Sen büyük olamadın Polat Alemdar!
Dizi dizi inciyiz menemende birinciyiz.

Bizim çocukları pusuda bırakmıştık ama Yasin Komutan yetişti. Bizimkilerin bu kadar basit pusuya düşmesi şaşkınlık vericiydi ama Dark River da aynı hataya düşebiliyormuş. Akabinde nihayet Seyhan Ağa defterini de kapattık. Herhalde en son Ersoy’un ölümüne bu kadar sevinmişimdir. Zira o kadar sıkılıyordum ki sadece sahnenin geçmesini bekliyordum. En azından beni bu zorluktan kurtardıkları için yapıma teşekkür ediyorum. Sonra da tası tarağı topladık İstanbul’a geldik. Siyah Sancak bu sezonu kapattı diyebiliriz. Haziran’a yaklaşırken yeni bir uzun vadeli görev beklememek lazım.

Gölge yola fedailerle devam edecekmiş. Zira adamlar açmışmış. Tok olsalar Polat’ı var ya… Memlekette “yenilen pehlivan güreşe doymazmış” diye güzel bir söz var. Sen onları yedir içir bir de öyle getir bakalım. Fakat Kayser’i çok merak ettim. Yoksa Kayser Söze mi? Bakın o gelirse işler karışır işte. Tam çakal tam! Gölge’deki bu Alman merakının derinlerine inmek isterdim. Osmanlı’nın son dönemi gibi o da Almanlara pek güveniyor. Mark, Jurgen, Andreas, Kayser hep Alman… Bir de Möller bekliyorum ben. Ne yapayım isme sempatim var. Çocukluğumda sokakta top oynarken ben hep Möller olurdum. Kurtlar Vadisi Pusu'ya bir Möller lazım.

Mete yükselişe mi geçecekmiş? İyi ben onu bozdurur bozdurur harcarım.

Aslında Meryem’e karşı pek olumsuz bir bakışım olmadı ama Asya ile olan tartışmaları herkes kadar benim de göğsüme bir öküz oturtuyordu. Aşırı soru sorması en başından beri rahatsız ediyordu ki altında yatanı nihayet öğrendik. Açıkçası ben ancak bölümün başında Asya her şeyi itiraf ederken duruma uyanabildim. Hatta notlarıma “ihanet en yakınından gelir” diye yazmışım. Bu bölüm Meryem’in ihaneti ortaya çıkmasaydı da ihanetle suçlayacaktım. Kısmet değilmiş. Fakat tekrar gördük ki Mete Aymar çok tehlikeli adam. Asya ki “sadakat sahibi asker” yetiştirme konusunda bir uzman, yanına aldığı en yakın adamı Mete Aymar tarafından ayartılıyor. Üstelik karşılığında Asya’nın verip de kurtulacağı bir şey de istemiyor. Beraber yürüyecekler. Tam kabus! 

Sahi aradan kaç hafta geçti? Yahu sen o ürünü bu kadar kısa sürede Rusların izini bulamayacakları şekilde değiştiremezsin, bir de seri üretime başlamışsın. Ya ciddi bir gerçeklik kırılması var ya da yakında bu kardeşlerin sıcak denizlerine inerler. Yusuf’u bir karakter olarak zaman zaman eleştirdim ama bu hafta gözümden tamamen düştü. Afrika’da teröristlere IHA satmak da ne demek? Zaten zorbaların, katillerin baskısı altında inim inim inleyen halka bir de IHA’lar ile saldırsınlar. Yusuf’un iyice dengesi şaştı. 

Geçen sene "Fehmi’nin yüzünde bir hüzün var" deyip duruyordum. Bu sene adamı evlendirmeye kalktılar şimdi güller açıyor. Evlilik bu kadar kerametli mi yahu? Yusuf’un tepkisini göremedik ama zaten o an orada durumu pek de çaktırabileceğini sanmıyorum. Her halde daha sonra konuşur. Geçmişin senin peşini kolay kolay bırakmayacak Yusuf. Bu böyle.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER