdı. E bir de koskoca bir sır öğrendi. Şu sıralar sadece bu konuya yoğunlaşır. Daha Narin’e çektirecekleri var, gönül işlerine fazla vakit ayıramaz. Çok yoğun, çok. Acilen toparlanıp işe koyulması gerek. En iyisi sen de Kendal’ın yanında durmaya bak. Tabi bir de Rıza’nın. Ne de olsa Rıza’sız Kendal bir hiç(!)
 
Yeni bölümde bol bol Emine izleyeceğiz gibi duruyor. Sibel fenalaştı, umarım Kendal Asım’a da zaman ayırır. Sadece Sibel’in doğuracağı çocuğuyla ilgilenmez..

Okuduğunuz için teşekkürler, haftaya görüşmek üzere..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER