Tanık'a tanık olmak...

2044’de, her tarafta zaman patlamaları yaşanıyor. Geçmişte havariler, primaryleri paradokslarla öldürüyor. Kurtuluş ne olabilir? Elbette, çare Jennifer. Karakterin yaşlılık hali bile diziye heyecan katıyor. Jennifer ve kızları, Cole ve arkadaşlarının dağıttıklarını topluyorlar hem gelecekte hem geçmişte. 2016’da Railley, Jennifer’ı korumaya gönderildi ve hiç ummadığımız bir arkadaşlığın başlangıcı oldu. Çünkü Jennifer’ın istediği bir anne şefkati ve Railley O’nu koruyarak bu şefkati direk vermese de hissettirdi. Anlaşılmak. Hepimizin isteği bu değil mi? Tüm deliliklerimize, saçmalıklarımıza rağmen anlaşılmak. Jennifer bunu 2044'te anca yapabilmiş gözüküyor.

 Bakışlarım şekil, önümden çekil!

Bu bölümün temel fikri sanırım şu idi: “Dövüşerek anlaşacağınız konular için konuşarak vakit harcamayın!” ^.^   Cole ve Ramsey, Deacon sorununa kendilerince bir çözüm bulmak istediler ama Jennifer’dan sonra dizinin en renkli karakteri Deacon bu atağa kendince güzel cevap verdi. Bu nedenle gelecekte aslında saflar başka türlü sadakatler üzerinden sıkılaşıyor diyebiliriz.

Gelelim şu “Tanık” meselesine. Hiç anlamıyorum. Bu Tanık şimdi Tanrı gibi bir şey mi? Bir zaman yaratıcısı mı? Niye insanlarla iletişime geçmek için renkli sulara, meditasyon sırasında görülen hayallere ihtiyacı var? Tanık’ın Aaron olduğunu düşünmüyorum. Aaron’ın, dizinin başından beri ana hikaye entegre bir karakter olduğunu düşünmedim. Railley’e tanıdık bir yüz olarak onun yüzü seçildi bence.

 Yarından da yakın.

Bölümün gizem yaratan tek unsuru ise “World of Witness” haritası idi. Peki bu haritada Jennifer’ın ölüm tarihi zamanda sabit bir nokta iken Cole’un ölümü değil mi? Railley’nin ölüm tarihi 2017 olarak gözüküyor. Haritaya göre olaylar Jennifer için iyi gözükmüyor ama Jennifersız bir seri düşünemiyorum. Siz?

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER