Aile işine geri dönüş
Supernatural, dördüncü bölümü Werewolf in London şarkısıyla açıldı. Şarkının sözlerinden de anlaşılacağı gibi bu bölüm kurt adamlarla işimiz var. Crowley ve Castiel'den zaman bulup sonunda kardeşlerimiz yalnız kalabildi.  Dean ve Sam’i hiç alışık olmadığımız bir yerde gördük.  ‘Göl kenarı mı? Ah çocuklar burası size göre bir yer değil. Sizin işte olmanız gerekmez mi ?’ diyorum içimden bir anne gibi onlara kızarak. Bu arada o siyah gözlükler de pek yakışmış, kardeşlerimize. Pek bir cool olmuşlar. Sizce de öyle değil mi? Kendilerini toparlamaya çalışan Winchester kardeşler artık oturup boş boş konuşamayacaklarını anladılar. Gazetede okudukları haber için yola koyuldular. 


             Ağzıma kan bile sürmüyorum 
 
Ne de özlemişiz sizi yeniden aile işinde görmeyi. O polis kıyafetlerini de hemen giyiyorlar ya, hiç üşenmeden. Bir kurt adam vakasıyla karşı karşıya kaldılar. Olayı gören tanık Tommy hakkında komiser düzgün şeyler anlatmadı ama  Tommy’den başka tanık yoktu. Tommy her ne kadar hayalet gördüğünü söylese de yaptıklarından kurt adam olduğunu bizim çocuklar anladılar tabii. Çiftliğe girdiklerinde Kate’i gördüler. Kate’i hatırlıyorsunuz değil mi? Sekizinci sezon dördüncü bölümde tanışmıştık Kate ile. O zamanlar bir kolejde okuyordu ve yine bir kurt adam vakasıydı. Ama Sammy’e bir daha insan kalbi yemeyeceğine söz vermişti. Kate'i yakalayıp hemen bağladılar. Dean öldürmek istedi ama Sammy buna karşı çıktı. Sam her zaman öldürmekten daha zor yolları seçmiştir. Dean kısa yoldan kurtulmak ister, ikinci şansı kimseye vermek istemez. Gerçi bu olayda Sam, Dean’in öldürme işinde aceleci davrandığını düşünmüştü. Bence Sammy çok fazla Dean'in üzerine düşüyor. Biraz rahat bıraksa ikisi de nefes alacaklar. Bu arada Kate’in karşımıza çıkması beni üzdü. Neyse ki onun bu işle alakalı olmadığı ortaya çıktı. Peki kimdi?


             Kurt adam olmak ister misin?

Kate kardeşini kurtarmak için onu bir kurt adama dönüştürmüş. Bu yaptığı ona doğru gelse de kendisini kontrol ettiği kadar kardeşini edememiş. Ah bu kardeşler hep başa bela. Kendimiz yapabildiğimiz her şeyi onlarında yapabileceğini düşünüyoruz ama yanılıyoruz. Tasha’ya ulaşmanın bir yolu olarak Dean Kate’i  kandırdı. Sam’e göre bu doğru olmasa da başka izleyecek yolları yoktu. 


             Hey, Paul Bunyan

Bizim akıllı çocuklar kendilerine çok güvendiler. Bir yavaş olun, uzun zamandır bu vakalardan uzak kaldınız. Düşünerek hareket edin demeden Dean yakalanır. Tasha’ya ulaşan Sam Dean’in kafasında silah görünce kendi silahını bıraktı. Ardından Kate geldi ve Tasha ondan Sam’in kalbini yemesini istedi. Kate öyle bir baktı Sam’e. Az kaldı Sam’in kalbi gidiyor dedim. Kate bu ikramı reddedince Brandon ve Travis bizim çocuklarla ilgilenmek için başka odaya çekildiler. Bu sırada Tasha Sam’e  ''Paul Bunyan'' diye hitap etti. Paul Bunyan,  Amerikan efsanesi bir çizgi film, bu dev adam sürekli odun keserdi. Sam’e benzetti sanırım, ince espriyi kaçırmayalım. 


             Ulan, sen kime diş gösteriyorsun?

Küçük bir tebessüm ettikten sonra Sam ve Dean fena yakalandılar. Kurt adamlar çok güçlüdür çünkü. Enteresan bir şekilde Sam tek koluyla iki kurt adamında işini bitiriyor. Good job, Sammy. Odada işler yolunda gitti, Kate yapacağı en doğru şeyi yaparak Tasha’yı öldürdü. Hem de Tasha’nın ona en güvendiği anda. Kate çok dirençli çıktı. Ben Kate’in bu yaptıklarından dolayı Sam’e benzettim. Tasha’nın iyi olması için her şeyi yaptı, Sam gibi Kate'de aile bağlarına çok değer veriyordu ama en son çıkış yolu olarak onu öldürdü. Sam’de bu geçen bölümler de Dean için her yolu denedi. Onun öleceği düşüncesi olsa bile kurtarmak için her şeyi göze aldı. Aslında Kate artık bir kardeşi olmadığını kendine itiraf etmişti. Çünkü kendisi Tasha’yı bir canavara çevirmişti. Artık Kate’in kardeşi değildi.


             Karalar bağladı beni, Sam.

Winchester kardeşlerin biraz daha dinlenip kafalarını toparlamaya ihtiyaçları var. Aile işine geri dönmek düşündükleri kadar kolay olmadı. Zaman her şeyin ilacı derler ya. İkisi içinde o yaşanan olaylar zordu. Avlanmak için acele ettiler. Ama oturup sürekli düşünmek de insanı sıkar. Dean ve Sam sıkılmıştı, belki bir yerden başlarsak eskiye bir an önce döneriz dediler. Eskiler çabuk unutulmuyor, hep bir köşede kalıyor. Eski olaylar unutulmak için değil, hatırladıkça güçlenmek için varlar. 
Ayrıca bu bölüm bana çok sakin geldi. Olaylar sürükleyici olsa da Dean ve Sam'in hesaplaşmaları bitmediğini açıkça gördük. Bana göre bu hesaplaşmalar can sıktı ve uzadıkça uzadı. Sanırım ben gülüşmeleri, espirileri, heyecanları özledim. Eminim ki daha o Impala'da çok hesaplaşmalar olacak. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER