Gerçeklerin kötü huyu
Uuu beybi
Nedir? Gerçekler er ya da geç ortaya çıkarlar. Dizinin sekizinci bölümü “In Lies the Truth”, makûs talihlerine son vermek üzere kader birliği yapan eski dostların arasını açan o meş’um gerçeği tüm çıplaklığıyla betimleyen bir sahneyle başladı. Görünen o ki Dion’un ‘piç adam’ çekiciliğine çevresindeki hiçbir kadın karşı koyamıyordu. ^.^

Dude, take a chill pill!

Geçen hafta bir parça sempatikleşen Tommy’nin acısını anlasak da, Dion’a ve Rie’ye olan kızgınlığını çevresindeki herkesten (özellikle kafayı bulup sorumsuzca laf dalaşına girdiği müşterilerden ve konuyla alakasız Pilar’dan) çıkaran çekilmez, aksi, lanet bir adama dönüşmesini izlemek işkence gibi bir şey oldu. Sonuç olarak Tommy Dion’la ortaklığı bitirmeye karar vermiş gibi görünüyordu ama bakalım başarabilecek mi?

Pilar konuyla alakasız dedik ama bence en beklenmedik gerçek onun özelinde ortaya çıktı. Meğersem ortada Carlos filan yokmuş. Terapiye de bağlanmalık, sadık erkek tavlamaya gidiyormuş. Kendisini adeta Tommy’nin üstüne atmasının biraz daha mantıklı bir açıklaması olmuş oldu böylece.

Ne mânâsızlık Tanrım!

Pilar’la olan sahnesine hiç anlam veremediğim Patrick’in Dion’a aşık olduğunu geçen hafta anlamıştım. O yüzden Dion’un yeni iş teklifini (hem de Thirio’nun geleceği muallaktayken) şaşırtıcı bir şekilde reddetmesine daha şiddetli bir karşılık vermemesini anlayabiliriz. Ama homofobik bir eşcinsel olduğunu gözümüze iyice sokmaktan başka ne işe yaradığını anlayamadığım o erkek fahişe sahnesinin gerekliliğini şahsen ben algılayamadım.

Ay ay ay

Dion, ağzı burnu Tommy tarafından dağıtılıp evden kovulduktan sonra Marisa’ya sığındığında ne kadar da süt dökmüş kedi sevimliliğindeydi öyle, değil mi?

Terbiyesizin evladı

TJ’in terbiyesizliği iyice ele alan Andre’ye öfkesi Tommy’nin hâlâ fark etmediği boyutlara ulaşmışken, eline silahı alacak vaziyete gelmesine de şaşırmadık maalesef.

Gelecek bölümlere dair verilen bir diğer kör göze parmak ipucu da TJ’nin Tommy’nin değil Dion’un çocuğu olma ihtimali. Zira Aidan’ın tonton doktoru kendisini gerekli kemik iliği için torunundan örnek alınması konusunda sıkıştırıp durdu.

Sezon finaline iki bölüm kala, halen dizinin nereye gittiğini anlayamayanlar kaleye mum diksin diyerek bu yazıyı da burada sonlandırıyorum. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER