Şehriban'ın askerleriyiz!
Şehro işin sırrını açıkladı: 'turşunun suyuna bol sirke koyacaksın'!
Muhteşem üçlümüz bizimkileri iş üstünde yakalayınca Kandemir’in körlüğü alerjiden, saçlarımız da üzüntüden beyazladı diyiverdiler. Onlar da farkındalar tabii yalan kalitelerinin düştüğünün ama ne yapsınlar, o anın şokuyla bu kadar yaratıcılık. Bundan sonrası kısa bir körebe oyunuydu. Hep birlikte otelde kalmaya karar veren, esasen mecbur kalan Nevizadeler bir şekilde bu oyuna son verdiler ve Kandemir’in gözleri açıldı, sözüm ona Maşuka sayesinde. Bu durum atlatılmıştı ama ya Sevilay Karam’a yakalanırlarsa? Adettendir istemediğin ot burnunda bitiverir. Sevilay, ekibimiz Ağva’dan ayrılmadan onları gördü ve bizim için de seyirlik bir macera böylece başladı.

"Ceyhun annem insanoğlusun bir hissiyat gelirse Fatma Teyze'ni düşün zaten her şeyden soğursun!"

Tüm bu yaşananlara ve kuvvetle muhtemeldir ki yaşanacaklara rağmen Ceyhun ve Şehriban nikâh günü için verdikleri mücadelede asla pes etmeyecekler. Kandemir de belediye başkanı tanıdık ben ayarlayacağım diyerek olaya müdahale etti artık. Otelde oda dağılımları yapıldı. Ne Maşuka rahat duruyor ne de bizim çiftler. Herkesin eli işte gözü oynaşta maşallah! Tabii ki bu fırsatı en iyi değerlendiren Karlito ile Yaren oldu. Onlar birbirine tatlı tatlı yürümecilik, Ferdi ile Derya anca tripleşmecilik. O kadar negatif enerji yaydılar ki ne Ceyhun rahat verdi onlara ne de Kandemir. Enerji önemli gençler! Otel sahnesinde en çok eğlendiğim sahne Şehriban’ın Ceyhun’u “alkol tüm kötülüklerin anasıdır, alkol beynine yürür sen Derya’ya yürürsün maazallah” diye uyardığı sahneydi. Ceyhun’da hayırlı evlat, anacığını dinledi kahveyle gitti Derya’ya. Diyorum ben herkese Ceyhun gibi evlat, Şehro gibi de kaynana, bu aile bir harika! 

Sözlüleri sözlüye kaldıran Ferdi!

Derya acele etmeyelim dedikçe heveslenen bir Ceyhun, Ceyhun’un boğazına yapışmamak için kendini zor tutan bir Ferdi izledik çoğunlukla. Ferdi’de sabır taşı değil az kaldı patlamasına ya, dur bakalım.

Siz kimle tango yaptığınızın farkında mısınız?

Kandemir ile Bahadır Sevilay’a şantaj için kolları sıvadılar ve videoyu gönderdiler. Sevilay’dan 800 bini alıp kaptanı kurtaracaklardı ama kimle dans ettiklerini hesaba katmadılar. Oyuna geldiğini anlayan Sevilay daha büyük bir oyun için intikam ateşiyle yanmaya başladı ve ilk iş adamlarını bizimkilerin peşine taktı. Sevilay bu işi kendi yapsaydı eliyle koymuş gibi bulurdu zira çetenin dünyadan haberi yoktu. Neyse ki adamları bir Sevilay değil de mahalleye kadar geldilerse de işi çözemediler. Çünkü kimse Hayati kadar zeki değil ki Demirkan ile Kandemir arasındaki bağı kursun(!)

Aç bırakır bu kız benim oğlumu aç!

Dünürcülüğe kaldığı yerden devam eden Şehriban’ın yeni hedefi müstakbel gelinine yemek öğretmekti. Turşu kurmayı, el açması mantılar börekler için hamur açmayı öğretti. He bir de süt olayı var ki her akşam ısıtılacak. Amman süt deyip geçme ısısı önemli, içine bir kaşık bal katıp güzelce karıştırılacak.  Her eve bir Şehriban lazım valla ondan öğrenecek çok şeyimiz var.

Sevilay’ın şantaja ses çıkarmamasından kıllanan ekibimiz ikinci bir video daha yolladılar. Yine ses çıkmayınca çareyi otobiyografiyi bahane ederek Sevilay’ı aramakta buldular. Aradığı fırsatı yakalayan Sevilay’da evine davet ederek olayı bitireceğini zannetti.  Hayati sayesinde de Yaren Sevilay’ın adamlarının mahalleye dadandığını öğrendi. Sevilay’ın evine doğru yola çıkan Kandemir ile Ferdi’ye ulaşmak öyle kolay olmayacaktı elbette. Kandemir telefonunu unuttu, Allah belasını vermeyesice Tuncer’de Ferdi’nin şarjını bitirdi. Neyse ki tüm aksiliklere(Tuncer) rağmen Karlos ve Yaren  –yolda bir hamilecilik oynamaları da gerekse- Kandemir’lere yetiştiler son anda.

Misafircilik oyununda en şanslı ikili FerDer'di şüphesiz

Çetemiz Sevilay ve adamlarına kimliklerini açık etmemek için tüm mahalleyi ablukaya aldılar. Tüm kapılar tutulmalıydı çünkü tehlike burunlarının dibine kadar gelmişti artık. Çok saçmalayacağız diyerek evde üç harfliler var korkuyoruz ayağına misafircilik oyununu başlattılar. Derya ve Ferdi dünürlere, Karlos ile Yaren Servet Amca’ya ve maalesef zavallı Kandemir ve Baho’da denize düşen yılana sarılır hesabı Hayati’lere yatıya gittiler. Misafircilik oyununda Hayati iç açmazken, Karlito ve Yaren’le piiz yapan Servet Amca’dan yine ders niteliğinde sözler dinlerken bu canım çiftin geçmişte ne yaşadıklarını deli gibi merak etmeye başladım. Artık geçmiş su üstüne çıkmalı diye düşünüyorum. Biraz duygulanmak hepimize iyi gelecek!

Sen bunu hak ettin Hayati!

Gulyabani hikâyesine inanmayan ve rahat durmayan Hayati’ye muhteşem bir ders verdi bizimkiler. Artık hak etmişti bu dersi Hayati Bey. Karşısında Gazanfer Nevizade ile yengesinin ruhunu gören Hayati aklını kaybediyordu az daha! Bir süre ne Nevizade’leri ne de altınları ağzına alamaz herhalde. Korkusunun bir diğer avantajı da Sevilay’ın adamlarını göndermesi oldu ama maalesef Servet Amca Kandemir’in evini çoktan göstermişti onlara.

Hislerin seni yanıltmıyor Sevilay'cığım

Adamlarından Demirkan değilse de Kandemir adında birinin var olduğunu öğrenen Sevilay kadınsal içgüdüleri ile doğru yolda olduğuna inanarak baskın yaptı çetemize. Neye uğradıklarını şaşıran ekibimizin nadir de olsa imdadına yetişen damat Ceyhun’un polis olduğunu öğrenince topukladı ve pes etti Sevilay cadısı. Mekânı ve ihbar işini halletmişti ekibimiz. Yas moduna giren Sevilay  siyah çerçeveli cenaze gözlükleriyle olacaklardan habersiz mekana geldi. Paraları uzaktan kumandalı araba ile yürütmek isteyen Bahadır’ın küçük bir teknik hatası yüzünden 800 binin sadece 200 binini alsalar da hem Sevilay yakalandı hem de masum çaycı kurtuldu. Adalet yerini buldu ya daha ne olsundu. Ama öyle bir şey oldu ki bölümün sonunda çetemizin başarılı geçen bu operasyonları da kursaklarında kalacak gibi. Pavyon baskını yapan Esra nedendir bilinmez duvarda ucu kalkmış posteri çekti ve altından çıkan ikinci posterde Yaren ona gülücükler saçıyordu! İşte bu sefer çok büyük bir sorunla karşı karşıya kaldı çetemiz. Bakalım bu işi nasıl çevirecekler, izleyip göreceğiz.

Genel olarak bakıldığında keyifli bir bölümdü. Eğri otururum ama doğru konuşurum ben bu bölümü çok sevemedim. Keşke son bir iki dakikaya sıkıştırılan operasyonu daha ayrıntılı izleyebilseydik çünkü gerçekten iyi hazırlanılmış bir operasyondu. Otel sahneleri olsun misafircilik sahneleri olsun güzeldi, güldük eğlendik ama ciddi uzatılmış sahneler vardı. Şahane ekimizin yeni macerasını dört gözle beklerken bol eğlenceli operasyonlar izleyeceğimiz bölümlere diyelim…

Emeklere sağlık!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER