Ve perde..
Aşk Yeniden için 59, benim yorumlarım için ise 55 bölüm süren serüveni noktalamış bulunuyoruz.. Aşk Yeniden'in sektör için nasıl bir anlam ifade ettiğini görmek için, hafızalarımızı tazelemek gerek. 2014'ün yaz sezonunda yayına giren Kiraz Mevsimi'nin yaktığı ateşi, sezon ortasında harlamaya başlayan Aşk Yeniden, o ateşi öyle büyük bir yangına çevirdi ki şu anda ekranlarda olan Romantik Komedi sayısı işte o yangının sonucu..

Aşk Yeniden'in benim için asıl önemi ise; Fatih Şekercizade. Aşk Yeniden sektör için çok önemli bir mihenk taşı olmamış olsaydı dahi, sadece yarattığı Fatih karakteri sayesinde efsane statüsüne ulaşmış olacaktı zaten. Sırf bu yüzden bile tüm yazar ekibine şükranlarımı sunarım..

Ve tabii ki oyunculuklar.. Tek tek, isim isim saymak istemiyorum. Çünkü, herkesin başarısı ortada. Ancak, Buğra Gülsoy ve Özge Özpirinçci ikilisinin uyumuna ayrı bir parantez açmadan da olmaz. İzlediğim yüzlerce çift arasında, belki de aurası en yüksek ikili kendileriydi. Gerek didişirken, gerek sevişirken gerekse de duygusal anlarda resmen birbirlerini tamamladıklarını bize gösterdiler..

Finale dönecek olursak..
"Şu anki gidişat tam olarak; "evli mutlu çocuklu" gibi gözüküyor.. Ancak, dram damarını bu kadar derin ve yoğun kullanan bir yapım; hikayenin finalini bu kadar pembe mi bağlar emin değilim.. Misal, tamamen sallıyorum; Zeynep'in doğumu ve mutlu bir son ile mi bitiririz, yoksa son anda tüm yapılanlar açığa çıkar ve tam bir yıkım mı olur?"

Birkaç hafta önceki tahminim bu şekildeydi ve tam olarak da "evli mutlu çocuklu" temasına sahip bir final izledik.. Doğruyu söylemek gerekirse her şeyin bu kadar toz pembe olmasından pek hoşnut değilim, lâkin gidişatın böyle olacağı zati %99 belliydi hikayenin son aldığı manevralar sebebiyle. Haliyle üzerine fazla söylenecek bir şey yok..

Bitirirken..
1,5 sene boyunca yorumlarıma gösterdiğiniz ilgi için bir teşekkürü de siz değerli okuyucularıma yolluyorum.. Açık konuşayım, her hafta ortalama 7-8 saat özellikle hikaye yazdığım bölümlerde daha da fazla mesai harcayabilmenin motivasyonunu, eğer desteğiniz olmasaydı sürdürebilir miydim bilmiyorum. Tekrardan teşekkürler. Görüşmek üzere..

Valandil..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER