Ölmekle yok olmak arasındaki fark

Öncelikle Kral Arthur için içten bir ahahahahaha demek istiyorum. Dizi o kadar tembelleşti ki sezonun ilk yarısının ana kötüsü için doğru dürüst bir son bile yazmamışlar. Hades Arthur’un boynunu kırdığındaki hayal kırıklığımı tarif edemem. Arthur için hep daha büyük prodüksiyonlu bir ölüm hayal etmiştim. En azından bizimkiler orada olsaydı kralın son nefesinde. Hele öldükten sonra onarması gereken diyarın Camelot değil de Underworld olduğuna kendini inandırmasına diyecek söz bulamıyorum. Arthur Underworld’ü Hades’ten daha iyi yönetecek öyle mi? İkisinin arasında ne fark var bunu bilseydik keşke. Cruella Underworld’de Arthur’la kaldığı için biraz endişeliyim, onu ordan kurtarmak için bir görev gezisi daha talep ediyorum.


Adeta bir Albus Dumbledore-Harry Potter moment

İkisini birden öldürmek veya yaşatmak yerine neden Hook’un yaşayıp, Robin’in öldüğünü sorsam, havada kalacak. Regina’nın değişiminin, ikinci şansların, gerçek aşkların üzerinde bu kadar durup sonra bunların hepsini bir hamlede yıkmalarının bir sebebi vardır diye umuyorum. Başladığımız noktaya dönüp yeni bir Regina-Emma çatışması yaratmak mı? İkinci şansı, gerçek aşkı, umudu elinden alınan Kötü Kraliçe’nin dönüşü mü? Sihrin düzeltemeyeceği tek şeyin ölüm olduğunu defalarca duymuşken, Daniel’ın öldükten sonra geri gelmesinin sonuçlarını izlemişken; birden ortaya çıkan Zeus’un Hook’u dünyaya yollaması nereden baksan mantıksız, nereden baksan kalleşçe. Abartıyor muyum diye durup düşündüm ama Zeus’un Hook’a yardım etmesindeki amaç Hades’i yok etmedeki katkılarıysa, Robin de her şeyini bırakıp gitti Underworld’e. Hiç yakışıyor mu bir tanrıya böyle çifte standart. Robin hiçbir zaman öyle çok sevdiğim bir karakter olmadı. Zaten sevebilecek kadar tanıdığımızı da düşünmüyorum. Sadece oradaydı işte. Regina’nın gerçek aşkı diye yutturulmaya çalışılsa da bu kimlik için çok silikti. Ama Regina mutluydu, herkes mutluydu. Şimdi Robin’in ölüp de, Hook’un tam da onun mezarının başında bitmesi biraz ayıp olmadı mı? Üstelik herkes dönüp gitti, kim indirecek o tabutu mezara arkadaşlar? Şakalar, komikliklerle dikkatimi dağıtmaya çalışsam da Hook’un resmen hiçbir bedel ödemeden dönmesini anlayamıyorum. Emma’nın mutluluğu kartını oynasak, Regina saksı mı o zaman diye sorarlar. İkisi de gerçek aşk değil mi, neden aralarından sadece birini destekliyorsunuz? Rumple bile Dark One olmasının bedelini ödedi. Hem de birden çok kez. Aralarında bir karşılaştırma yapsak mesela. Rumple Belle’e, Hook Emma’ya kavuştu. Tamamdır, güzel. Ancak Rumple bu noktaya gelene kadar hem oğlunu hem karısını kaybetti. Bunlar bir noktada göze aldığı şeylerdi belki, neyse. Hook’a gelirsek, sebep olduğu hiçbir şeyin sonuçlarına katlanmadı. Son bir kahramanlık yapıp öldü, onda da bütün ekip peşinden onu kurtarmaya geldi. Elinden alınacak bir ailesi yoktu belki ama onlara ihanet eden abisi Underworld’den kurtuldu. Yani gerçekten, bir tane bile sonuçla karşılaşmadan Emma’nın kollarına döndü. Hani gerçek aşk sevdiğin için her şeyden vazgeçmekti? Çifte standart Zeus’tan değil, Once Upon a Time’ın yaratıcı ekibinden kaynaklanıyor tabii.

Rumple yeterince yedek kulübesinde bekledi bence. Olimpos kristaliyle ne yapacak bilinmez ama iyi veya kötü, artık Rumple’ı izlemek istiyorum yeniden.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER