Cinayetin yüküne ortak olmak da varmış Sakine...
Hayatlarının merkezinde bir cinayet ve ömre bedel bir yalan olan Nuran, Efsun ve İlyas zor günler yaşıyor. Yaşasınlar da. Şantajla vicdanlarındaki yük artarken, hayat da yavaş yavaş zehir olmaya başladı haliyle. Onlara bu korku ve endişeyi yaşatan kişi bu bölüm ortaya çıktı.

Şantajın içine taciz de girince, mevzu epey tatsızlaştı.

Atahanlar’ın şoförü Necati’ymiş. Nasıl öğrendiği konusuna hiç girilmedi ama ben o kısmı da gayet merak ediyorum. Delilik sınırlarında dolaşan Necati’nin tavırları ve konuşmalarını biraz komik bılsam da, şantajı yapan kişinin çok uzatılmadan ortaya çıkması iyi oldu. Necati’nin varlığının çok uzun süreceğine inanmıyorum. Telafuz ettiği paralara ve oynadığı oyunlara rağmen bana pek de güçlü ve dayanıklı gözükmedi. Dengesiz tavırları onu bu oyunun dışına atacak.

O bez parçası gerçekleri örtmeye yeter mi dersin?

Bir gün herkes bu cinayeti öğrenecek.

Bölüme asıl damgasını vuran gelişme Sakine’nin Yusuf Bey’in bahçeye gömüldüğünü öğrenmesi daha doğrusu görmesi oldu. Sakine bir şeylerden hep şüphelendi ama sanırım bu kadarına o da hazırlıklı değildi. Dizilerde sıklıkla kullanılan “Rüya görme” sahnelerinden dolayı, bir sonraki plana geçilene kadar Sakine’nin gerçeği öğrendiğinden emin olamadım açıkçası. Ama Sakine’nin artık öğrenmesi gerekiyordu. Çünkü kuşkularından dolayı sürekli Nuran’a laf sokması, minik tehditler savurması fazla uzamıştı.

Anlat, anlat Nuran! 

Bir arkadaşlığın, komşuluğun böyle bir sırla sınanması kolay şey değil. Çay içip “Püskevit” yemekten çok öte bir durum söz konusu. Hatalar ve suçlar o kadar büyük ki yükü gittikçe daha çok insana paylaştırılıyor. Sakine’nin de payına düştü ne yazık ki. Bu sırrın altında ezilir Sakine. Nuran yine kendini izah ederken “Anneyim, evladım için yaptım” dese de, o iş öyle değil be Nuran.

Hasret'in de milyonları var Fulya, ama henüz farkında değilsin.

Çalınan 1.000.000 TL, Nuran’ın Hasret’e “Efsun dolandırıldı” yalanını söylemesiyle, Hasret tarafından yerine koyuldu. Boncuk işleyen bir kadın olarak Hasret gücünü konuşturdu. Çeki tesadüfen de olsa Fulya’ya vermesi pek manidar oldu. “Ol dersem olur” dedi bize Hasret. Hikayenin Hasret dışında  zengin bir insanı daha var artık. Ateş de % 25 holding hissesiyle artık zengin biri. Hakkı olan hisselerine bu bölüm kavuştu. İyi de oldu. Güzel günlerde harcasın derim.

Yılın en iyi öpüşme sahnesi derim. 

Aşk bu bölüm biraz arka planda kaldı diye düşünürken Ateş’in Bahar’ı öptüğü sahne harika oldu. İyi bir öpüşme sahnesiydi, belki de daha çok barışma sahnesiydi. Haftaya aşk dolu bir bölüm olsun derim, çünkü bu haftaki mezar, şantaj, taciz sahneleri oldukça yorucuydu. 23. Bölümdür sırra ortak olmaktan yorulan izleyiciye de acıyın lütfen.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER